Кои вещества са опасни за децата при поглъщане?

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Кои вещества са опасни за децата при поглъщане?

Мнениеот MollyDolly » 31 Яну 2014, 15:59

За съжаление разбрах от опит, че риванолът не е едно от опасните вещества при поглъщане. Вчера казах на момченцето ми да отиде да си пийне глътка сироп за кашлица, но риванола стоял точно до сиропа за кашлица, при което се е нагълтал с не каквото трябва!

Идва и ми казва, че май бил изпил нещо спиртно, разбира се, веднага му дадох медицински въглен. Обадих се на личната ни лекарка, която нямаше информация дали е опасно за здравето му. Веднага след това звъннах на 112, свързаха ме с лекар, който ми обясни, че няма опасност за детето при поглъщане на това вещество.

От няколко дни си мислих, че е добре тук да се направи един списък с веществата, които не трябва да поглъщат децата. Ако все пак след като това вече е факт, трябва да се направи нещо, а за да знаем какво е това нещо можем да съберем малко инфо тук!

Ето нещо, което научих, че поглъщане на аспирин от дете може да е много опасно, защото реакцията настъпва бавно и може да се получи тежко натравяне от това вещество, така че незабавно трябва да се предизвика повръщане!
MollyDolly
 
Мнения: 309
Регистриран на: 18 Окт 2013, 12:18

Re: Кои вещества са опасни за децата при поглъщане?

Мнениеот Harmony » 31 Яну 2014, 16:04

Чела бях някъде, че за едно едногодишно дете, една погълната цигара може да бъде страшно опасна, съответно веднага трябва да се предизвика повръщане, но с това не мисля, че някога ще мога да се справя, затова е и таткото, :D все пак де!
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Кои вещества са опасни за децата при поглъщане?

Мнениеот Kaya » 16 Мар 2015, 11:37

Аз се учудвам, че може някой да изпрати детето само да си изпие сиропа, изумявате ме чак. Дори и да го донесе при вас винаги може да контролирате какво се пие и какво се случва. Не трябва да се учи детето, че няма проблем, а трябва нещата да бъдат прибрани. А масова практика забелязвам е, поставянето на силни препарати под мивката, защото така трябва, въпреки че някое дете спокойно може да се отвори толкова, че родителите му да не могат нищо да направят, колкото и да повръща!
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Кои вещества са опасни за децата при поглъщане?

Мнениеот mangusta » 28 Апр 2015, 15:28

И аз го намирам за безотговорно, дори и да е добре затворен шкафа със защита, не е съвсем безопасно според мен
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Кои вещества са опасни за децата при поглъщане?

Мнениеот borkova » 13 Май 2015, 16:51

mangusta написа:И аз го намирам за безотговорно, дори и да е добре затворен шкафа със защита, не е съвсем безопасно според мен

Не зная дали имаш дете, но ако имаш искаш да кажеш, че вървиш след него цял ден ли :o без да отместваш поглед, хайде моля ти се...
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Кои вещества са опасни за децата при поглъщане?

Мнениеот Pipilota » 14 Май 2015, 09:49

borkova написа:
mangusta написа:И аз го намирам за безотговорно, дори и да е добре затворен шкафа със защита, не е съвсем безопасно според мен

Не зная дали имаш дете, но ако имаш искаш да кажеш, че вървиш след него цял ден ли :o без да отместваш поглед, хайде моля ти се...

Ще върви много ясно! :) Малко внимание трябва, да се мисли, да се учи и така - предварително.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Кои вещества са опасни за децата при поглъщане?

Мнениеот Mauritius » 17 Сеп 2016, 14:49

Вкъщи почти всичко може да отрови дете, ако сме достатъчно невнимателни и небрежни. Алкохол, оставени без надзор лекарства, препарати. Аз ги заключвам или са прибрани на недостъпно място.
Mauritius
 
Мнения: 282
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 13:01

Re: Кои вещества са опасни за децата при поглъщане?

Мнениеот roksana » 19 Сеп 2016, 09:55

И мен много ме е страх да не добарат някой препарат, че не знам как да реагирам, ако се нагълта с нещо. Пази Боже!
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Кои вещества са опасни за децата при поглъщане?

Мнениеот Локумът » 19 Сеп 2016, 11:40

Ако е научено детето, че не трябва да пипа всичко, което види и да го пие, то няма да има проблеми. Виж от друга стана обаче, ако детето си има склонност да опитва от праха за пране, трябва да си луд да оставяш до него лекарства. по-добре да бъдат прибрани на безопасно място. А и особено, ако по-малко дете стои само вкъщи добре е лекарствата и силните препарати да бъдат прибрани.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Кои вещества са опасни за децата при поглъщане?

Мнениеот Bambaa » 19 Сеп 2016, 12:24

roksana написа:И мен много ме е страх да не добарат някой препарат, че не знам как да реагирам, ако се нагълта с нещо. Пази Боже!


Недай Боже да се нагълта с нещо, веднага трябва да повърне детето! Това е първото, което трябва да го накарате. И после веднага в спешното.
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Следваща

Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта