Трябва ли да имат право учителите да удрят ученици?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Трябва ли да имат право учителите да удрят ученици?

Мнениеот annydance » 27 Фев 2014, 17:28

Преглеждам новинарските сайтове и попадам на някаква история от преди няколко дни как учителка се опитвала да въдвори ред в класната стая с пръчка, но се стигнало до там, че детето има съмнение за счупване на ръката! :D :D

Не зная дали се сещате какво се случва в класните стаи, но аз завърших преди година и ми е доста прясно! :shock: Според мен учителя трябва да има правото да удря учениците, тъй като са достатъчно нагли и невъзпитани – в наследство от родителите, че не може това поведение да се толерира и в училище! :!: :!: :!:

От друга страна работя с малки деца, които наблюдавам често, но уви очертава се те да са новото неконтролируемо поколение, което ще отнесе учителите като пиле – домат, докато се стигне до там, че да не останат учители или поне нормални такива! :( :(

Вие смятате ли, че учителите трябва да запазят правото си, както едно време да удрят учениците? :roll: От своя страна не трябва ли в класните стаи да се допускат само психически здрави учители, а това да се случва с тест?
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: Трябва ли да имат право учителите да удрят ученици?

Мнениеот dejavu » 27 Фев 2014, 17:30

След като си била до скоро в училище, предполагам си наистина наясно как стоят нещата там и че ако учителя удари, но и детето няма да стои мирно - ще се изтрепят там, вместо да се научат на нещо!
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Трябва ли да имат право учителите да удрят ученици?

Мнениеот pepa1974 » 05 Мар 2014, 19:44

Немислимо е учител да удря ученик! :o Учителят трябва да възпитава и образова, а тези макаренковски похвати не ми се струват допустими в днешно време.Учителите трябва да са уравновесени и да успяват да овладеят учениците си, а за тази цел са необходими квалифицирани кадри, които да са избрали професията на учител като свое призвание.Имала съм много свестни учители, които уважавам и до днес! В тийнейджърска възраст децата са по-буйни, но ако още в семейството ги научим да се отнасят съвестно към уроците, да са вежливи и добри, не мисля че ще се стига да сериозни конфликти между учители и ученици.
pepa1974
 
Мнения: 367
Регистриран на: 02 Дек 2013, 20:20

Re: Трябва ли да имат право учителите да удрят ученици?

Мнениеот eli_s » 09 Мар 2014, 23:53

Да, според мен определено трябва да имат право и всеки който е виждал поведението на съвременните ученици мисля, че ще стигне до този разумен извод. няма друг начин за оправия с тези келешчета кой каквито ще философии за възпитание с думи да ми разтяга. :!:
eli_s
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Мар 2014, 23:50

Re: Трябва ли да имат право учителите да удрят ученици?

Мнениеот nadiii » 13 Мар 2014, 13:32

За мен боя е твърде крайно, но положението наистина е плачевно, те дори нямат право да ги гонят от клас... Проблемът е в демографската криза и че няма ученици, по всякакъв начин всеки се старае да ги задържи, те го усещат и знаят, че са господари на положението. Дори им пишат ей така тройки само и само да изкласят, за да имат бройка за сформирането на клас...
Аватар
nadiii
 
Мнения: 50
Регистриран на: 11 Мар 2014, 11:37

Re: Трябва ли да имат право учителите да удрят ученици?

Мнениеот pepa1974 » 21 Мар 2014, 19:23

Като няма ученици да затворят училището, но какво общо с боя?
pepa1974
 
Мнения: 367
Регистриран на: 02 Дек 2013, 20:20

Re: Трябва ли да имат право учителите да удрят ученици?

Мнениеот SilviyA.. » 25 Мар 2014, 16:07

Със сигурност боя няма място в училищата и това не е възпитателен метод. Днешните деца не са като децата преди 10 години, именно затова и системата трябва да претърпи някои промени, както и учителите да усъвършенстват постоянно подхода си към всяко следващо поколение.
SilviyA..
 
Мнения: 18
Регистриран на: 25 Мар 2014, 12:01

Re: Трябва ли да имат право учителите да удрят ученици?

Мнениеот pepa1974 » 09 Апр 2014, 17:30

SilviyA.. написа:Със сигурност боя няма място в училищата и това не е възпитателен метод. Днешните деца не са като децата преди 10 години, именно затова и системата трябва да претърпи някои промени, както и учителите да усъвършенстват постоянно подхода си към всяко следващо поколение.

Абсолютно съм съгласна!
pepa1974
 
Мнения: 367
Регистриран на: 02 Дек 2013, 20:20

Re: Трябва ли да имат право учителите да удрят ученици?

Мнениеот maminka » 17 Апр 2014, 16:45

Аз пък мисля, че словесното, публично унижение е много по-жестоко за децата, от колкото шамарче и много по-дълго се помни това, от колкото какъвто и да било жест :!:
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

Re: Трябва ли да имат право учителите да удрят ученици?

Мнениеот pepa1974 » 18 Апр 2014, 11:12

maminka написа:Аз пък мисля, че словесното, публично унижение е много по-жестоко за децата, от колкото шамарче и много по-дълго се помни това, от колкото какъвто и да било жест :!:

Шамарче? Това е физическо насилие! И словестното, и физическото насилие трябва да са абсолютно забранени!За да има респект към учителите не трябва да им се разрешат макаренковските прийоми, а трябва децата да се възпитават още от люлката в уважение към ценностите, към образованието.В този материален свят, в който се възхищаваме на малоумни идеоти няма как с бой да развием у децата афинитет към науката и любознателност!
pepa1974
 
Мнения: 367
Регистриран на: 02 Дек 2013, 20:20

Следваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта