Дайте предложения за сосове за паста!

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Дайте предложения за сосове за паста!

Мнениеот Harmony » 29 Яну 2014, 13:12

Напоследък на семейството ми много им харесаха различните видове макаронена паста, а и за мен е сравнително лесно и бързо за приготвяне. Приготвям спагетки, охлювчета, пене регати, фарфале и всякакви такива вкусотийки.

Имам само един проблем с приготвянето и това са сосовете. :? Най-често импровизирам с различни зеленчуци и подправки, понякога се и придържам към сосове Болонезе и Карбонара, но идеите ми бързо се изчерпват.

Можете ли да ми предложите сосове за паста, които не са така тежки, например с много сметана?
Избягвам да купувам от готовите сосове за паста, тъй като имат излишно много Е-та, та дайте ми идеи за сосове за паста? :) :)
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Дайте предложения за сосове за паста!

Мнениеот PasDeDeux » 29 Яну 2014, 13:30

Моя любим сос за паста е 4 сирена. Не зная дали си запозната затова набързо пиша принципа на приготвяне, като не е задължително да взимаш точно тези 4 вида.
Разтопявам в съд малко масло, добавям синьо сирене, някакво неутрално - Филаделфия, например, рикота и някакъв вид кашкавал. На бавен огън ги оставям докато се споят хубаво, а след това добавям течна сметана примесена с прясно мляко (пастата става по-лека, от колкото със заквасена), :idea: слагам и подправки на вкус, накрая добавям и пастата за няколко минутки.
Бързо и фантастично вкусно става... не, че не бих пробвала и други рецепти, но тази ми е голям фаворит! ;)
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Дайте предложения за сосове за паста!

Мнениеот juja_bs » 29 Яну 2014, 13:46

http://recepty.bg/rec_za_r6-1258-Klasic ... e-za-pasta



ето виж тука на този сайт.Дано да са ти в полза :)
juja_bs
 
Мнения: 1
Регистриран на: 29 Яну 2014, 13:43

Re: Дайте предложения за сосове за паста!

Мнениеот PasDeDeux » 29 Яну 2014, 14:37

juja_bs написа:http://recepty.bg/rec_za_r6-1258-Klasicheski-italianski-sosove-za-pasta



ето виж тука на този сайт.Дано да са ти в полза :)

Мммм... няма да се стърпя, още довечера ще направя паста (ОТНОВО) с някои от тези сосчета! Много ти благодаря, а знаете ли повечко такива сосове, в които не се съдържа месо?!
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Дайте предложения за сосове за паста!

Мнениеот Lollipop » 15 Яну 2015, 18:01

Аз най-обичам да си правя сос от тиквички и домати :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Дайте предложения за сосове за паста!

Мнениеот Kremiliya » 08 Дек 2016, 12:45

PasDeDeux написа:Моя любим сос за паста е 4 сирена. Не зная дали си запозната затова набързо пиша принципа на приготвяне, като не е задължително да взимаш точно тези 4 вида.
Разтопявам в съд малко масло, добавям синьо сирене, някакво неутрално - Филаделфия, например, рикота и някакъв вид кашкавал. На бавен огън ги оставям докато се споят хубаво, а след това добавям течна сметана примесена с прясно мляко (пастата става по-лека, от колкото със заквасена), :idea: слагам и подправки на вкус, накрая добавям и пастата за няколко минутки.
Бързо и фантастично вкусно става... не, че не бих пробвала и други рецепти, но тази ми е голям фаворит! ;)

Това звучи просто уникално!
На мен ми харесват и само с песто спагети направени, просто но все пак супер вкусно!
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Дайте предложения за сосове за паста!

Мнениеот YoLindi » 08 Дек 2016, 14:23

Когато нямам много време или не ми се разправя, си правя един много лесен сос от кофичка кисело мляко, зехтин, скилидка чесън, копър, малко повече от с.л. дижонска горчица, сол, черен пипер и щипка къри. Заливам спагетите и налягаме :smile: .
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Дайте предложения за сосове за паста!

Мнениеот Elica » 08 Дек 2016, 16:42

YoLindi написа:Когато нямам много време или не ми се разправя, си правя един много лесен сос от кофичка кисело мляко, зехтин, скилидка чесън, копър, малко повече от с.л. дижонска горчица, сол, черен пипер и щипка къри. Заливам спагетите и налягаме :smile: .

Само това?! Всъщност ти правиш чеснов сос и си хапвате, много икономично и бързо, браво за добрата идея! :)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Дайте предложения за сосове за паста!

Мнениеот Pipilota » 09 Дек 2016, 11:10

На мен ми харесват само с гъби и сметана,накрая малко пармезан. Запържват се гъбките с масло, после се слага сметаната, когато стане на сос се слагат спагетите вътре разбръква се настъргва се пармезан и се хапва.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Дайте предложения за сосове за паста!

Мнениеот bojo_kolev » 09 Дек 2016, 11:37

Не харесвам сосове без мръвка вътре, все едно не съм ял. Няма значение от какво е сосът, щом има месо, каквото и да е, все ми харесва.
bojo_kolev
 
Мнения: 283
Регистриран на: 01 Окт 2013, 12:35

Следваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron