Дайте предложения за сосове за паста!

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Re: Дайте предложения за сосове за паста!

Мнениеот Ваня Стойчева » 09 Дек 2016, 12:31

Класическият сос болонезе за мен е най-добрият, но ако се спазва оригиналната рецепта,отнема много време, но наистина си струва. Карбонара също е добре.
Друго,което харесвам е (тук вече може да ме убиете), правя си го когато съм сама само за мен, защото у нас не са яли и предпочитат богатите сосове, а за мен това е спомен от преди много години, когато живеех с една съквартирантка и за това като имаше пари, това сме яли. :oops: Та.. Само изпържен кренвирш нарязан на колелца в повече олио, накрая 2 лъжици кетчуп при соса и той да се запържи и всичко се изсипва върху чинията със спагети. Това е по-скоро за екстремни случаи и ако обичате кренвирши (моля ви се не почвайте колко са вредни,какви са що са).
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Дайте предложения за сосове за паста!

Мнениеот mix_twix » 09 Дек 2016, 13:27

Няма да те линчувам, Ваня, през студентските си години и аз това ядях.Даже ми беше много вкусно, някой ден може да си сготвя, макар че уж се старая да живея здравословно, но ей така да си припомня от къде съм минал, че да стигна до сьомгата. :mrgreen: Само че слагах забележи чубрица и чили. :lol:
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Дайте предложения за сосове за паста!

Мнениеот Локумът » 09 Дек 2016, 15:22

Това емного социалистическо и ме връща и мен години назад, във времето, когатго пържения салам беше велика храна.
А за сосовете, на мен много ми харесват сосове с много сирена, това ми е така да се каже, любимното. Същото както е написано в началото + пилешко + кисели краставички...
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Дайте предложения за сосове за паста!

Мнениеот zheleva212 » 09 Дек 2016, 15:23

Аз понеже много обичам морски дарове и понякога правя един сос с домати и миди. Купувам от тези, които в бурканче ги продават. Задушавам една глава лук и две скилидки чесън, след това добавям един буркан домати, половин чаша червено вино и като подправки риган, босилек, сол, черен пипер, зехтин. Като е готов сосът, слагам мидите. И поливам спагетите в чинията. Може и други морски вкусотии да се сложат :smile: .
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

Re: Дайте предложения за сосове за паста!

Мнениеот kalinka-kuku » 09 Дек 2016, 16:34

Обичам много обикновени сосове, един от любимите ми е с доматен сос, босилек, чесън, розмарин, лук, малко люта чушка, всичко разбъркано до вкусна консистенция, смесва се със спагетите, сервира се с няколко маслини!
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Дайте предложения за сосове за паста!

Мнениеот franky » 14 Дек 2016, 18:00

Аз си правя един и същ - класическия, направо се изумявам от разнообразието, което сте предложили. :smile:
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Дайте предложения за сосове за паста!

Мнениеот Ваня Стойчева » 08 Фев 2017, 14:58

Сега да ви предложа нещо много вкусно, което напоследък започнах да правя.
Вместо спагети, използвам фусили, стават за хапванае и на следващия ден, затова вече ги предпочитам пред спагетите (защото аз да си призная пастата си я свързвам най-много със спагети).
Сосът - пилешко месо, нарязано на ивици, се запържва в малко зехтин с черен пипер, сол, червен пипер, чесън. Маха се от котлона.
Сосът - слагам малко сметана за готвене (малка кутийка), добавям настърган кашкавал - може и друго любимо сирене, слагам 2-3 шепи спанак, когато се стопи добавям месото. махам настрани.
Нарязани на ивици чушка и лук на лунички, запържват се в рамките на няколко минути,- аз харесвам да останат хрупкави, минута преди да ги махна слагам чери домати и тях само ги "жулвам" през огъня, колкото да им се "напука" обелката, съвсем за кратко, да придобият някаква топлина и визия на сготвено. Смесвам пастата със соса, отгоре добавям от зеленчуците и слагам няколко парченца авокадо. Поръсвам с няколко настъргвания пармезан. :razz:
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Дайте предложения за сосове за паста!

Мнениеот kalinka-kuku » 08 Фев 2017, 16:11

Ваня, днес си във вихъра си направо, страхотна рецепта. :mrgreen:
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Дайте предложения за сосове за паста!

Мнениеот black » 10 Фев 2017, 13:14

Звучи наистина много добре, ще го предложа на жената. Като я знам каква е и как нищо не се пържи в нашата къща, това всичкото ще го задуши :grin: . Едва ли ще придобие хубавия вкус на пържено, но пак ще става за ядене.
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Дайте предложения за сосове за паста!

Мнениеот Lili_pili » 10 Фев 2017, 13:19

black написа:Звучи наистина много добре, ще го предложа на жената. Като я знам каква е и как нищо не се пържи в нашата къща, това всичкото ще го задуши :grin: . Едва ли ще придобие хубавия вкус на пържено, но пак ще става за ядене.

Да ти кажа аз не видях кой знае колко да се пържи, зеленчуците да минат за 2-3 минути през огън и то с малко зехтин, само пилешкото, което също пише, че е в малко мазнина. :) като чуя някой да говори за пържене, както ти визираш, че варианта е много страшен и трябва да се намери по-добър, си представям, че говори за пържене в стила на пържените картофи - 3-4 пръста олио. Когато има 2 с.л. олио в тигана, и без да се задушава, пак мисля, че не се умира. :wink: Успокой жена си. :lol: :lol: :lol:
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

ПредишнаСледваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта