Какви са критерии ви при избиране на ново жилище?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Какви са критерии ви при избиране на ново жилище?

Мнениеот Fancy » 12 Дек 2013, 13:38

Здравейте! Наскоро забременях и с мъжа ми решихме, че е крайно време да спрем да се местим от квартира на квартира и да си вземам собствено жилище.

Тъй като с нетърпение чакаме появата на малкото мишленце, трябва да се съобразим и с това, къде да поставим кошарата в новото жилище, както и да осигурим стая, в която след време бебока ще се отдели.

Има разбира се и други куп важни критерии при избора на ново жилище, за да не пропуснем нищо, реших да пиша тук!

Надявам се, че има млади семейства, които са се сблъскали с това и могат да ми дадат някои насоки. Кои според вас са най-важните критерии, при избора на ново жилище?

Може би първият и основен въпрос е – ново или старо строителство?
Какво можете да ми препоръчате?
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Какви са критерии ви при избиране на ново жилище?

Мнениеот M.Tasheva » 12 Дек 2013, 13:49

Това е наистина голяма стъпка, а тези решения се вземат не на шега. Добре е наистина да огледаш и обмислиш хубаво вариантите, които ти се предлагат!
Според мен е най-добре жилището да е тухлено, да не бъде ново строителство и задължително с ТЕЦ! От там нататък, вече е само дело на вашата преценка с мъжа ви!
Забравих, че е добре да не е, нито на първи, нито на последен етаж! ;)
Успех, с не лесната мисля, с която сте се заели!
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Какви са критерии ви при избиране на ново жилище?

Мнениеот Mon_ton » 16 Мар 2015, 13:12

Аз избирам само да не е панелка. Скоро и ние избирахме жилище, решихме да бъде по-голямо старо строителство, отколкото малко жилище, но в нов блок :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Какви са критерии ви при избиране на ново жилище?

Мнениеот Krum » 16 Мар 2015, 14:04

Много зависи какво търсите. Аз избирах по това да има в близост всичко, което ми трябва, да е близо до центъра, имам на близо познати, да е чист и поддържан самия блок, стаите да са просторни и светли :)
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Какви са критерии ви при избиране на ново жилище?

Мнениеот Kremiliya » 17 Мар 2015, 16:55

когато започна да си избирам собствен дом ще гледам да има голяма стая, в която да си събера и кухнята и дневната ;)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Какви са критерии ви при избиране на ново жилище?

Мнениеот Malina » 17 Мар 2015, 17:27

Kremiliya написа:когато започна да си избирам собствен дом ще гледам да има голяма стая, в която да си събера и кухнята и дневната ;)

И аз много ги харесвам такива, жестоки са просто, а и всичко ти е наблизо, не е като да носиш от кухнята неща за гостите! :) Но има и минуси, ако си се разшетал толкова, че си обърнал къщата, то после задължително трябва да си изчистиш кухнята, докато е в другата стая може просто да затвориш вратата. :mrgreen:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Какви са критерии ви при избиране на ново жилище?

Мнениеот Локумът » 18 Мар 2015, 10:33

Преди години, когато си купувахме жилище, гледахме да е достатъчно голямо, за да се събираме всички в него спокойно, дори едни ден да се наложи някой от синовете да дойде да поживее у дома - има къде да го сложим. :lol:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Какви са критерии ви при избиране на ново жилище?

Мнениеот Kaya » 19 Мар 2015, 10:42

Избирам си да бъде чист входа, това е от значение, за да знаеш дали ще поддържат асансьора, дали ако протече покрива ще се реагира и прочие... , дали има хубав изглед, да не е на високо много, да не е панелен блок, да няма мухъл от външната страна на блока, останалото се ремонтира ;)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Какви са критерии ви при избиране на ново жилище?

Мнениеот rabotnata pchela » 23 Мар 2015, 21:14

Мечтая си за това време, когато ще си имам собствен дом и ще дойде времето да се обикаля и да се избира ново жилище, бих се съгласила на всичко, дори и да не избирам по критерий, само ще подскачам и ще се радвам! :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Какви са критерии ви при избиране на ново жилище?

Мнениеот Mon_ton » 15 Сеп 2015, 10:02

Мои приятели сега си търсят жилище и мен малко ме хвана яд за нашия избор, но както и да е , важното е, че си е наше. Та те избарха ново строителстно, жилището го взеха само на шпакловка, цената беше супер изгодна!
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Следваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта