Кой е най-добрият антиоксидант ???

Витамини и минерали, диетични и други храни - всичко, което допринася за добрия външен вид и перфектно здраве.

Кой е най-добрият антиоксидант ???

Мнениеот choki_moki » 02 Фев 2014, 15:33

Нека споделим мнения и опит за да изберем фаворита сред антиоксидантите.
Аватар
choki_moki
 
Мнения: 52
Регистриран на: 20 Сеп 2013, 10:23

Re: Кой е най-добрият антиоксидант ???

Мнениеот varlam » 02 Фев 2014, 15:49

Мисля, че най-добрият антиоксидант е разумният начин на живот. От него по-добър няма. Това включва и разумно и качествено хранене. Нямам опит с продукти, наистина. Ще се радвам да науча повече.
varlam
 
Мнения: 205
Регистриран на: 08 Апр 2011, 15:55

Re: Кой е най-добрият антиоксидант ???

Мнениеот choki_moki » 02 Фев 2014, 16:46

Аз също бих предпочела да живея здравословно, но в наши дни си мисля, че освен ако не живееш в някое забравено от Бога село и не отглеждаш всичко сам, това няма как да се случи. А и дори да живееш на село пак не е гаранция с всички тези киселинни дъждове, замърсени подпочвени води и т.н да не се впускам в подробности.
Аз съм чела, че селенът е един от най-силните антиоксиданти, но с него може да се предозира и е силно токсичен, което малко ме плаши :oops:
Прочетох и за Resveratrol, който за сега е моя личен фаворит. Моя приятел пък си пръскаше срещу лицето с едно спрейче вечер преди да си легне, което не знам дали има някакъв ефект.
Аватар
choki_moki
 
Мнения: 52
Регистриран на: 20 Сеп 2013, 10:23

Re: Кой е най-добрият антиоксидант ???

Мнениеот varlam » 02 Фев 2014, 17:09

Мисля, че Ресвератрол не е нещо, което няма как да добавиш с храната. Примерно, витамин С. Много полезен за мен при простудни заболявания. Особено при по-тежките. Вдигам дозата и помага.
varlam
 
Мнения: 205
Регистриран на: 08 Апр 2011, 15:55

Re: Кой е най-добрият антиоксидант ???

Мнениеот zlatarski_ » 04 Фев 2014, 10:20

Аз ползвам вече втора опаковка от антиоксидант комплекса на хайа лабс и съм повече от доволен,това за мен е оптималният продукт,тъй като комбинира пълен бленд от антиоксиданти .
zlatarski_
 
Мнения: 8
Регистриран на: 04 Фев 2014, 10:13

Re: Кой е най-добрият антиоксидант ???

Мнениеот choki_moki » 10 Фев 2014, 19:58

Слушах в едно предаване за семената от грозде, че били силен антиоксидант. Разрових се в нета и цените на такъв продукт варираха от 17 до 65 лв :shock: :shock: . Haya предлагаха добър и доста изгоден вариант.
Аватар
choki_moki
 
Мнения: 52
Регистриран на: 20 Сеп 2013, 10:23

Re: Кой е най-добрият антиоксидант ???

Мнениеот zlatarski_ » 11 Фев 2014, 12:30

Не съм го пробвал,но пак ти казвам комплекса им е чудесен ;)
zlatarski_
 
Мнения: 8
Регистриран на: 04 Фев 2014, 10:13

Re: Кой е най-добрият антиоксидант ???

Мнениеот PasDeDeux » 11 Фев 2014, 15:04

Мисля, че при вас е чиста доза мания, това да пийнеш от едното, след това от другото, ох, сигурно имам нужда и от третото, дали? :?
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Кой е най-добрият антиоксидант ???

Мнениеот Radoslav88 » 11 Фев 2014, 15:59

В природата най-богати на антиоксиданти са всички плодове от Berry групата - акай, боровинки, малини, ягоди, касис, череша и т.н. Част от тях съдържат ресвератрол, а други кварцетин и различни биофлавоноиди. Така че за да не се вманиачавате търсете продукт, който съдържа максимално много от този тип плодове.
Radoslav88
 
Мнения: 89
Регистриран на: 13 Фев 2013, 10:45

Re: Кой е най-добрият антиоксидант ???

Мнениеот vasko235 » 08 Окт 2014, 14:24

Лекарят на баща ми му препоръча, като едни от най-силните - пикногенол и макибери. Малко трудно ги намерих, но успях все пак. Мисля, че бяха на една американска марка Natrol. Но все пак се опитвахме и с храната да набавяме повече витамини и антиоксиданти.
vasko235
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Окт 2014, 13:42

Следваща

Назад към Хранителни добавки и биопродукти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта