Избор на екип по време на раждане?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: Избор на екип по време на раждане?

Мнениеот Ваня Стойчева » 09 Апр 2017, 08:30

В наши дни жените сякаш са по-притеснени от усложнения за разлика от преди... преди ходихме и раждахме, където се падне, а сега винаги се избира екип. И аз съм ЗА избора на екип, вярно, че може да ти се паднат свястни хора, но нищо не се знае и добре човек да е подсигурен. От друга страна обаче, изборът на екип не се плаща в болницата, а в повечето случаи се плаща под масата...
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Избор на екип по време на раждане?

Мнениеот Jolene » 30 Апр 2017, 08:34

Екипът при раждане е много, много важен. Аз съм благодарна, че избирах преди година, когато родих. Много майки покрай мен се оплакаха от лошо отношение, от неприятности, не навременна реакция от екипа. При мен всичко премина нормалон, през цялото време бях с лекар, който следеше за състоянието ми.
Jolene
 
Мнения: 156
Регистриран на: 30 Апр 2017, 07:59

Re: Избор на екип по време на раждане?

Мнениеот Monika_Spasova » 30 Апр 2017, 08:50

А защо някои съветват,че е добре да се избере акушерка? Тя е там само да хване бебето, не прави нищо друго, освен да чака. защо всички говорят за нея??? Лекарят е този, който води раждането и ако има усложнения трябва да реагира.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Избор на екип по време на раждане?

Мнениеот rabotnata pchela » 30 Апр 2017, 09:17

Моника, не знам. аз лично акушерката си даже не я помня как изглежда. През цялото време всички спяха, както съм казвала и преди, тъй като беше през нощта. Лекарката, с която се бях уговорила, единствено ме остави за 15 минути да хапне, още в началото на раждането и тя беше в съседната стая. Всичките 7 часа не се отлепи от мен. Акушерката я видях само за няколко минути да се вайка покрай мен, че нямам подходяща вена, на която да ми сложат системата. :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Избор на екип по време на раждане?

Мнениеот klarissa » 02 Май 2017, 11:22

С първото си дете нямах избор на екип, разчитах на късмета. Не попаднах на добър лекар, много ме обиждаха и постоянно ми се караха за нещо. С второто раждане си платих за избора на екип, отношението беше коренно различно и всичко премина много по-лесно. Сега, преди година, когато отново родих, пак избрах екипа, с който да раждам, но в случая избрах само лекаря и го оставих той да прецени за останалите, коиот са необходими за раждането. Да, по-скъпо е едно такова раждане, но стресът го няма, което е най-важното.
klarissa
 
Мнения: 133
Регистриран на: 17 Мар 2017, 15:57

Re: Избор на екип по време на раждане?

Мнениеот skyfly » 02 Май 2017, 12:44

Аз съм голям почитател на всичко естествено и натурално, но в тоя случай не можах да се прекърша и да се оставя на природата. Избрах си лекаря, оставих го също сам да избере останалите хора от екипа си, да са хора, с които работи и се чувства добре. Нямах никакви усложнения, всички бяха много мили към мен и постоянно имаше някой при мен, с който можех да разговарям и да ме успокоява.
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Избор на екип по време на раждане?

Мнениеот Pipilota » 25 Окт 2017, 11:41

Fancy написа:Мога ли да не избирам екип, а определена акушерка само?

Екипът е сформиран от лекаря, но той така или иначе не играе роля, разбира се ако няма усложнение по време на раждането, всичко се поема от акушерката!

:

My sweet summer child... :lol: :lol: :lol: Минало ти е вече през главата, ама си осъзнала, че акушерката не е като да се смила от работа. Изборът на екип означава, че получаваш лекар, който да следи състоянието ти през цялото време, да те подкрепя, да реагира, ако има нужда и да бъде до теб.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Избор на екип по време на раждане?

Мнениеот Mon_ton » 25 Окт 2017, 19:42

за мен също е супер важно! Ако се обърка нещо, не е акушерката тази, която спасява положението,а лекаря, той трябва да реагира и да пристъпи към секцио или друга процедура, ако се налага. По логиката, в коятао изкарвате, че акушерите вършат всичко, лекарите нямат никаква работа, но не е така.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Избор на екип по време на раждане?

Мнениеот Glow » 12 Мар 2019, 13:18

Аз бих избрала екип, защото имам пълно доверие само на моя си гинеколог, а и съм се наслушала на издънки от гинеколози. Просто ще ми е по-спокойно, а това е важно. Не че ми е дошло времето за това, но така виждам нещата за в бъдеще.
Glow
 
Мнения: 93
Регистриран на: 20 Дек 2018, 11:09

Re: Избор на екип по време на раждане?

Мнениеот Кат » 04 Апр 2019, 10:54

Аз бих избрала. Стига да не е твърде скъпо. Някак си си мисля, че ще ми е най-спокойно с моя си проследяващ лекар. Някои неща наистина са важни. Парите се печелят и харчат.
Кат
 
Мнения: 55
Регистриран на: 04 Фев 2019, 11:54

Предишна

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта