Дайте предложения за сосове за паста!

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Re: Дайте предложения за сосове за паста!

Мнениеот puhcheto » 16 Фев 2017, 16:03

Винаги като правя спагети, ги правя със сос от домати и кайма и вече почнаха да ни омръзват. Как да направя спагети с млечен сос, да не е много тежък и с много сметана? Когато ям на заведение такива, много ми харесва, но вкъщи не успявам да го постигна.
Аватар
puhcheto
 
Мнения: 237
Регистриран на: 09 Юли 2015, 16:34

Re: Дайте предложения за сосове за паста!

Мнениеот уморена » 16 Фев 2017, 16:40

puhcheto написа:Винаги като правя спагети, ги правя със сос от домати и кайма и вече почнаха да ни омръзват. Как да направя спагети с млечен сос, да не е много тежък и с много сметана? Когато ям на заведение такива, много ми харесва, но вкъщи не успявам да го постигна.

Аз смесвам сметана с прясно мляко, забелязала съм, че ако ям само сметана после ме боли корема. Някой път вместо прясно мляко, слагам сметана и малко пилешки бульон с една лъжица картофено пюре вътре, но това са си мои изгъзици. :mrgreen: Сварявам го леко да стане на сос, добавям шунката, която предварително съм посготвила, слагам кашкавал в соса да се стопи и смесвам с пастата
накрая сипвам няколко парченца препържен бекон, нарязан на ситно.
уморена
 
Мнения: 158
Регистриран на: 29 Авг 2016, 15:34

Re: Дайте предложения за сосове за паста!

Мнениеот ToniT » 17 Фев 2017, 09:46

Може и да ви се стори странна моята "рецепта", но нали даваме идеи, аз правя пастата с настъргани или нарязани ситно сурови домати, от по-месестите сортове, за да не е съвсем сок, ситно нарязани или настъргани краставици и сирене + сол, олио и оцет. Нещо като настъргана шопска салата със спагети. Слагам горещата сварена паста при зеленчуците със сиренето, които са студени и не го топля допълнително. Става бързо и е много свежо според мен.
ToniT
 
Мнения: 9
Регистриран на: 17 Апр 2015, 19:45

Re: Дайте предложения за сосове за паста!

Мнениеот Guppy » 17 Фев 2017, 09:54

ToniT написа:Може и да ви се стори странна моята "рецепта", но нали даваме идеи, аз правя пастата с настъргани или нарязани ситно сурови домати, от по-месестите сортове, за да не е съвсем сок, ситно нарязани или настъргани краставици и сирене + сол, олио и оцет. Нещо като настъргана шопска салата със спагети. Слагам горещата сварена паста при зеленчуците със сиренето, които са студени и не го топля допълнително. Става бързо и е много свежо според мен.

Лол! Е за това някой италианец ще се самоубие, но е много интересно и свежо! :) Нещо като шопска салата с основно, може би ще пробвам, макар че вкуса на суровите домати не ми харесва - нарязан, що задължително ще си направя експеримент. :!: Това вече е нетрадиционна импровизация и аз я подкрепям с две ръце.
Аватар
Guppy
 
Мнения: 216
Регистриран на: 30 Ное 2016, 13:34

Re: Дайте предложения за сосове за паста!

Мнениеот dejavu » 17 Фев 2017, 10:08

Като не ми се яде спагети с кайма или някакво друго месо, си правя един спаначен сос. Задушавам зелен лук и чесън и после към тях добавям спанака и той да се задуши. Наливам малко вода и малко сметана, като слагам и брашно да се сгъсти. Подправям с черен пипер, магданоз и босилек.
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Дайте предложения за сосове за паста!

Мнениеот Kremiliya » 15 Мар 2017, 13:16

dejavu написа:Като не ми се яде спагети с кайма или някакво друго месо, си правя един спаначен сос. Задушавам зелен лук и чесън и после към тях добавям спанака и той да се задуши. Наливам малко вода и малко сметана, като слагам и брашно да се сгъсти. Подправям с черен пипер, магданоз и босилек.
това пасираш ли го накрая, аз бих го пасирала, да стане гладка паста? :)
Иначе напоследък си правя, съвсем обикновени спагети, а накрая в един тиган слагам зехтин, чесън, нарязани домати на парченца,маслини, няколко листа босилек, сипвам спагетите, разбърквам и сервирам. Отгоре с малко пармезан или нашенски кашкавал.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Дайте предложения за сосове за паста!

Мнениеот Rali_hr » 15 Мар 2017, 13:55

Много добри предложения и много вкусни. На мен ми омръзна постоянно да ядем паста с доматен сос, но не мога изобщо да им прокарам идеята за зеленчукова вариация на сос. Как успявате да ги накарате да ядат паста със зелен боб например? Ще ми се нещо такова да изям, то е ясно, че сама ще си го ям, предложения?
pasta-with-greenbeans-and-cherry-tomatoes2.jpg
pasta-with-greenbeans-and-cherry-tomatoes2.jpg (82.63 KiB) Прегледано 224 пъти
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Дайте предложения за сосове за паста!

Мнениеот Monika_Spasova » 18 Мар 2017, 10:01

може д аси сготвиш зеления боб на тиган със зехтин и чесън, да добавиш чери доматите, колкото да пуснат сос, омесваш с всичко, слагаш пармезан и хапваш, а те да те гледат!
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Дайте предложения за сосове за паста!

Мнениеот уморена » 23 Мар 2017, 13:01

На мен ми харесват много със сметанов сос, слагам понякога грах в него, бяло месо, разтопявам кашкавал.
много е важно, за да не стават сухи спагетите, да им се добави малко от водата, в която са се варили. Постоянно виждам спагети с много сух сос, така дори и вкуса им не е толкова добър.
уморена
 
Мнения: 158
Регистриран на: 29 Авг 2016, 15:34

Re: Дайте предложения за сосове за паста!

Мнениеот kalina_216 » 23 Мар 2017, 13:32

Любим зеленчуков сос, който дори не изисква готвене - песто + падмеджано. :) Ако не сте привърженици на готовото песто,като мен, спокойно може да си направите с една връзка подправка по избор, на мен ми е любимо от смес босиле и магданоз, 10-тина кедрови ядки, 2 с.л. зехтин, сол, пипер, лимон. всичко го смилате в блендер и слесвате със спагетите
Аватар
kalina_216
 
Мнения: 292
Регистриран на: 23 Мар 2017, 12:24

Предишна

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron