Камъни в бъбреците – може ли да се справим само с билки?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Камъни в бъбреците – може ли да се справим само с билки?

Мнениеот ramimni » 07 Фев 2014, 15:50

Камъни в бъбреците – може ли да се справим само с билки?

Миналата година майка ми имаше проблеми с камъни в бъбреците! Пробвахме с традиционна медицина, оказа се, че влияе лечението на друго заболяване.

Най-интересното тук е, че тя сама реши да повярва на народната медицина и да се лекува по този начин. Сама намери билковите рецепти за изчистване на камъни в бъбреците и се лекува с голямо желание и вяра, че тези билки ще й помогнат!

Вчера си говорихме за положението, в което беше попаднала и някак не е честно да държим тези рецепти само за себе си.
Реших да споделя рецептите с билки за изчистване на камъни в бъбреците тук, тъй като не видях подобна тема, но нещата са изпитани, трябва само постоянство и желание.
Изпитаните рецепти са две, като третата изглежда лесна, но не е изпробвана от нас!
1. Сурово пресован зехтин, смесен с мед и сок от лимон, като се приема по 1 с.л. три пъти на ден.

2.Три пъти на ден се пие сок от прясно изцедено червено цвекло, 20 мин. преди хранене, но е добре да бъде следено кръвното (моята майка е с ниско, така че нямаше проблем с това). Ако кръвното се повиши е добре да се намали дозата на половина. Ако камъните са по-малки се изхвърлят до дни, а за по-големи изисква повече време.

3.Всяка сутрин се пие по едно зърно бял тамян на гладно, като това продължава 7 дни!

Ако имате и други предложение ще е добре да ги съберем тук, надявам се, че ще сме от помощ за много хора!
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Камъни в бъбреците – може ли да се справим само с билки?

Мнениеот mimeto90 » 07 Фев 2014, 15:54

Много добре, че сте се сетили с майка ти! Да чукам на дърво, до сега никой от семейството е нямал камъни в бъбреците и не се е налагало, заради това не мога и да дам съвет, но поздравления за темата!
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Камъни в бъбреците – може ли да се справим само с билки?

Мнениеот Masrya » 09 Фев 2014, 22:41

И двамата ми родители имаха камъни в бъбреците и се излекуваха с топлата минерална вода] от Варна. Знам, че мирише гадно, но болестта е по-неприятна от водата. Трябва постоянство в лечението. Аз винаги се доверявам на природната медицина. Попринцип знам, че за да не се стига до тези камъни, трябва редувате водата, която пиете. Минерална, изворна, може чешмяна понякога, по-рядко. И така.
Masrya
 
Мнения: 21
Регистриран на: 31 Яну 2014, 02:38

Re: Камъни в бъбреците – може ли да се справим само с билки?

Мнениеот lussy » 11 Фев 2014, 13:31

Masrya написа:И двамата ми родители имаха камъни в бъбреците и се излекуваха с топлата минерална вода] от Варна. Знам, че мирише гадно, но болестта е по-неприятна от водата. Трябва постоянство в лечението. Аз винаги се доверявам на природната медицина. Попринцип знам, че за да не се стига до тези камъни, трябва редувате водата, която пиете. Минерална, изворна, може чешмяна понякога, по-рядко. И така.

Не знаех, че честата смяна на водата може да предотврати появата на камъни в бъбреците, но за нищо на света не бих пила вода от чешмата, като виждам колко варовик остава по чинийките на цветята лошо ми става! :oops:
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Камъни в бъбреците – може ли да се справим само с билки?

Мнениеот Snejna » 14 Яну 2015, 14:05

В чужбина точно дават на децата си вода от чешмата, защото била полезна за костите, благодарение на варовика. :mrgreen:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Камъни в бъбреците – може ли да се справим само с билки?

Мнениеот Anka » 14 Яну 2015, 16:21

И аз не знаех, че водата би изиграла важна роля в това да се предпазим от камъните в бъбреците, а водата, филтрирана в кани върши ли работа?
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Камъни в бъбреците – може ли да се справим само с билки?

Мнениеот S_Milenska » 21 Яну 2015, 12:49

Аз съм чувала, че топлата бира помага, но пък от други източници съм чувала, че бирата трябва задължително да се спре... казва ли ти някой :)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Камъни в бъбреците – може ли да се справим само с билки?

Мнениеот rabotnata pchela » 21 Яну 2015, 15:31

Имаше един чай микс за камъни в бъбреците, аз се съмнявам. Все пак пиенето на много течности е от голямо значение :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Камъни в бъбреците – може ли да се справим само с билки?

Мнениеот Slavena » 27 Фев 2015, 13:17

Има един чай за бъбреците много помага при камъни, трябва да се пийва по малко .
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Камъни в бъбреците – може ли да се справим само с билки?

Мнениеот Jully » 10 Юни 2015, 14:58

Ако пиете царевична коса на чай може да ви помогне, трябват много течности и да ходите често до тоалетната, само това може да помогне.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта