Как да изградим навика на бебето да заспива навреме?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Как да изградим навика на бебето да заспива навреме?

Мнениеот penny » 21 Фев 2014, 13:46

Здравейте, мамчета!
Бебе вече е достатъчно голямо, но не мога на изградя навика да заспива навреме! Четох какви ли не методи, обаче не мога да го оставя да плаче без да правя нищо!
Четох в една от многобройните книги, че не трябва да се оставя бебе да плаче повече от 15 минути, но аз не мога да го слушам и 5, сърцето ми се къса, че не спи и то спокойно!

Дундуркам около час докато се успокои или измори и спре да плаче, чак след това го слагам в креватчето му. В най-добрият случай се буди след около 2 часа, когато се е подмокрило преобувам го, дундуркам около половин час пак е заспало!

Не зная как се гради навик бебето да заспива навреме, нищо не мога да направя, за да спре да плаче, освен да е в ръцете ми, но предполагам, че и за него не е полезно това, което правя, но не мога да го успокоя по друг начин!
Вие как сте приучили бебето да заспива навреме?
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Как да изградим навика на бебето да заспива навреме?

Мнениеот mangusta » 21 Фев 2014, 13:51

Чувала съм от брат ми, че не е добре да я държиш, а да я оставиш да поплаче, като се обаждаш от съседната стая, за да знае, че я чуваш. Първоначално я наглеждаш, целуваш го за лека нощ, ако продължи да плаче на 5 мин. ходиш да наглеждаш, отново без да я взимаш на ръце, но наистина, че не мога да се оставя повече от 15 мин да плаче!
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Как да изградим навика на бебето да заспива навреме?

Мнениеот Ivaylo » 21 Фев 2014, 14:45

Важно е да изградите навика, с цялата церемония, по фиксирани часове, със съответните нужди на детето - кога да спи и колко.
Ние около 8 часа вечерта избягваме силен шум, гледаме да не се превъзбужда, точно в 8.30 пълним коритцето, къпем я, тихичко, пие мляко и загасяме лампата.
От месеци я приспиваме с един музикален фенер, който тихо пее песнички и прожектира картинки на тавана. Много добра идея е.
И никакви компромиси, ако реве, ще се нареве и ще заспи. Наглеждайте я обаче, ако прекали, гушнете я, а после тихичко и внимателно я преместете в в легълцето и. :)
Пиша в женски род, защото имам дъщеря на 1 годинка.
И никакви шумни движения и музика. Бебетата спят леко.
Значи, ред, внимание и постоянство. Това му е майката. :lol:
Таткото и той да помага!
Аватар
Ivaylo
 
Мнения: 349
Регистриран на: 14 Мар 2011, 22:21
Местоположение: в нищото

Re: Как да изградим навика на бебето да заспива навреме?

Мнениеот xrisy_vd » 14 Апр 2014, 14:13

Ivaylo написа:Важно е да изградите навика, с цялата церемония, по фиксирани часове, със съответните нужди на детето - кога да спи и колко.
Ние около 8 часа вечерта избягваме силен шум, гледаме да не се превъзбужда, точно в 8.30 пълним коритцето, къпем я, тихичко, пие мляко и загасяме лампата.
От месеци я приспиваме с един музикален фенер, който тихо пее песнички и прожектира картинки на тавана. Много добра идея е.
И никакви компромиси, ако реве, ще се нареве и ще заспи. Наглеждайте я обаче, ако прекали, гушнете я, а после тихичко и внимателно я преместете в в легълцето и. :)
Пиша в женски род, защото имам дъщеря на 1 годинка.
И никакви шумни движения и музика. Бебетата спят леко.
Значи, ред, внимание и постоянство. Това му е майката. :lol:
Таткото и той да помага!


Напълно съм съгласна за навика, преди много време четох статия за научаването на детето да заспива само. Там още в началото пишеше всеки път преди да се сложи детето да спи да се правят едни и същи неща,да има точен ритуал, така то ще разбере кога идва време за сън. Моето дете само си направи режима, но като беше по- малка 4- 5м. искаше постоянно да я гушкам и така заспиваше, тогава започнах да я слагам на дивана или на леглото до мен и си играех с нея без, да я взимам на ръце, свикна така и малко по малко се отучихме от ръцете.
xrisy_vd
 
Мнения: 70
Регистриран на: 04 Мар 2014, 15:11

Re: Как да изградим навика на бебето да заспива навреме?

Мнениеот Lollipop » 01 Дек 2014, 10:59

Режимът е много важен, за да се научи детето да спи нормално и спокойно. Ако е някаква лудница до времето за сън ще му е трудно да спи, ако сте забелязали, когато имате гости примерно, детето спи по-неспокойно през нощта. Особено при малките бебета е закон да си имат режим точен и ясен, така биологичния им часовник се наглася по-лесно. :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Как да изградим навика на бебето да заспива навреме?

Мнениеот rabotnata pchela » 09 Дек 2014, 17:28

Не е лесно изобщо, децата сякаш си имат собствен режим и не се вълнуват много от мнението на родителите си :mrgreen: :lol: :lol:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как да изградим навика на бебето да заспива навреме?

Мнениеот Slavena » 16 Яну 2015, 17:25

Децата свикват по определен начин, но трябва да си имат режим, особено бебетата, да спят по едно и също време всяка вечер, да се къпят в определен час, игрите са спокойни.
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Как да изградим навика на бебето да заспива навреме?

Мнениеот Pipilota » 19 Яну 2015, 16:52

Не трябва да позволявате на детето да има лош режим, учете го от малко на правилния му режим :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как да изградим навика на бебето да заспива навреме?

Мнениеот Slavena » 19 Яну 2015, 18:16

Ритуала преди лягане е много важен, научете го точно как какво следва, всяка вечер едно и също, бебетата обичат рутината :)
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Как да изградим навика на бебето да заспива навреме?

Мнениеот Lili_pili » 20 Яну 2015, 16:14

По-малко ги лигавете тези бебета да се научат да спят ;)
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Следваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта