Кой бихте спасили – човек или животно? Кой живот е по-ценен?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Кой бихте спасили – човек или животно? Кой живот е по-ценен?

Мнениеот silver933 » 23 Фев 2015, 12:46

Интересен въпрос, мисля, че няма място за избор. на първо място са хората, после са животните, колкото и да е равен живота. :)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Кой бихте спасили – човек или животно? Кой живот е по-ценен?

Мнениеот Rali_hr » 04 Апр 2017, 14:15

Колкото и да е лош човек, първо бих се насочила към него.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Кой бихте спасили – човек или животно? Кой живот е по-ценен?

Мнениеот BettyBoop » 04 Апр 2017, 15:13

Такъв въпрос не бива да се задава. Колкото и да е логично да има еднозначен отговор, така е от онези, за които важи "зависи".
BettyBoop
 
Мнения: 27
Регистриран на: 03 Апр 2017, 19:40

Re: Кой бихте спасили – човек или животно? Кой живот е по-ценен?

Мнениеот Monika_Spasova » 04 Апр 2017, 22:37

BettyBoop написа:Такъв въпрос не бива да се задава. Колкото и да е логично да има еднозначен отговор, така е от онези, за които важи "зависи".

И аз мисля така, няма лош човек, няма добро куче, просто хората... е, различно е. Дали е заради вида, заради човещината, или заради това, че знаеш, че някой със сигурност ще тъжи за тоя човек. Да, аз смятам, че всеки един живот е ценен, но това не е на всяка цена. :roll:
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Кой бихте спасили – човек или животно? Кой живот е по-ценен?

Мнениеот Ernestina » 05 Апр 2017, 10:20

Който заслужава. Има и хора изверги, които не попадат в категория "заслужили" и които с лека ръка посягат на други хора. Защо техния да е по-ценен от на което и да било друго същество, след като дори имат по-голям капацитет да обмислят постъпките си.
Ernestina
 
Мнения: 86
Регистриран на: 12 Яну 2017, 17:32

Re: Кой бихте спасили – човек или животно? Кой живот е по-ценен?

Мнениеот Rali_hr » 15 Май 2017, 14:42

Аз винаги съм вярвала, че хората могат да се променят, може би съм много добра, бих спасила този, който ми е наблизо и който реално мога да спася, но винаги би ми бил приоритет човека.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Кой бихте спасили – човек или животно? Кой живот е по-ценен?

Мнениеот Snejna » 15 Май 2017, 16:16

Колкото и да елош един човек, кой е човек. Да, може би не трябва да се поставят степени на животите, но човека е човек.. за мен той е с предимство. А и никъде не се споменава, че човека може да е лош. Помислете си, че вие сте в ситуация за спасяване и някой, вместо вас, спаси близко давещата се котка...
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Кой бихте спасили – човек или животно? Кой живот е по-ценен?

Мнениеот Ваня Стойчева » 16 Май 2017, 09:47

Много ми е странен този въпрос, аз разбира се, бих избрала човека. Все пак сякаш неговия живот е с една идея по-важен. А дали човекът си заслужава или не, не знам. Но ще получи втори шанс да се промени за добро.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Кой бихте спасили – човек или животно? Кой живот е по-ценен?

Мнениеот Jully » 16 Май 2017, 12:40

Наистна подвеждащ въпрос, хората винаги са с предимство, най-малкото, всеки е склонен да спаси на първо място своя вид. :)
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Кой бихте спасили – човек или животно? Кой живот е по-ценен?

Мнениеот Ваня Стойчева » 08 Юни 2017, 15:02

Jully написа:Наистна подвеждащ въпрос, хората винаги са с предимство, най-малкото, всеки е склонен да спаси на първо място своя вид. :)

Залага се при този въпрос, че човека може да е зъл, да е убиец, да не си е платил сметката за ток и като цяло да е лош човек. Докато животното следва инстинктите си и по принцип е добро.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron