Какви са критерии ви при избиране на ново жилище?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Re: Какви са критерии ви при избиране на ново жилище?

Мнениеот Kremiliya » 15 Сеп 2015, 15:02

Много е важно етажа да не е последен, като цяло целия блок е от значение дали се заключва, чист ли е, това са неща които показват отношението на съседите и евентуално ако се наложи ремонт на общите части си личи може ли да се случи или не.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Какви са критерии ви при избиране на ново жилище?

Мнениеот Nightmare » 15 Сеп 2015, 15:18

Kaya написа:Избирам си да бъде чист входа, това е от значение, за да знаеш дали ще поддържат асансьора, дали ако протече покрива ще се реагира и прочие... , дали има хубав изглед, да не е на високо много, да не е панелен блок, да няма мухъл от външната страна на блока, останалото се ремонтира ;)

А за тръби интересувала ли си се, понеже едно приятелско семейство купуват сега ново жилище и го изследват от-до, кога последно е сменян водопровода, инсталацията и т.н., което за мен лично е странно, но въпреки това е добре да си наясно, ако все пак има кой да ти даде отговори :lol:
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Какви са критерии ви при избиране на ново жилище?

Мнениеот rabotnata pchela » 15 Сеп 2015, 18:31

Хм, това е добра идея да се пита и за тръбите, но май няма от къде да се намери достоверна информация, ние си купувахме къща в едно село, всички комшии твърдяха, че миналата година ремонтирал човека основно покрива, е не беше така, следващата зима протече и то стабилно, далеч не като "туко що ремонтиран".... Тъй че са си голяма мафия комшиите... :roll:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Какви са критерии ви при избиране на ново жилище?

Мнениеот MerryPop » 16 Сеп 2015, 10:42

rabotnata pchela написа:Хм, това е добра идея да се пита и за тръбите, но май няма от къде да се намери достоверна информация, ние си купувахме къща в едно село, всички комшии твърдяха, че миналата година ремонтирал човека основно покрива, е не беше така, следващата зима протече и то стабилно, далеч не като "туко що ремонтиран".... Тъй че са си голяма мафия комшиите... :roll:

Хахаха, явно е бил добър съсед, щом никой не е саботирал тази мисия или е бил толкова лош, че са искали колкото се може по-бързо да се отърват от него, иначе е възможно да се изискват някакви документи от домоуправителя, например, ако твърдят, че скоро е правено нещо, както и от собственика, касови бележки или някакви платежни свидетелства.
MerryPop
 
Мнения: 271
Регистриран на: 04 Юни 2014, 12:20

Re: Какви са критерии ви при избиране на ново жилище?

Мнениеот rabotnata pchela » 16 Сеп 2015, 12:58

MerryPop написа:
rabotnata pchela написа:Хм, това е добра идея да се пита и за тръбите, но май няма от къде да се намери достоверна информация, ние си купувахме къща в едно село, всички комшии твърдяха, че миналата година ремонтирал човека основно покрива, е не беше така, следващата зима протече и то стабилно, далеч не като "туко що ремонтиран".... Тъй че са си голяма мафия комшиите... :roll:

Хахаха, явно е бил добър съсед, щом никой не е саботирал тази мисия или е бил толкова лош, че са искали колкото се може по-бързо да се отърват от него, иначе е възможно да се изискват някакви документи от домоуправителя, например, ако твърдят, че скоро е правено нещо, както и от собственика, касови бележки или някакви платежни свидетелства.

Не ми се вярва, че ще се покажат на чужди хора.......... като се има и предвид че домоуправителите обикновено са някакви възрастни хора дето навсякъде виждат конспирации..
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Какви са критерии ви при избиране на ново жилище?

Мнениеот rose_92 » 16 Сеп 2015, 13:24

И аз си мечтая за този ден, в който ще имам собствено жилище, но не го виждам как ще стане...За да взема такова, трябва да тегля кредит, а за да тегля кредит, трябва да имам поне едно 20-30 000 лв. спестени пари ако апартаментът струва да кажем 80 000 двустаен в София, така че май ще си остана само с мечтите понеже нямам богати родители, които да ми помогнат..Винаги съм се чудила от къде имат хората толкова пари, че да си притежават даже по няколко апартамента...Аз живея в къща, но когато един ден имам семейство, бих искала да съм отделно от нашите, но май ще е на квартира.. :( Всичко е толкова скъпо, цял живот няма да ми стигне да изплатя 2 стаи... :( :?
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Какви са критерии ви при избиране на ново жилище?

Мнениеот Lollipop » 16 Сеп 2015, 14:47

Rose_92, да много е трудно, мисля, че тези с многото апартаменти са им наследствени от Живково време. Сега е много трудно, ние изплащаме с големи мъки, не живеем в София, апаратментите тук двустайните са на половина на тези, които ти говориш, но и заплатите ни са на половина на софийските. Но не се отказвай, едно е да си сама, друго е да сте двама, парите са повече и шансовете са по-големи. НЕ знам как е там, но тук има опции да се оцени жилището по-високо и да се финансира на 100% от банката. ;) Когато ти наближи времето не се отказвай, не мисля, че ще си намерите по-евтина квартира, така или иначе вноски трябват и там за наема, а с малко отгоре - ще си вземате ваше собствено жилище. :idea:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Какви са критерии ви при избиране на ново жилище?

Мнениеот Malina » 17 Сеп 2015, 14:15

Наистина си има доста тънкости при избиране на жилища, освен това трябва да се огледа покрива, ако се търси жилище по високите етажи, че ако протече може и 3 етажа надолу да слезе.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Какви са критерии ви при избиране на ново жилище?

Мнениеот Kaya » 17 Сеп 2015, 15:11

За мен е много важна и локацията, да има наблизо качествено училище, да има и добри условия за игра, за хапване и прочие, предпочитам да е нещо като далечен квартал с всичко необходимо, отколкото да съм на централно разплуто място и нищо да не ми е наблизо.:)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Какви са критерии ви при избиране на ново жилище?

Мнениеот gomez123 » 17 Сеп 2015, 16:12

Kaya написа:За мен е много важна и локацията, да има наблизо качествено училище, да има и добри условия за игра, за хапване и прочие, предпочитам да е нещо като далечен квартал с всичко необходимо, отколкото да съм на централно разплуто място и нищо да не ми е наблизо.:)

И това го има, но пък в един момент, когато детето порасне, ама да не е достатъчно, че да се прибира от център само, ще се чудиш и маеш какво става с него... не знам според мен е твърде страшно, а и в кварталите престъпността е повече... май :roll:
gomez123
 
Мнения: 246
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 11:42

ПредишнаСледваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта