Премахване на жълтеникавият оттенък на пепеляво руса коса!

Любими марки дрехи, прически, аксесоари, модни тенденции

Премахване на жълтеникавият оттенък на пепеляво руса коса!

Мнениеот dessiblond » 19 Дек 2013, 17:07

Здравейте, дами!

Отдавна боядисвам косата си руса, но преди месец реших да я направя пепеляво руса. Много ми харесва тази тоналност, но срещам доста трудност при поддържането й!
Корените ми стоят постоянно жълтеникави! Косата ми е светло кестенява, а и е пепелява по рождение в корените, причината явно е в боята!

Чувала съм за някакви шампоани, които премахват точно този жълтеникав оттенък, но никъде не съм срещала такива, знаете ли към може да се продават и дали са ефикасни?

Хайде някои пепеляви дами да ми дадат съвети, как поддържат своята руса коса. Доста нерентабилно ми излиза всеки месец да ходя при фризьор.
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Премахване на жълтеникавият оттенък на пепеляво руса кос

Мнениеот mimeto90 » 19 Дек 2013, 17:11

Аз използвам 12% окислител, да не би там да се крие ключа за палатката? Ако не си пробвала до сега - опитай! На мен ми е супер цвета, много съм доволна, ако твоя, въпреки окислителя не се получава, възможно е косата ти да е плътна, съответно по-неподатлива и да става по-трудно, но няма начин да няма начин! ;)
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Премахване на жълтеникавият оттенък на пепеляво руса кос

Мнениеот red_eyes » 19 Дек 2013, 17:24

От известно време искам да се направя платинено руса, но малко се двоумя, понеже косата ми е слаба, въпреки че не е боядисвана! Има ли някакъв начин да я направя в тази тоналност, без да я изтощя много?
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Премахване на жълтеникавият оттенък на пепеляво руса кос

Мнениеот beautymaniac » 24 Дек 2013, 14:10

Русият цвят наистина се поддържа трудно. Бях гледала някъде, че има грижа за косата специално за руса коса, но не знам доколко е ефикасна. И аз ходя все при фризьор :D
beautymaniac
 
Мнения: 173
Регистриран на: 22 Окт 2012, 14:35

Re: Премахване на жълтеникавият оттенък на пепеляво руса кос

Мнениеот renito » 25 Фев 2014, 14:48

Аз ползвам матиращ балсам на prestige, не знам какъв е този окислител 12% , но ми звучи леко страховито :)
Аватар
renito
 
Мнения: 50
Регистриран на: 06 Фев 2014, 10:47

Re: Премахване на жълтеникавият оттенък на пепеляво руса кос

Мнениеот red_eyes » 28 Фев 2014, 17:37

renito написа:Аз ползвам матиращ балсам на prestige, не знам какъв е този окислител 12% , но ми звучи леко страховито :)

Какво означава матиращ, т.е. изглежда изсветлява повече или :?:
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Премахване на жълтеникавият оттенък на пепеляво руса кос

Мнениеот nadiii » 11 Мар 2014, 12:01

И аз съм с руса коса и при боядисване на корени, фризьорът ми слага мат за коса- той премахва точно жълтеникавия оттенък, по принцип се отмива след няколко измивания. Продават се и подобни шампоани- с матиращ ефект, косата излгежда леко изсветляла, с пепеляв блясък.
Аватар
nadiii
 
Мнения: 50
Регистриран на: 11 Мар 2014, 11:37

Re: Премахване на жълтеникавият оттенък на пепеляво руса кос

Мнениеот maminka » 03 Апр 2014, 15:45

nadiii написа:И аз съм с руса коса и при боядисване на корени, фризьорът ми слага мат за коса- той премахва точно жълтеникавия оттенък, по принцип се отмива след няколко измивания. Продават се и подобни шампоани- с матиращ ефект, косата излгежда леко изсветляла, с пепеляв блясък.

А дали се предлагат такива шампоани с матиращ ефект, но други цветове, по-специално за червено питам? :?
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

Re: Премахване на жълтеникавият оттенък на пепеляво руса коса!

Мнениеот gabinka_80 » 24 Мар 2017, 12:17

Използвам матиращ шампоан точно за тези жълти отенъци, 1 път седмично слагам от него. Купувам го за 25 лева, стига ми за половин година.
2341924.JPG
2341924.JPG (6.34 KiB) Прегледано 905 пъти
gabinka_80
 
Мнения: 300
Регистриран на: 15 Юли 2016, 12:22


Назад към Мода и красота

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта