За или против ученическите униформи?

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

За или против ученическите униформи?

Мнениеот Lyomi » 20 Дек 2013, 14:32

В нашето училище от началото на учебната година въведоха униформите!
Като идея изглеждаше отначало добра, но сега вече си е истински тормоз! Не пускат без бяла блуза, значка и тъмен панталон в сградата на училището, а ако си влезнал те гонят от час!

Какво означава това? Трябва да имам поне 5 бели блузи за всеки ден по една и поне на половина толкова тъмни панталони. Значката съсипва бялата ми блуза и дори да я харесвам не мога да я нося без значка!

Е, вече съм против идеята за ученически униформи!

От една страна си има своите преимущества. Аз съм „За”, моите съученички да не идват полуголи през лятото и да има се виждат всички възможни „прелести”, но такъв строг контрол, мисля че е прекален!

Вие какво ще споделите, как е във вашите училища? Какво мислите за новите правила, които се налагат в училище за ученическите униформи?
Lyomi
 
Мнения: 296
Регистриран на: 28 Окт 2013, 16:03

Re: За или против ученическите униформи?

Мнениеот Harmony » 20 Дек 2013, 14:35

Като майка, смятам, че по този начин ще се изградят в малките, не става въпрос за по-големите деца някакви норми на поведение! За съжаление вие сте жертвите, разбира се, не тези, които ходят по-провокативно облечени, а нормалните деца с нормална норма на поведение, съответно обличане!
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: За или против ученическите униформи?

Мнениеот Andrey » 25 Ное 2014, 16:16

Против. Това е нещо, което трябва да се въведе с началото на 1 клас, а не когато им скимне, от тази година униформа. Децата се травмират така, моята племенница отказа да ходи на училище, то беше едни рев, едно чудо, заради това, че решили да им сложат униформи по средата на годината. :shock:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: За или против ученическите униформи?

Мнениеот Malina » 07 Апр 2015, 16:36

Против съм, не е нормално да ги задължават. Може да има някакъв тип дрескод, но в повечето случаи униформите са отвратиетлни или неудобни за носене всеки ден, или пък са 1 кат само :)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: За или против ученическите униформи?

Мнениеот Локумът » 07 Апр 2015, 17:05

Абсолютно против съм тея униформи, за какво да им купуваме дрехи и къде остава индивидуалността?!
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: За или против ученическите униформи?

Мнениеот Pipilota » 08 Апр 2015, 09:50

На мен ми харесват децата в униформи, много по-спретнато изглеждат ;)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: За или против ученическите униформи?

Мнениеот Neven498 » 15 Апр 2015, 10:48

Не мисля, че униформите са чак толкова страшно нещо. Разбира се, травмиращо е по средата на годината, в шести клас, примерно. Но в крайна сметка е начин за пречупване на този бесен материализъм, който е обхванал тийновете. Едно време ходехме на училище, за да добием знания. Сега ходим, за да се изфукаме с нов смартфон и маркови кецове. ;)
Аватар
Neven498
 
Мнения: 528
Регистриран на: 30 Мар 2015, 16:07

Re: За или против ученическите униформи?

Мнениеот fawla » 15 Апр 2015, 11:08

Neven498 написа:Не мисля, че униформите са чак толкова страшно нещо. Разбира се, травмиращо е по средата на годината, в шести клас, примерно. Но в крайна сметка е начин за пречупване на този бесен материализъм, който е обхванал тийновете. Едно време ходехме на училище, за да добием знания. Сега ходим, за да се изфукаме с нов смартфон и маркови кецове. ;)

Така е, но кой го прави това, децата или родителите им? Ние сме тези, които ги пращаме с модерни телефони, с раница за 200лева и ходим да се караме на госпожите, защо са им писали 2-ка!
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: За или против ученическите униформи?

Мнениеот Neven498 » 16 Апр 2015, 12:25

fawla написа:
Neven498 написа:Не мисля, че униформите са чак толкова страшно нещо. Разбира се, травмиращо е по средата на годината, в шести клас, примерно. Но в крайна сметка е начин за пречупване на този бесен материализъм, който е обхванал тийновете. Едно време ходехме на училище, за да добием знания. Сега ходим, за да се изфукаме с нов смартфон и маркови кецове. ;)

Така е, но кой го прави това, децата или родителите им? Ние сме тези, които ги пращаме с модерни телефони, с раница за 200лева и ходим да се караме на госпожите, защо са им писали 2-ка!

И този момент го има, но е по-скоро омагьосан кръг, чието начало никой не вижда. Доста трудно е да научиш дете в крехка пубертетска възраст, че след няколко години кецовете, раницата и всички тези боклуци, които може да си купи от мола, нямат абсолютно никакво значение.
Аватар
Neven498
 
Мнения: 528
Регистриран на: 30 Мар 2015, 16:07

Re: За или против ученическите униформи?

Мнениеот Mon_ton » 16 Апр 2015, 12:36

Но пък не е и невъзможно, просто децата трябва да се научат, че и 2 и 200 са възможни сценарии в живота.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Следваща

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта