За работата на домашната помощница?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

За работата на домашната помощница?

Мнениеот penny » 19 Дек 2013, 16:15

Здравейте! След като родих имах някой здравословни проблеми и това не ми позволяваше да се справям адекватно с домакинските си задължения. Като сложим отгоре и бебчето, нямаше никакъв начин.

Решихме да си наемем домашна помощница намерихме сравнително млада жена по обява. Отначало беше невероятен ентусиаст, правеше и неща различни от чистенето, беше изключително мила.
След около половин година, обаче си намери и друга работа, започна да бърза постоянно, върши работата си през пръсти.

Чудя се да я освободя или да я помоля да внимава с това, което върши?
Все пак детето скоро ще тръгне да ходи, пада и става, не можем да допуснем да не е почистено добре!
Кой е най-тактичният начин, за да кажа да домашната помощница да си върши по-читаво работата?!
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: За работата на домашната помощница?

Мнениеот mimeto90 » 19 Дек 2013, 16:18

Никога не съм ползвала такива услуги и не зная в какви отношения сте с нея, но е добре да седнете да поговорите или направо да я освободиш, не зная, съветвай се с други ползватели за цена и качество, както и годините на домашната помощница!
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: За работата на домашната помощница?

Мнениеот sofi_black » 20 Дек 2013, 15:06

Аз директно освободих моята, след като започна да ми прави подобни уговорки, първо си поиска повече пари, после ми каза, че има доста адреси и й показах вратата, като ще е така!
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

За работата на домашната помощница?

Мнениеот niani » 03 Яну 2014, 13:00

здравейте,домашната помощница е работник като всеки друг,и в никакъв случай не трябва да подценяваме труда и.И тя като всеки нормален човек не може да работи всеки ден на 100%..Според мен е най/добре да поговорите спокойно с нея.Успех :D
niani
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Яну 2014, 12:50

Re: За работата на домашната помощница?

Мнениеот Mon_ton » 25 Ное 2014, 09:47

хехе, отгоре чета, че видиш ли като търси повече работа и не заслужава да работи :lol:
Според мен трябва да поговорите с нея, дори да ѝ намалите част от задълженията и парите разбира се, но това, което трябва да прави, да го прави качествено. :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: За работата на домашната помощница?

Мнениеот Anka » 01 Дек 2014, 16:30

Еххх... ;) завиждам ви, че си имате домашни чистачки! Де този късмет и аз да си намеря една за вкъщи, та да улесня себе си и мама :mrgreen:
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: За работата на домашната помощница?

Мнениеот Kaya » 03 Дек 2014, 11:24

Имали сме домашна помощница като аз бях дете. Все пак тя е на работа там, нормално е да се изисква от нея да прекарва определено време в работата си - да речем 2 часа да знае, че е ангажирана само с вашия дом, а да не бърза за другото място. Хубаво е,че жената си е намерила още и още работа, но като влошава качеството вреди само на себе си.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: За работата на домашната помощница?

Мнениеот zheleva212 » 03 Дек 2014, 13:43

Важно е, според мен да не се изискват чудеса от тези жени, в моментите, в които трябва да почистя цялостно дома много ми се иска да имаме една жена, която да го свърши, но от друга страна не мога да си представя как би го свършила, а мен това ме гложди много :evil:
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

Re: За работата на домашната помощница?

Мнениеот Krum » 21 Дек 2014, 16:35

zheleva212 написа:Важно е, според мен да не се изискват чудеса от тези жени, в моментите, в които трябва да почистя цялостно дома много ми се иска да имаме една жена, която да го свърши, но от друга страна не мога да си представя как би го свършила, а мен това ме гложди много :evil:

Когато имаш домашна помощница тя знае какво искаш и колко й позволяваш, иначе да -странно е някой да ти рови из дрехите :)
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: За работата на домашната помощница?

Мнениеот Anka » 29 Дек 2014, 15:48

В края на краищата вие ѝ плащате, не е там за да ви помага от добра воля. След като не си върши работата сте в правото си да ѝ го кажете или да я освободите дори без много да му мислите, вие когато ходите на работа, надали шефа ви мисли особено дали сте в настроение и как да не ви развали спокойствието.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта