Постоянно ли бебето трябва да стои с шапка?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Постоянно ли бебето трябва да стои с шапка?

Мнениеот mangusta » 07 Мар 2014, 17:18

Здравейте, мамита, за пореден път бях обвинена, заради това пиша тук, вие сте като рефера за мое успокоение!
Бебе има хрема и съм виновна, защото не съм му слагала шапка! :evil: Та спора е трябва ли бебето постоянно да носи шапка, дори и вкъщи, когато спи?! :shock:

След като се прибрахме от болницата не съм му слагала шапка, освен ако не излизаме на разходка и мисля, че това е напълно приемливо!
Сега, обаче майка ми, заедно с лекарката ме обвиниха, че бебето заради това 3 месеца по-късно се било разболяло, защото не сме носили постоянно шапка! :o :o :o :o :o

Вие преди или след баня, слагате ли му шапчица, докато спи, например или направо се къпете с нея, за да е по-сигурно? хихихи :D
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Постоянно ли бебето трябва да стои с шапка?

Мнениеот Мади Ранчева » 07 Мар 2014, 17:23

Това е изключително грешна практика, която са ти казали, след като вкъщи е топло, какъв е смисъла бебето да стои с шапка, най-много да се препотява, тъй като (ако не се лъжа) при тях отвеждането на излишната температура става точно през главата :roll:
Мади Ранчева
 
Мнения: 240
Регистриран на: 21 Яну 2014, 12:37

Re: Постоянно ли бебето трябва да стои с шапка?

Мнениеот Lollipop » 19 Ное 2014, 10:04

Как ще стои постоянно с шапка,това е ненормално, слагала съм му единствено след като излезе от банята, подсушено и облечено когато легне в леглото,дори шапката по-скоро покриваше главичката му и след малко я махах. Нали ако е с шапка постоянно ще е потно?
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Постоянно ли бебето трябва да стои с шапка?

Мнениеот Kremiliya » 08 Яну 2015, 15:41

Никога не съм слагала шапка на детето ми, как може постоянно с шапка... все едно ние да стоим постоянно с шапка. :roll:
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Постоянно ли бебето трябва да стои с шапка?

Мнениеот Rali_hr » 22 Фев 2015, 21:00

Никога не съм била привърженичка на много облечените деца. :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Постоянно ли бебето трябва да стои с шапка?

Мнениеот Snejna » 22 Фев 2015, 21:23

Не, това са глупости, нали ще му е топло на главата на горкото дете, а и ако е топло в стаята още по-безсмислено!
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Постоянно ли бебето трябва да стои с шапка?

Мнениеот Pipilota » 23 Фев 2015, 10:46

Не знам за детето дали трябва да се притеснявам, но за вас със сигурност. Много е тъжно, когато някой се меси по такъв начин в семейството. Нищо няма да му стане на детето, ако е без шапка, не се притеснявай ;)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Постоянно ли бебето трябва да стои с шапка?

Мнениеот Snejna » 08 Юни 2015, 14:35

Повечето родители постоянно искат детето им да бъде прикрито, да не е на слънце, да не е на топло, да не е да му духа, да е завито и да се поти, нямам идея защо се прави това.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Постоянно ли бебето трябва да стои с шапка?

Мнениеот rabotnata pchela » 08 Юни 2015, 15:42

Бабите не бива да ги слушаме постоянно, а да кажем от време на време. Не знам каква може да е идеята да се спарва главата на бебето, да се държи все на топло, да не му се пуска климатик, да не да замръзне (като никой луд няма да пусне климатика си с бебето на 20 градуса и т.н.), но не то трябва да е на топло, да се поти, да му се спарват главата и краката, да купуваме после кремове за подсичане и да пишем по форумите защо има пъпки тук и там.. ей това е ;)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Постоянно ли бебето трябва да стои с шапка?

Мнениеот Monika_Spasova » 08 Юни 2015, 21:17

А постоянно ли трябва да е с ръкавици? :roll:
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32


Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта