В селското училище или това в големия град?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

В селското училище или това в големия град?

Мнениеот M.Tasheva » 14 Мар 2014, 18:12

Изправена съм пред огромна дилема, която не зная как ще мога да реша?!

Живеем в едно малко апартаментче в София, но сме вече четиричленно семейство, идва ни тясно, ужасно тясно!
Харесахме си къща в едно близко селце, която е на 100 метра от училището. А сега блока е залепен за гърба на училището!
Говоря за училища понеже малката ще е първокласничка на есен и ще се преместим в селцето на спокойствие!
Не мисля, че селското училище може да отстъпи на това в големия град :!: , тъй като дечицата са по-малко и ще може да се обърне по-голямо внимание на всяко! :idea: :idea:

Все пак още се двоумя, понеже децата са нови, селцето, нищо не е такова каквото е виждала до сега, мисля, че е по-хубаво, но за нея е различно и мисля, че това ще я изплаши!

Не зная кое да предпочета селското училище или това в големия град, все пак въздухът ще е по-чист :idea: , пред този, който диша сега, ще може по-спокойно да се движи, когато порасне малко от къщата до училището :idea: , а и все пак е къща :idea: , има двор :idea: , поле за игра :idea: и т.н.
Ако бяхте в моята ситуация, кое бихте предпочели – селското училище или това в големия град? :roll:
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: В селското училище или това в големия град?

Мнениеот moni.sparrow » 14 Мар 2014, 18:15

Много зависи от това къде работите със съпруга ти, но аз не бих записала детето в селско училище и да го гледам сред циганетата да хваща въшки, не че съм расист, нооо... не съм и привърженик на идеята.
moni.sparrow
 
Мнения: 286
Регистриран на: 05 Ное 2013, 15:24

Re: В селското училище или това в големия град?

Мнениеот Snejna » 01 Дек 2014, 17:01

Никога не бих записала детето си в селско училище, там е пълно с ромчета, не че ми пречи цвета им - пречи ми манталитета им. Те нямат стимул да учат и така детето също няма да има нито нужда нито желание да си дава зор и с учението му ще е свършило още преди да започне, в гимназията ще осъзнае, че не е отличник, а тройкаджия. :roll:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: В селското училище или това в големия град?

Мнениеот LaCoquine » 03 Дек 2014, 12:02

Наистина е важно в каква среда се обучава детето, ако е в силен клас с много и силни съученици лесно ще усети на къде духа вятъра, а този спортен дух, който съществува в подобни класове ще го кара поне да се старае!
LaCoquine
 
Мнения: 291
Регистриран на: 10 Юли 2014, 14:58

Re: В селското училище или това в големия град?

Мнениеот rabotnata pchela » 03 Дек 2014, 18:04

LaCoquine написа:Наистина е важно в каква среда се обучава детето, ако е в силен клас с много и силни съученици лесно ще усети на къде духа вятъра, а този спортен дух, който съществува в подобни класове ще го кара поне да се старае!


Така е! Важно е в каква среда е и как развива потенциала си!
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: В селското училище или това в големия град?

Мнениеот Pipilota » 09 Дек 2014, 09:53

Не виждам нито място, нито причини за чудене, разбира се, че в града, кой нормален, който иска да му се развива детето ще го запише в селско училище? :roll:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: В селското училище или това в големия град?

Мнениеот S_Milenska » 10 Дек 2014, 12:11

Pipilota написа:Не виждам нито място, нито причини за чудене, разбира се, че в града, кой нормален, който иска да му се развива детето ще го запише в селско училище? :roll:

А ако няма училище наблизо? И все пак си мисля, че си права, освен, ако тук-там не е останало някое по-голямо село, в което има не само ромчета, а и деца, които искат наистина да учат, може и да се получат нещата. Но главно в селските училища има циганчета, които ходят, за да не им спрат помощите на родителите им. :shock:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: В селското училище или това в големия град?

Мнениеот Andrey » 10 Дек 2014, 15:00

Има ли някой привърженик на селското училище? :roll:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: В селското училище или това в големия град?

Мнениеот miron » 31 Мар 2015, 15:12

Задължително е детето да ходи в градско училище, в селското колкото и да са всеотдайни учителите, те няма какво да предложат, защото няма нито конкуренция, нито борба ;))
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: В селското училище или това в големия град?

Мнениеот Mon_ton » 01 Апр 2015, 17:26

miron написа:Задължително е детето да ходи в градско училище, в селското колкото и да са всеотдайни учителите, те няма какво да предложат, защото няма нито конкуренция, нито борба ;))

И аз си мисля, че това не е просто тема за обсъждане и трябва да бъде под въпрос! Задължително в нормално училище - градско :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта