Как избрахте името на детето си?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Как избрахте името на детето си?

Мнениеот julianne » 12 Мар 2014, 14:11

Скоро се чух с приятелка, която роди преди седмица. Разказа ми на дълго и широко как е минало всичко, включително и избора на името!
През лятото, когато се и запознахме, още не знаеше какво ще е бебето – момче или момиче и мислихме имена, тя се спря на няколко, които чакаха одобрение от таткото, какво се случва, обаче?!!
В момента, в който започват контракциите й изплува името Тара и натрапчиво се забива в главата й. В крайна сметка въпреки уговорките с таткото малката принцеса се казва Тара и е едно много усмихнато и пухкаво бебе!

Време и аз да започна да мисля име за моето дете, но като че ли нищо не ражда главата ми, двамата с таткото правим отделни списъци, а след това ще ги обсъдим! :idea:

Всяка история с избора на имената на децата е вълнуваща и ще се радвам да я чуя?! :roll: Всъщност, какви имена предпочитате по-традиционни или такива, които не се срещат така често, :?: кажете ми за фаворитите си при избора ви на имена, типични и не толкова?! :?
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Как избрахте името на детето си?

Мнениеот Коцева » 12 Мар 2014, 14:30

За мен името трябва да има значение, т.е. да не е Стойка, само защото майка на мъжа ми много държала да се казва като нея! Не бих кръстила също така детето си на някой роднина, когото не харесвам. Предпочитам български имена, но не и Иван и Драган, по-скоро Борис, трябва да звучи на мястото си някак!
Коцева
 
Мнения: 213
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:36

Re: Как избрахте името на детето си?

Мнениеот Lollipop » 19 Ное 2014, 10:08

Ние мислихме 8 месеца името на бебето, накрая в последния месец просто избрахме едно. Аз тогава бях с нагласата,че ще имам още едно дете и тогава аз ще избера неговото име :lol: :lol: Изборът беше само на таткото. Аз лично не харесвам измислени имена, например Анджело Георгиев, някак си смешно, нали? :) Предпочитам имената да са хубави и български,при момичетата има по-голям избор, защото дори и по-странните имена стоят добре, но с момчетата не е така. Също не харесвам идеята детето да е кръстено на баща си, точно подари тази причина ние мислихме името толкова дълго,защото на мен любимото ми име е името на баща му,но не ми харесва, сякаш сме в кралско семейство или измислено награждаване на бащата,че е направил геройството да създаде едно дете. Затова името трябва да бъде на детето. :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Как избрахте името на детето си?

Мнениеот LaCoquine » 19 Ное 2014, 14:32

Доста дълго мислих и бях решена, че ще е нещо, не толкова нестандартно, колкото да носи идея и послание, така и не се стигна (за щастие) до размисли, ама как на едната баба и защо не на другата и подобни, лично аз съм щастлива, а смятам, че и синът ми ще харесва името си :idea:
LaCoquine
 
Мнения: 291
Регистриран на: 10 Юли 2014, 14:58

Re: Как избрахте името на детето си?

Мнениеот Snejna » 25 Ное 2014, 11:43

След дълги преговори и избиране на имена още докато не беше родено детето, най-накрая успяхме да се разберем, но не беше лесно :?
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Как избрахте името на детето си?

Мнениеот Elica » 05 Дек 2014, 17:13

Аз, един ден, когато имам деца, вече знам как ще ги кръстя, надявам се мъжът ми да няма много големи оплаквания! Обаче чувам, че много жени слушат мъжа си - той казал, че детето ще се казва Петър и точка!
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Как избрахте името на детето си?

Мнениеот Kaya » 10 Фев 2015, 12:14

Elica написа:Аз, един ден, когато имам деца, вече знам как ще ги кръстя, надявам се мъжът ми да няма много големи оплаквания! Обаче чувам, че много жени слушат мъжа си - той казал, че детето ще се казва Петър и точка!

О, да това е много гадно, мъжете имат претенции, жените също и се получава война и сякаш накрая името не е желано и истинско, а прото колкото да не е без име, от типа на не ме заниамвай повече.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Как избрахте името на детето си?

Мнениеот silver933 » 15 Фев 2015, 12:21

Лесно, кръстих детето си на майката на съпругата ми, жената доста се постара докато жена ми беше бременна, постоянно се грижеше за къщата, защото тя изкара тежка бременност. Много ни помогнаха с всичко нямаше как да не сме благодарни, а моите родилите нямаха нищо против :)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Как избрахте името на детето си?

Мнениеот Pipilota » 15 Фев 2015, 12:59

Според мен името на детето не трябва да е компромисно, а истинско и такова, което усещаме, ако ще и да се борим със зъби и нокти и измислим собствено накрая. Знам за деца, чиито имена са от типа на "не ме занимавай повече".
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как избрахте името на детето си?

Мнениеот Malina » 20 Апр 2015, 15:08

Мисля, че е много хубаво да се използва името на някой роднина, все пак хората очакват да бъдат уважени, не мисля, че е лошо. А и всяко име, ако някой иска може да си го нагласи, че е за себе си. Не ми харесват имената, когато се ползва името на бащата.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Следваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron