Българите оказват ли психологическа помощ на децата си?

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Българите оказват ли психологическа помощ на децата си?

Мнениеот nushi.kisyova » 17 Дек 2013, 13:24

Четох статия, в която се уведомяваше за въвеждането на процедура за помощ на децата попаднали във висок риск за психичното им здраве.

Всъщност голяма част от децата биха попаднали в тези категории, които се описват в статията, тъй като почти всяко дете преживява смърт на близък човек до семейството, природно бедствие или насилие (било то вкъщи или в училище).

За щастие в България започна да се обръща някакво внимание на психичното здраве, най-вече на децата, но не мисля,че все още хората са готови за подобна стъпка!

Не мислите ли, че българите все още имат достатъчно закостеняло съзнание, за да не оказват необходимата психологическа помощ на децата си, дори когато са в нужда?
nushi.kisyova
 
Мнения: 252
Регистриран на: 19 Ное 2013, 12:42

Re: Българите оказват ли психологическа помощ на децата си?

Мнениеот penny » 17 Дек 2013, 13:33

Мисля, че твоите разсъждения се отнасят до по-възрастните българи или тези, които са възпитавани по този начин. За съжаление и аз често се срещам с млади хора, за които е срамно да окажат психическа помощ на децата си, както и на самите тях! Тъжно е хората да мислят, че лудите само имат нужда от психолог, за съжаление всеки втори с нашето напрегнато ежедневие се нуждае от професионалист!
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Българите оказват ли психологическа помощ на децата си?

Мнениеот Anka » 04 Дек 2014, 16:52

Със сигурност се пропусна тази стъпка, аз поне така си мисля, като виждам какво се случва с деца около мен. Деца с явни проблеми се оставят да израстат тревогата си... :roll:
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Българите оказват ли психологическа помощ на децата си?

Мнениеот Snejna » 16 Дек 2014, 10:29

О, да това е истина, ние очакваме, че то просто ще им мине без проблеми! :shock:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Българите оказват ли психологическа помощ на децата си?

Мнениеот Mon_ton » 16 Дек 2014, 16:11

Още не е прието в България, че хората се нуждаят от психолог в някои ситуации, смятаме сякаш, че това е показно, че не сме добре с главата. Трудно ще се отучи българина от това си мислене, много сме консервативни.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Българите оказват ли психологическа помощ на децата си?

Мнениеот Malina » 16 Дек 2014, 16:54

Mon_ton написа:Още не е прието в България, че хората се нуждаят от психолог в някои ситуации, смятаме сякаш, че това е показно, че не сме добре с главата. Трудно ще се отучи българина от това си мислене, много сме консервативни.

Научени сме, че това което става вкъщи си остава вкъщи, затова не ходим и не търсим професионална помощ! :roll:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Българите оказват ли психологическа помощ на децата си?

Мнениеот mamina » 14 Сеп 2016, 15:27

Аз не мисля така и за мен е важно да помогна на себе си или детето си, а не какво ще кажат другите. За каквато искат да ме изкарват, предпочитам да преодолея даден проблем с попощта на психолог, ако не мога сама. Същото важи и за детето ми.
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Българите оказват ли психологическа помощ на децата си?

Мнениеот S_Milenska » 04 Апр 2017, 12:57

Младите родители обръщат внимание и на психологическото здраве, докато до скоро изобщо не се поглеждаше на това нещо, като причина за лечение, всичко "минаваше" и се преживяваше. А който не можеше, той се лигави. Сега е по-популярно да се ходи при психолози, което е добре, така се намира причината за проблема. :roll:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Българите оказват ли психологическа помощ на децата си?

Мнениеот Rali_hr » 04 Апр 2017, 13:43

На децата не отказват, но отказват на себе си и после се усещат, че е много късно, за децата не пестим сили и пари, но за нас все отлагаме, защото посещенията не се поемат по здравна каса, а едно е поне 30-50 лева... а с едно не се минава.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Българите оказват ли психологическа помощ на децата си?

Мнениеот Matilda » 22 Мар 2019, 10:48

Не мисля. Според мен, като цяло в България, психологическата помощ се смята, че е за превъртели хора. А всъщност не е така. Просто не сме дорасли да я търсим, без да ни е срам.
Matilda
 
Мнения: 115
Регистриран на: 10 Дек 2018, 12:14

Следваща

Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта