Близнаците в един и същ клас или не?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Близнаците в един и същ клас или не?

Мнениеот maminka » 05 Мар 2014, 12:37

От скоро съм тук и не съм срещала друга майка на близнаци в този форум, май, но бих искала да ви помоля за съвет!

Близнаците винаги са били в една и съща група първо в яслата, а след това и в детската градина. Понеже са момче и момиче, като че ли момиченцето ми често търси закрилата на брат си и поради тази причина до сега не съм посмяла да ги разделя в различни групи!

Сега, обаче тръгнахме на училище и забелязвам, че тя отново се старае да се спотаява под неговото крило, а на него не всеки път му се нрави това. :idea: Виждам колко са близки и това ми харесва, но ме притеснява асоциализацията им. :!: :!:

Чудих се дали не е по-добре да бъдат в различни класове, :? по този начин ще имат повече и различни приятели и двамата ще станат по-самостоятелни, а момичето ми винаги ще може да потърси закрилата на брат си, щом има нужда от това!

Как мислите, трябва ли близнаците да останат в един и същ клас или не? :roll: Редно ли е от сега да започне да се изгражда тази самостоятелност :roll: или това може само да ги нарани и разстрои?!
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

Re: Близнаците в един и същ клас или не?

Мнениеот moni.sparrow » 05 Мар 2014, 12:40

Моите калпазани не са близнаци, но за сметка на това са доста близки въпреки ежедневните караници и битки между тях! Въпреки това смятам, че е добре сега докато са в нова среда да свикнат заедно, а след като поотраснат малко да бъдат вече в различни!
Ако можех моите да ги пускам в една и съща група, щях да го правя, ноо... :?
moni.sparrow
 
Мнения: 286
Регистриран на: 05 Ное 2013, 15:24

Re: Близнаците в един и същ клас или не?

Мнениеот Kaya » 28 Ное 2014, 16:32

Мисля, че е по-добре да са заедно, все пак вече в гимназията ще се разделят, единия ще учи едно- другият друго. Хубаво е да са заедно децата, нека да имат опора един в друг, ако ги разделите ще е гадно и за двамата. :D
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Близнаците в един и същ клас или не?

Мнениеот silver933 » 01 Дек 2014, 17:45

Разбира се, че в един и същи клас! В моя клас имаше близнаци, много им се кефих :)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Близнаците в един и същ клас или не?

Мнениеот rabotnata pchela » 09 Дек 2014, 17:25

Много харесвам близнаците, защо изобщо може да си помислите да ги делите, разбира се, че трябва да бъдат в един клас! :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Близнаците в един и същ клас или не?

Мнениеот silver933 » 22 Май 2015, 09:44

rabotnata pchela написа:Много харесвам близнаците, защо изобщо може да си помислите да ги делите, разбира се, че трябва да бъдат в един клас! :)

Мхм, аз не виждам никакво основание да се мешат из класовете, как ли пък могат да си навредят, ако са заедно?!
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Близнаците в един и същ клас или не?

Мнениеот Lili_pili » 22 Май 2015, 12:24

Лошо няма да са в един клас, точно ще се подкрепят.
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56


Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта