Как надарените деца да се развиват еднакво добре?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Re: Как надарените деца да се развиват еднакво добре?

Мнениеот Rali_hr » 06 Апр 2015, 11:18

Mon_ton написа:Не е ли редно да се гледа на всички деца като на надарени и на такива с възможности?

Ми не, някои трябва да им се развиват талантите, а останалите да вървят по калъп :))
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как надарените деца да се развиват еднакво добре?

Мнениеот S_Milenska » 15 Мар 2017, 15:55

В момента може да се намери учител и курсове за всяко нещо, ако някое дете има по-големи възможности нека да се развива лошо няма, но чак пък да се спира от училище, за да може да се посвети на успехите си е смешно. Сигурна съм, че Григор Димитров е завършил поне гимназия, а си е надарено момчето, от където и да го погледнеш!
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Как надарените деца да се развиват еднакво добре?

Мнениеот silver933 » 15 Мар 2017, 16:20

Именно, когато някой иска детето му да се развива в някоя сфера, него да го направи но и да не пренебрегва традиционното училище, така излиза че, едва ли не, ако едно дете се води по-умно от останалите, има правото и свободата да учи по-малко... ама че логика!
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Как надарените деца да се развиват еднакво добре?

Мнениеот Kaya » 15 Мар 2017, 16:57

Не виждам и аз някакъв сложен казус, извънкласни занимания и това е, в България образователната система е такава, че се учи всичко, а не се избират предмети, както в много други държави, затова и хората трябва да се съопбразяват с това нещо.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Как надарените деца да се развиват еднакво добре?

Мнениеот Mon_ton » 11 Апр 2017, 13:55

и аз съм на мнение, че не е нужно надарените деца да се гледат като специални и да им се разрешава да не учат по всички предмети. Имат предостатъчно свободно време да развиват талантите си. :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Как надарените деца да се развиват еднакво добре?

Мнениеот bob_care » 11 Апр 2017, 14:33

Напротив, трябва да има различни програми за обучение на надарени деца, не трябва заради уменията им да им се изяжда свободното време. Ако е математически гений, защо да трябва да стои по часовете по изобразително, като през това време може да наблегне на задачите?
Образователната ни система плаче за по-гъвкав начин на обучение.
bob_care
 
Мнения: 30
Регистриран на: 11 Апр 2017, 14:19

Re: Как надарените деца да се развиват еднакво добре?

Мнениеот rabotnata pchela » 11 Апр 2017, 21:59

Че са ангажирани, всички деца са заети, това е така. Съгласна съм, че трябва да има система образователна по интереси, не че трябва да са пълни шматки по другите предмети, но не е нужно да се учи в часове и часове нещо, което може д асе замени с предмет, в който детето се справя добре и има реални шансове за развитие в бъдещето.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как надарените деца да се развиват еднакво добре?

Мнениеот Kaya » 26 Май 2017, 14:24

И без друго, това не може да се промени, системата на образование е такава при нас, че не се избират часове по интереси, а се поставят предмети, които трябва да се изучат. Ако някой иска да ъпгрейтва знанията на детето си и то да стане по-добро в някаква област, няма друг избор освен да го запише на извънкласни занимания.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Как надарените деца да се развиват еднакво добре?

Мнениеот fawla » 26 Май 2017, 15:13

Не знам как могат точно да се стимулират децата, но все пак родителите им са тези, които трябва да обърнат внимание. Системата няма да се промени, не и в близко бъдеще, затова всеки намира начин и се приспособява. Съдейки по добри резултати на различни състезания, явно тези, които имат желание наистина успяват да се справят.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Как надарените деца да се развиват еднакво добре?

Мнениеот rabotnata pchela » 26 Май 2017, 16:01

С учене в извънучебно време и нещата се получават малко по малко, всичко е до желанието. Отделно, че когато детето има такива заложби, то има и влечение и го приема като хоби, а не като натоварване. Всичко е постижимо и без да се сяда и да се мрънка срещу образователната система, която и без друго се знае, че не я бива.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

ПредишнаСледваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта