Подут корем на заека

Ако можеха да говорят, но не могат, затова нека поговорим вместо тях. Споделетe всичко за вашите домашни любимци - типични или екзотични.
Онлайн консултация с д-р Искрен Станилов и д-р Деница Русева

Подут корем на заека

Мнениеот toshkata^ » 11 Фев 2014, 12:35

Здр, много се извинявам ако отварям тема, която я има или подобна на нея, но супер много се притесних за моя заек. От сутринта започна да се подува, не иска да яде. На 2 години е. Има ли нещо което мога да му дам или трябва да го карам на лекар? Питам защото ми е малко трудно придвижването?
toshkata^
 
Мнения: 5
Регистриран на: 11 Фев 2014, 12:21

Re: Подут корем на заека

Мнениеот Dr Denica Ruseva » 11 Фев 2014, 13:21

toshkata^ написа:Здр, много се извинявам ако отварям тема, която я има или подобна на нея, но супер много се притесних за моя заек. От сутринта започна да се подува, не иска да яде. На 2 години е. Има ли нещо което мога да му дам или трябва да го карам на лекар? Питам защото ми е малко трудно придвижването?


Здравейте,

описаните от Вас признаци изискват бърза намеса от Ваша страна и преглед от ветеринар. Най - често причината за подуване при зайците се дължи на грешки в храненето - особено сега през зимните месеци, когато плодовете и зеленчуците са с огромно съдържание на нитрити и нитрати. Не губете време!

Поздрави
Аватар
Dr Denica Ruseva
 
Мнения: 64
Регистриран на: 10 Фев 2014, 13:30

Re: Подут корем на заека

Мнениеот toshkata^ » 06 Мар 2014, 12:28

Dr Denica Ruseva написа:
toshkata^ написа:Здр, много се извинявам ако отварям тема, която я има или подобна на нея, но супер много се притесних за моя заек. От сутринта започна да се подува, не иска да яде. На 2 години е. Има ли нещо което мога да му дам или трябва да го карам на лекар? Питам защото ми е малко трудно придвижването?


Здравейте,

описаните от Вас признаци изискват бърза намеса от Ваша страна и преглед от ветеринар. Най - често причината за подуване при зайците се дължи на грешки в храненето - особено сега през зимните месеци, когато плодовете и зеленчуците са с огромно съдържание на нитрити и нитрати. Не губете време!

Поздрави


Мерси много за отговора. Веднага го заведах на ветеринар. И той така каза - че било натрявяне. Извадихме голям късмет слава богу. Зайчето се оправи и в момента хрупа моркови в клетката. Много съм щаствлив.
toshkata^
 
Мнения: 5
Регистриран на: 11 Фев 2014, 12:21


Назад към Ветеринарна медицина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron