За или против ученическите униформи?

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Re: За или против ученическите униформи?

Мнениеот kauda » 24 Фев 2017, 11:02

По принцип на мен ми харесва идеята да са еднакви децата, изглеждат и по-спретнато, но униформите трябва да са хубави, не грозни разпънати тениски, както е сега. Цветовете също трябва да са хубави и да се помисли за това, че цветовете трябва да умеят и да "поемат" малко мръсно, а не всяка точка да се набива на очи от километър.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: За или против ученическите униформи?

Мнениеот Fancy » 01 Мар 2017, 18:06

Имам чувството, че тези, които са против униформите, са против само за да са на обратната страна и защото все за нещо трябва да протестират. Ако само еднаквостта на децата ги притеснява, не мисля, че това е някакъв съществен проблем и в действителност униформите правят всички ученици по калъп.
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: За или против ученическите униформи?

Мнениеот Ваня Стойчева » 05 Мар 2017, 10:36

Fancy написа:Имам чувството, че тези, които са против униформите, са против само за да са на обратната страна и защото все за нещо трябва да протестират. Ако само еднаквостта на децата ги притеснява, не мисля, че това е някакъв съществен проблем и в действителност униформите правят всички ученици по калъп.

Униформите са тъпи, особено, когато са грозни, в нашия град само в три училища от всички сигурно 40 има хубави униформи, другите са едни раздърпани тениски, ами извинявай, но кое е хубавото да се дават пари за това?! Големи деца с отпуснати блузи е бебешко синьо?!?
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: За или против ученическите униформи?

Мнениеот Viktor_11 » 06 Апр 2017, 12:41

защо си мислят всички 4е като се носят униформи и децата вече ще са еднакви и няма да има разделение, нали остават раниците, телефоните, дънките, обувките, прическите, аксесоари и какво ли още не. повечето униформи са много грозни даже и прили4ат на парцали
Viktor_11
 
Мнения: 17
Регистриран на: 14 Фев 2017, 12:28

Re: За или против ученическите униформи?

Мнениеот Monika_Spasova » 24 Май 2017, 09:57

Viktor_11 написа:защо си мислят всички 4е като се носят униформи и децата вече ще са еднакви и няма да има разделение, нали остават раниците, телефоните, дънките, обувките, прическите, аксесоари и какво ли още не. повечето униформи са много грозни даже и прили4ат на парцали

защото стават еднакви, като ги погледнеш отгоре. повечето дори не са помислени да бъдат с добри цветове, да бъдат с материи, които лесно се перат, давай един калъп и това е. И каква е тази мания училищата да са с униформи различни цветове?! :shock: Какво като всички са с червени или зелени блузи, но не, трябва да са в жълто, в бяло, в бебешки син цвят и т.н. до вечерта децата са омазани като клошари.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: За или против ученическите униформи?

Мнениеот asdddwww » 25 Май 2017, 09:42

Не ми е ясно, защо се получава това, че училищата решават да бъдат в различни цветове. :roll: Не могат ли да са с някакви стандарти, за да не изглеждат грозно. Примерно, някаква значка върши идеална работа, дори и униформата да е в стандартен цвят.
Аватар
asdddwww
 
Мнения: 324
Регистриран на: 22 Юли 2015, 10:29

Re: За или против ученическите униформи?

Мнениеот Тита » 17 Яну 2019, 11:23

Ох, не ме кефи идеята да съм всеки ден с еднакви дрехи. Не че съм тооолкова вманиачена, но си харесвам разнообразието и това че си имам свой стил на обличане.
Тита
 
Мнения: 23
Регистриран на: 17 Яну 2019, 10:26

Re: За или против ученическите униформи?

Мнениеот Боби_Тони » 12 Мар 2019, 12:36

Аз съм ЗА ученическите униформи, защото повечето от тийновете се обличат потресаващо. Дълбоки деколтета, гол гръб, супер къси поли. За такива дрехи си има място и то не е в училището.
Аватар
Боби_Тони
 
Мнения: 81
Регистриран на: 08 Ное 2018, 12:11

Re: За или против ученическите униформи?

Мнениеот Dalia » 12 Мар 2019, 12:45

И аз съм за униформите, то иначе как се разбира кои са учиеници кои не. На времето ние всички бяхме с ония сините манти с белите якички момчетата добре подстригани, момичетата с вързани коси и пак сме станали хора. Нама нищо лошо в това всяко училище да си е със собствен цвят, за да се отличават. колкото до другите дрехи винаги има кога да се носят скъсани дънки и блузки с пайетки. Училището не е моден подиум, нито място за демонстрация на социалния статус.
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: За или против ученическите униформи?

Мнениеот Дони_ка » 15 Мар 2019, 14:46

И аз съм За униформите. Дъщеря ни е с униформа. Свиква се. При положение че не могат да преценят коя дреха е подходяща за училище и коя - не, по-добре с униформи.
Дони_ка
 
Мнения: 30
Регистриран на: 06 Мар 2019, 10:20

ПредишнаСледваща

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта