Счупен живачен термометър

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Счупен живачен термометър

Мнениеот penny » 11 Дек 2013, 13:50

Здравейте, майчета!

Имам нужда от помощ, защото не зная как ще се върна с малката вкъщи! Вчера счупих един живачен термометър, малката веднага отиде при баба си, аз останах да проветрявам и да събирам живака.

Махнах всичкия живак, който видях, но предполагам има още скрити пръски, някъде спотаени. Наръсих със сяра на прах цялата къща, за всеки случай, а утре ще отида да я събера.

Възможно ли е да е останало някъде, където може да се разнесе и да бъде опасно за здравето ни? До колко могат да бъде опасни живачните пари, понеже разбрах, че почти нищо не може да го неутрализира, кога можем спокойно да се приберем вкъщи с детето?
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Счупен живачен термометър

Мнениеот dessiblond » 11 Дек 2013, 13:57

Нямаш никакви поводи за притеснения! Говорила съм с лекари и са ми казвали, че количества живак в термометрите са прекалено малки, съответно и изпаренията не са в опасни количества! ;) Така, че чисти и се прибирайте! ;)
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Счупен живачен термометър

Мнениеот julianne » 13 Дек 2013, 13:08

От години не съм чупила живачен термометър, но зная, че най-ефективно се събира с филийка хляб. Иначе няма никаква опасност щом си почистила и проветрила добре!
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Счупен живачен термометър

Мнениеот miron » 03 Апр 2017, 14:09

няма никаква опасност, хората чак искат да звънят на гражданска защита, ама чак пък толкова, колко живак има в един термометър. Забърсваш, проветряваш и тва ае.
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Счупен живачен термометър

Мнениеот krasi_more » 03 Апр 2017, 16:15

и аз съм чупила и то не един два, нищо няма, минава и заминава, забърсвате и се проветрява. като деца с пръсти ги събирахме и се чудихме вучилище що като се счупи термометър ни караха да излизаме от часа по химия.
krasi_more
 
Мнения: 115
Регистриран на: 14 Мар 2017, 16:55

Re: Счупен живачен термометър

Мнениеот rabotnata pchela » 04 Апр 2017, 10:10

Чак много да се шашкам не е било, чупила съм като дете, събирахме ги с ръце и не помня де сме ги хвърляли, нищо ни няма, колко живак има в един термометър, това да не е някакъв промишлен отгромен термометър че да се притеснявате толкова. Измивате и готово, даже и домашни любимци имахме пинчерчета и нищо им нямаше, дето са толкова чувствителни.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Счупен живачен термометър

Мнениеот Pipilota » 04 Апр 2017, 11:30

krasi_more написа:и аз съм чупила и то не един два, нищо няма, минава и заминава, забърсвате и се проветрява. като деца с пръсти ги събирахме и се чудихме вучилище що като се счупи термометър ни караха да излизаме от часа по химия.

И ние така, бутахме топчетата,колкос ме си играли с тях, толкова страхове нямаше като сега, че нещо щяло да ни стане, години по-късно нямаме проблеми. Смятам, че живакът в тея термоменри е безопасни количества, единствено биха крили риск при поглъщане.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41


Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта