Споделяне в соц. мрежи споровете с гаджето – вид терапия?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Споделяне в соц. мрежи споровете с гаджето – вид терапия?

Мнениеот Fancy » 17 Дек 2013, 14:31

Бихте ли споделяли всяка дразга с гаджето си в някоя от социалните мрежи с цел терапия? Мисля, че тук ще се разделят два лагера, тъй като голяма част от хората не биха си позволили да изказват интимните си проблеми на глас. Други в стремежът си да докажат, че са прави, биха си позволили това.

На тази мисъл ме наведе статия, която четох преди малко. Двойка от Чикаго, споделя всеки малък спор в социална мрежа с цел терапия.
По този начин се освобождават от негативите, а четейки коментарите под техните постове, разбират, че са като всички нормални двойки – със своите проблеми и различия!

Вие бихте ли приели този вид терапия в своята връзка? Социалните мрежи, т.е. вашите познати и приятели, могат ли да бъдат критерий ли са за отношенията с партньора ви?
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Споделяне в соц. мрежи споровете с гаджето – вид терапия

Мнениеот sofi_black » 17 Дек 2013, 14:34

Много излишно е всичко това, според мен! Ако имах такава двойка приятели със сигурност, те нямаше да присъстват в листа ми с приятели. Най-малко като потребител нямаше да ми е приятно да чета проблемите на дружките ми, защото влизам да се разтоваря в социалната мрежа, а не да слушам нечии оплаквания!
Що се отнася до мен - не, бих го спестила, освен това в листа с приятелите си имам колеги и хора, които не искам да научават личните ми преживявания!
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Споделяне в соц. мрежи споровете с гаджето – вид терапия

Мнениеот annydance » 21 Дек 2013, 15:29

И аз не бих споделяла всичките ни спорове, най-малко, защото това би го наранило много! Понякога сме доста остри в думите си и правим лесно от мухата - слон! А, както казва Софи, не мисля, че ще е приятно на някого да чете и да му излизат нашите караници!
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: Споделяне в соц. мрежи споровете с гаджето – вид терапия

Мнениеот MollyDolly » 02 Яну 2014, 13:48

Хората на запад съвсем се побъркват вече, не зная какво ги насърчава, но има нещо, което не е в ред. Може би е от глобалната психоза на медиите, а тя още не е пристигнала до нас, нали сме с 20 години назад? :lol:
MollyDolly
 
Мнения: 309
Регистриран на: 18 Окт 2013, 12:18

Re: Споделяне в соц. мрежи споровете с гаджето – вид терапия?

Мнениеот Andrey » 28 Ное 2014, 13:07

Аз не бих го направил, как ще си качвам личните проблеми в интернет, да споделям с приятели, но с които реша и на които мога да разчитам, без да ангажирам всички наред. :|
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Споделяне в соц. мрежи споровете с гаджето – вид терапия?

Мнениеот Kremiliya » 28 Ное 2014, 13:31

Това звучи супер странно! Всичките ни приятели не са длъжни да слушат нашите глупости, макар че сигурно ще има и такива, които с интерес ще чакат нашите поредни истории :roll:
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Споделяне в соц. мрежи споровете с гаджето – вид терапия?

Мнениеот Burborino » 28 Ное 2014, 14:34

Дори малък спор не бих споделила. Това си е нещо лично, което трябва да се оправя между двойките. Ако някой не може да се справи има психолози.
What's it got in its nasty little pocketses, eh, my precious?
Аватар
Burborino
 
Мнения: 301
Регистриран на: 26 Ное 2014, 18:52
Местоположение: middle-earth

Re: Споделяне в соц. мрежи споровете с гаджето – вид терапия?

Мнениеот Krum » 10 Дек 2014, 12:59

Ако имаме нужда да поговорим с някой, то това не трябва да е мрежата, има специалисти, пък ако щете и с приятелите си може да говорите.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Споделяне в соц. мрежи споровете с гаджето – вид терапия?

Мнениеот miron » 31 Мар 2015, 15:11

Много странно това.... да не кажа, че е абсурдно просто де хаха. Може ли да не занимаваш целия свят със собствените си глупости и болежки...
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Споделяне в соц. мрежи споровете с гаджето – вид терапия?

Мнениеот m0n4eto » 01 Апр 2015, 14:36

какво означава споделяне на споровете с гаджето? фейсбук статус: "скарах се с моя, супер много ме издразни! - feeling angry" ? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Аватар
m0n4eto
 
Мнения: 699
Регистриран на: 27 Мар 2015, 15:24
Местоположение: гр. София

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron