Избор на екип по време на раждане?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Избор на екип по време на раждане?

Мнениеот Fancy » 21 Фев 2014, 18:24

Скоро си мислих, че при влизане в болницата ще ме питат дали ще направя избор на екип!
Но какво всъщност означава това? :?: Мога ли да не избирам екип, а определена акушерка само?

Екипът е сформиран от лекаря, но той така или иначе не играе роля, разбира се ако няма усложнение по време на раждането, всичко се поема от акушерката!

Какво се случва тогава, ако избера само акушерка, ще ми вземат ли същите пари, за да си избера кой да ме изражда или ще се получи, че ми вземат един път за избор на екип и още веднъж за избор на акушерка? :idea:
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Избор на екип по време на раждане?

Мнениеот penny » 21 Фев 2014, 18:33

Изборът на екип се касае до лекаря, той идва дори и да не е на смяна, а акушерката, която е на смяна изражда ;)
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Избор на екип по време на раждане?

Мнениеот pepa1974 » 21 Фев 2014, 20:12

Fancy написа:Скоро си мислих, че при влизане в болницата ще ме питат дали ще направя избор на екип!
Но какво всъщност означава това? :?: Мога ли да не избирам екип, а определена акушерка само?

Екипът е сформиран от лекаря, но той така или иначе не играе роля, разбира се ако няма усложнение по време на раждането, всичко се поема от акушерката!

Какво се случва тогава, ако избера само акушерка, ще ми вземат ли същите пари, за да си избера кой да ме изражда или ще се получи, че ми вземат един път за избор на екип и още веднъж за избор на акушерка? :idea:

Не може да изберете само акушерка!
pepa1974
 
Мнения: 367
Регистриран на: 02 Дек 2013, 20:20

Re: Избор на екип по време на раждане?

Мнениеот niya_mazova » 24 Фев 2014, 15:35

pepa1974 написа:
Fancy написа:Скоро си мислих, че при влизане в болницата ще ме питат дали ще направя избор на екип!
Но какво всъщност означава това? :?: Мога ли да не избирам екип, а определена акушерка само?

Екипът е сформиран от лекаря, но той така или иначе не играе роля, разбира се ако няма усложнение по време на раждането, всичко се поема от акушерката!

Какво се случва тогава, ако избера само акушерка, ще ми вземат ли същите пари, за да си избера кой да ме изражда или ще се получи, че ми вземат един път за избор на екип и още веднъж за избор на акушерка? :idea:

Не може да изберете само акушерка!

На мен това ми се вижда много страшно, ако не желая да ме изражда тази въпросната, а някоя друга, как да променя нещата - не мога
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Избор на екип по време на раждане?

Мнениеот pepa1974 » 25 Фев 2014, 18:20

Ако имаш доверие на определен гинеколог и го избереш чрез избор на екип ще те изражда той и никой друг. Предполага се, че все пак това е най-сигурният начин.
pepa1974
 
Мнения: 367
Регистриран на: 02 Дек 2013, 20:20

Re: Избор на екип по време на раждане?

Мнениеот Lollipop » 27 Ное 2014, 10:43

Как лекаря да не върши никаква работа бе хора?! Когато раждах акушерката спеше, дойде само в момента на самото раждане, колкото детето да не вземе, та падне от масата :lol: :lol: Лекарката беше до мен през всички 6 часа без да се отдели, освен за около 15мин да се навечеря жената. Не им слагайте някаква малка роля на лекарите, постоянно беше там, слушаше тоновете на бебето, преглеждаше разкритие и т.н. И да, аз си бях избрала лекаря, а тя - с какъв екип беше не беше моя работа, не бях очарована от тях - спяха. :mrgreen:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Избор на екип по време на раждане?

Мнениеот amoreamore » 03 Апр 2017, 14:58

И аз не разбирам, защо постоянно се тръби, че лекаря не е важен, а само акушерката, след като това не е точно така. Лекарят е този, който стои с вас и следи за здравето на детето, акушерката няма способността, ако има проблем или каквото и да е било, да чуе, че има някакъв проблем с плода и да реагира, тя може да е там, за да поеме бебето, когато излиза и това е.
Аватар
amoreamore
 
Мнения: 61
Регистриран на: 03 Апр 2017, 14:15

Re: Избор на екип по време на раждане?

Мнениеот gabinka_80 » 05 Апр 2017, 12:16

За мен всички, които присъстват на раждането са важни! Има ли усложнение, лекарят ще е този, който ще спаси положението. :roll: А акушерката е там, да посрещне бебето.
gabinka_80
 
Мнения: 300
Регистриран на: 15 Юли 2016, 12:22

Re: Избор на екип по време на раждане?

Мнениеот kalina_216 » 07 Апр 2017, 19:25

Не съм раждала, но определено е важно да се избере екипа, който да е там по време на раждането. Все пак това е важно събитие и е добре жената да си има подкрепа, било то и от лекарите, които все пак дават сигурност.
Аватар
kalina_216
 
Мнения: 292
Регистриран на: 23 Мар 2017, 12:24

Re: Избор на екип по време на раждане?

Мнениеот Monika_Spasova » 07 Апр 2017, 19:53

И аз бих си избрала. И без друго самичка там... друго е да си има някой който познавам и ми носи спокойствие.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Следваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта