Какви са критерии ви при избиране на ново жилище?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Re: Какви са критерии ви при избиране на ново жилище?

Мнениеот Грохот » 11 Ное 2016, 13:18

Като купуваш жилище, винаги се налага ремонт да му правиш. Малко са тези, които си купуват ремонтиран от - до дом и обзаведен. Знаете какви са сумите там. За мен е важно мястото, да не се намира на главен път и всеки ден да слушам стотиците коли, които минават.
Грохот
 
Мнения: 260
Регистриран на: 13 Май 2014, 13:13

Re: Какви са критерии ви при избиране на ново жилище?

Мнениеот уморена » 10 Мар 2017, 16:26

Грохот написа:Като купуваш жилище, винаги се налага ремонт да му правиш. Малко са тези, които си купуват ремонтиран от - до дом и обзаведен. Знаете какви са сумите там. За мен е важно мястото, да не се намира на главен път и всеки ден да слушам стотиците коли, които минават.

Когато купувахме жилище точно пък обратно на теб гледахме, всехме ремонтирано от -до, защото така сумата е в един кредит, докато иначе могат да се спестят 15-20 000 от неремонтираното жилище, но един ремонт не е по-малко пари. Единственото,което купихме бяха ел. уредите + матрак, абсолютно всичко друго беше ново и почти не използвано, предишните собственици са били в апартамента по-малко от година и всичко е запазено.
уморена
 
Мнения: 158
Регистриран на: 29 Авг 2016, 15:34

Re: Какви са критерии ви при избиране на ново жилище?

Мнениеот Guppy » 10 Мар 2017, 16:57

уморена написа:
Грохот написа:Като купуваш жилище, винаги се налага ремонт да му правиш. Малко са тези, които си купуват ремонтиран от - до дом и обзаведен. Знаете какви са сумите там. За мен е важно мястото, да не се намира на главен път и всеки ден да слушам стотиците коли, които минават.

Когато купувахме жилище точно пък обратно на теб гледахме, всехме ремонтирано от -до, защото така сумата е в един кредит, докато иначе могат да се спестят 15-20 000 от неремонтираното жилище, но един ремонт не е по-малко пари. Единственото,което купихме бяха ел. уредите + матрак, абсолютно всичко друго беше ново и почти не използвано, предишните собственици са били в апартамента по-малко от година и всичко е запазено.

Зависи, ремонта може и да е много по-малко пари! Винаги човек може да направи някой друг компромис, когато ремонтира и да си спести разходи. Не е задължително да се влагат луди пари.
Аватар
Guppy
 
Мнения: 216
Регистриран на: 30 Ное 2016, 13:34

Re: Какви са критерии ви при избиране на ново жилище?

Мнениеот Pipilota » 10 Мар 2017, 19:42

Дали жилището е за ремонт или не е много важно. Както и къде се намира, какъв е блока. От там нататък всичко останало. Е разбира се разположението на самия апартамент също е супер важно. Аз не харесвам да има преход, особено ако става въпрос за дългосрочна инвестиция и се очаква децата да растат там.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Какви са критерии ви при избиране на ново жилище?

Мнениеот Monika_Spasova » 10 Мар 2017, 20:31

Ако имам пари, когато избирам, бих си го взела ремонтирано мястото, така или иначе ремонта е скъпо удоволствие, а и колко труд и цапаница е да не говорим! А ако отидеш някъде, където някой вече е свършил тая работа си е направо супер.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Какви са критерии ви при избиране на ново жилище?

Мнениеот rabotnata pchela » 11 Мар 2017, 11:29

Аз не съм купувала ново жилище, защото се сдобих със старо - неремонтирано. Разбира се предпочитам нещо, защото ще го направим по наш вкус и кредита няма да е един тон пари, а само за ремонта. Но ако избирам бих гледала среден апартамент, южно изложение, с поне ремонтирана баня, защото тя взема най-много пари. поне и да има сменени дограми, от там нататък ремонтите не са чак толкова скъпи. При нас сега предстои смяна на дограмата, а сумата която нидадоха на приятелска оферта е 3300, защото ни направиха отстъпки, иначе реално може да се ремонтира за около 4000, та... представете си една гробница и ремонти да й се правят.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Какви са критерии ви при избиране на ново жилище?

Мнениеот Monika_Spasova » 27 Мар 2017, 14:40

Определено най-много биха били важни и за мен дограмата, банята, кухнята, да е сменена инсталацията скоро, да прилича на нещо, бих дала повече пари за по-добро състояние на апартамента, отколкото да се съглася с каквото и да е и после да ремонтирам, няма да е по-евтин ремонта.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Какви са критерии ви при избиране на ново жилище?

Мнениеот Pipilota » 26 Апр 2017, 12:05

При избора на жилище, цената би била определяща, ако може да си компенсира липсващ ремонт, не е лошо да се вземе, но на висока цена и сериозна нужда от ремонтиране няма как да стане. :roll:
Сега мои познати си търсят апартамент, избират какво ли не само и само да станат работите, ама нищо не става, не могат да си намерят и жилище, което да бъде финансирано от банката. Изобщо големи проблеми, не подбират изобщо. Така че... и това е фактор някой път, какво ще ти се позволи да си купиш.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Какви са критерии ви при избиране на ново жилище?

Мнениеот gabinka_80 » 26 Апр 2017, 15:23

Когато имате възможност, може да избирате многo. Затова хората казват, че човек се разполага според чергата си.
Аз ако избирам и имам възможност, бих се спряла на ремонтирано жилище без мебели, в тиха кооперация, среден етаж, добро изложение - юг или запад, вътрешен апартамент, в сграда с асансьор и млади съседи. :mrgreen:
gabinka_80
 
Мнения: 300
Регистриран на: 15 Юли 2016, 12:22

Re: Какви са критерии ви при избиране на ново жилище?

Мнениеот miron » 26 Апр 2017, 15:48

Критериите трябва да са реалистични, не да си без пари, пък да избираш и да си с милиони претенции. Малко и по-сериозно трябва да се отнасяме към това.
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

ПредишнаСледваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron