Как надарените деца да се развиват еднакво добре?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Как надарените деца да се развиват еднакво добре?

Мнениеот maminka » 14 Мар 2014, 13:22

Искаше ми се, от една страна да изявя своето възмущение, а от друга да поискам съвет или по-скоро констатация!

Надарените деца в България не са рядкост, стига да са намерили своето поприще – някои танцуват, други пеят, трети се занимават с математика, химия, физика! Но дали се развиват на нивото на връстниците си в останалите области, които не изучават така задълбочено?!
Точно заради това ме е яд! Надареното дете иска да ходи по олимпиади или да влезне в националният отбор, да, но то дава цялата си страст, време и желание в това, а как се развива в нещата, които не са до там интересни за него, а дори и да са интересни, няма физическата възможност да бъде във спортната зала (например) и да получава знания по български или друг език.

Всичко това е много хипотетично, но не мисля, че системата е измислете така добре, да развива балансирано надарените деца на България!
Как да направя така, че дъщеря ми да не изостава в учението, но и да продължава с тренировките, за да се опита да влезне в националния отбор?
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

Re: Как надарените деца да се развиват еднакво добре?

Мнениеот Коцева » 14 Мар 2014, 13:28

Много е трудно, няма как, за съжаление или трябва да избереш едно или другото, затова е излезело и име на спортистите, че са тъпи - без да се обиждаш, правя констатация. Не знам с какво се занимава детето ти, но щом е поело по пътя за национален отбор, независимо по какво, означава, че има потенциал в него, за съжаление съм останала с впечатление, че не най-добрите, а тези от големите клубове се навират и изместват талантливи деца от по-малките
Коцева
 
Мнения: 213
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:36

Re: Как надарените деца да се развиват еднакво добре?

Мнениеот nadiii » 15 Мар 2014, 14:32

Освен да помагате с каквото можете да не изостава с ученето, или да стане частна ученичка?
Аватар
nadiii
 
Мнения: 50
Регистриран на: 11 Мар 2014, 11:37

Re: Как надарените деца да се развиват еднакво добре?

Мнениеот ramimni » 18 Мар 2014, 15:29

nadiii написа:Освен да помагате с каквото можете да не изостава с ученето, или да стане частна ученичка?

Частното образование не е гаранция за знания, аз не бих пращала детето си на "училище" за да не прави нищо, а да има отлична диплома! :(
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Как надарените деца да се развиват еднакво добре?

Мнениеот Lollipop » 28 Ное 2014, 10:34

:) Честно да ви кажа, това не е проблем само на надарените деца, вие какво си мислите, че простите явно според вас деца, нямат по-специфични интереси, ама видиш ли щото не са гении нямат право да се развиват в посока, която им е интересна?! :roll:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Как надарените деца да се развиват еднакво добре?

Мнениеот Andrey » 08 Дек 2014, 12:44

Lollipop написа::) Честно да ви кажа, това не е проблем само на надарените деца, вие какво си мислите, че простите явно според вас деца, нямат по-специфични интереси, ама видиш ли щото не са гении нямат право да се развиват в посока, която им е интересна?! :roll:

Никой не иска да си признае, че детето му е тъпо, все надарени бродят по земята. :mrgreen: :lol: И аз съм на мнение като теб, че трябва да има еднакви образователни модели за всички!
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Как надарените деца да се развиват еднакво добре?

Мнениеот Pipilota » 09 Дек 2014, 10:03

maminka написа:Надарените деца в България не са рядкост, стига да са намерили своето поприще – някои танцуват, други пеят, трети се занимават с математика, химия, физика! Но дали се развиват на нивото на връстниците си в останалите области, които не изучават така задълбочено?!

Аз не разбирам, след като са надарени не могат ли да се справят с всички задължения? Простите деца как се справят с ученето на всякакви предмети?! Толкова ли е трудно да се случи това и с надарените? Всяко има интереси, не само толкова надарените и всяко се мъчи с образованието си. Надарените трябва да ходят на курсове в извън учебно време, моето дете обича да спортува, но не съм му казала да спре да учи, защото да речем ще става световен шампион по плуване>.... :roll: :roll:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как надарените деца да се развиват еднакво добре?

Мнениеот S_Milenska » 15 Дек 2014, 18:26

ОСвен да ги отпишете от училище друг начин не виждам.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Как надарените деца да се развиват еднакво добре?

Мнениеот silver933 » 17 Дек 2014, 13:31

Pipilota написа:
maminka написа:Надарените деца в България не са рядкост, стига да са намерили своето поприще – някои танцуват, други пеят, трети се занимават с математика, химия, физика! Но дали се развиват на нивото на връстниците си в останалите области, които не изучават така задълбочено?!

Аз не разбирам, след като са надарени не могат ли да се справят с всички задължения? Простите деца как се справят с ученето на всякакви предмети?! Толкова ли е трудно да се случи това и с надарените? Всяко има интереси, не само толкова надарените и всяко се мъчи с образованието си. Надарените трябва да ходят на курсове в извън учебно време, моето дете обича да спортува, но не съм му казала да спре да учи, защото да речем ще става световен шампион по плуване>.... :roll: :roll:

Аре ся, заяждаш се, трябва да има специални привилегии :)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Как надарените деца да се развиват еднакво добре?

Мнениеот Mon_ton » 17 Дек 2014, 16:09

Не е ли редно да се гледа на всички деца като на надарени и на такива с възможности?
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Следваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта