Как да намалим апетита си към сладко?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Как да намалим апетита си към сладко?

Мнениеот Lyomi » 12 Дек 2013, 17:01

Мисля, че имам истински проблем с апетита! Никога не съм била пълна, но с този зверски апетит към сладко започнах да качвам нереални килограми!

Всъщност съвсем реални са си, предвид моя апетит към сладко, но трябва да обуздая това. Събуждам се сутрин, дори и през нощта ми се е случвало и не мога да заспя, докато не хапна нещо сладко! Това излиза извън всякакви норми!

До сега, разбира се съм пробвала всякакви трикове и номера – най-доброто беше с топлата вода или чай – всеки път щом ти се дояде сладко!
Много бързо спрях да прилагам този метод, след като започна, не само да ми се повишава апетита към сладко, а да огладнявам истински от нея!

Кажете ми още някакъв номер, който да изпробвам преди да съм станала огромна и зависима от апетита си към сладко!
Lyomi
 
Мнения: 296
Регистриран на: 28 Окт 2013, 16:03

Re: Как да намалим апетита си към сладко?

Мнениеот annydance » 12 Дек 2013, 17:15

Всяка жена, заедно с ПМС-то си минава от там, така че не се бой. Когато изпадна в такава ситуация, гледам да няма нищо сладко, което да ме разяжда и пробвам с ябълки, портокали или някакъв друг плод да замествам! ;)
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: Как да намалим апетита си към сладко?

Мнениеот viking » 09 Сеп 2016, 13:57

Постави си за цел да ядеш веднъж в седмицата или само при някакъв повод. При мен подейства това, че исках сама да си приготвям сладките неща, а това отнема време. И така лека-полека го намалих. Всичко е в главата.
viking
 
Мнения: 243
Регистриран на: 27 Май 2014, 10:29

Re: Как да намалим апетита си към сладко?

Мнениеот m0n4eto » 10 Сеп 2016, 10:47

захарта направо пристрастява. ако ядеш често сладко, винаги ще ти се яде. ако ограничиш всякаква захар за известно време, може би ще ти намалее и нуждата. а когато си позволяваш си наложи правило -ако днес ям сладко, после 3 дни не ям никакво.
Аватар
m0n4eto
 
Мнения: 699
Регистриран на: 27 Мар 2015, 15:24
Местоположение: гр. София

Re: Как да намалим апетита си към сладко?

Мнениеот mamina » 10 Сеп 2016, 11:27

Наистина всичко е в главата. Човек трябва да се абстрахира от мисълта за сладко, вкъщи може да не внася, но като е навън и влезе в магазина, погледът му направо на тези стоки се спира. Изкушения навсякъде, трябва сам да си изработиш механизма да им устоиш.
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Как да намалим апетита си към сладко?

Мнениеот m0n4eto » 20 Сеп 2016, 11:17

и сам, но и с "помощ от приятел". трябва някой и отстрани да де поощрява и да те надъхва. така го приемаш като предизвикателство. моралната подкрепа не е за подценяване.
Аватар
m0n4eto
 
Мнения: 699
Регистриран на: 27 Мар 2015, 15:24
Местоположение: гр. София

Re: Как да намалим апетита си към сладко?

Мнениеот Kremiliya » 20 Сеп 2016, 12:33

m0n4eto написа:и сам, но и с "помощ от приятел". трябва някой и отстрани да де поощрява и да те надъхва. така го приемаш като предизвикателство. моралната подкрепа не е за подценяване.

Ако си направиш състезание с някой е още по-яко. :)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Как да намалим апетита си към сладко?

Мнениеот m.vulev » 20 Сеп 2016, 13:09

Kremiliya написа:
m0n4eto написа:и сам, но и с "помощ от приятел". трябва някой и отстрани да де поощрява и да те надъхва. така го приемаш като предизвикателство. моралната подкрепа не е за подценяване.

Ако си направиш състезание с някой е още по-яко. :)


Вместо кой ще изяде най-много сладки неща, да бъде кой ще изяде най-малко :lol: . Голямо лъгане ще падне!
m.vulev
 
Мнения: 182
Регистриран на: 16 Дек 2013, 13:11

Re: Как да намалим апетита си към сладко?

Мнениеот Jully » 20 Сеп 2016, 13:55

Не не, кой ще изяде по-малко дава преспектива да се излъже и да се хапне все пак нещо разрешено, идеята е да се спре, поне за известен период от време и да се набляга на сладките плодове, вместо на шоколади,вафли и бисквити.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Как да намалим апетита си към сладко?

Мнениеот La_bomba » 28 Мар 2017, 11:32

Може да се замени със сушени плодове, след това с кашу, което също е сладко и постепенно да се изключи от менюто.
La_bomba
 
Мнения: 126
Регистриран на: 28 Мар 2017, 10:23

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта