Сиренето, което не се разпада във вода?!

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Re: Сиренето, което не се разпада във вода?!

Мнениеот Anka » 14 Яну 2015, 16:22

Сиренето на баба, това е най-сигурния варинат, за щастие в наши дни все още могат да се намерят хора, които гледат крави да ви продадат мляко и да си направите истинско сирене.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Сиренето, което не се разпада във вода?!

Мнениеот Krum » 21 Яну 2015, 15:20

Anka написа:Сиренето на баба, това е най-сигурния варинат, за щастие в наши дни все още могат да се намерят хора, които гледат крави да ви продадат мляко и да си направите истинско сирене.

Така е но нас ни мързи да си правим сирене, друго си е да отидеш в магазина и да си купиш :)
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Сиренето, което не се разпада във вода?!

Мнениеот Lili_pili » 23 Яну 2015, 10:50

Аз винаги си правя сирене сама, вярно, че в началото е трудно, докато се научиш, но след това знам, че ям 100% чист продукт и си го хапвам с чиста съвест. А и като сиренето е домашно не ядеш чак толкова много както яко е купено и се разкашва във яденето след 30 секунди.
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Сиренето, което не се разпада във вода?!

Мнениеот rabotnata pchela » 23 Яну 2015, 12:21

Lili_pili написа:Аз винаги си правя сирене сама, вярно, че в началото е трудно, докато се научиш, но след това знам, че ям 100% чист продукт и си го хапвам с чиста съвест. А и като сиренето е домашно не ядеш чак толкова много както яко е купено и се разкашва във яденето след 30 секунди.

Браво, малко хора се занимават с това начинание. Все сме мързеливи, аз от магазина май най-много харесвам сиренето Кортен, но солено идва ;(
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Сиренето, което не се разпада във вода?!

Мнениеот Mon_ton » 29 Яну 2015, 18:05

Сиренето на баба! :) Най-гарантирания вкус, хехе! А все още с малко желание, всеки може да си направи. :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Сиренето, което не се разпада във вода?!

Мнениеот Pipilota » 04 Мар 2015, 10:37

Mon_ton написа:Сиренето на баба! :) Най-гарантирания вкус, хехе! А все още с малко желание, всеки може да си направи. :)

И на мен ми се иска вече да си направя, яд ме е, че от магазина за почти същите пари ям нещо, което не знам какво е! Мисля да пробвам да си направя, работата е там, че аз страшно много обичам сирене и не сядам на масата без сирене ;(
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Сиренето, което не се разпада във вода?!

Мнениеот Lili_pili » 04 Яну 2017, 12:41

rabotnata pchela написа:
Lili_pili написа:Аз винаги си правя сирене сама, вярно, че в началото е трудно, докато се научиш, но след това знам, че ям 100% чист продукт и си го хапвам с чиста съвест. А и като сиренето е домашно не ядеш чак толкова много както яко е купено и се разкашва във яденето след 30 секунди.

Браво, малко хора се занимават с това начинание. Все сме мързеливи, аз от магазина май най-много харесвам сиренето Кортен, но солено идва ;(

И мен ме мързи,но се хващам 1 път в месеца, отивам на село с баба с продуктите, правим сиренето заедно, когато се отцеди, го слагаме в две кофички със суроватка и си тръгвам до другия месец, когато пак се повтаря действието. :mrgreen:
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Сиренето, което не се разпада във вода?!

Мнениеот lini_leni » 05 Яну 2017, 14:38

От купените сирена това на Верея съм забелязала, че не ми се разпада като го сложа да се изкисва. Иначе и ние сега сме на домашно, което изобщо не мърда във водата. И него го изкисвам, защото ми е солено.
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Сиренето, което не се разпада във вода?!

Мнениеот Mon_ton » 05 Яну 2017, 15:04

А защо ги изкисвате във вода? Аз си го ям директно от торбичката, като го изкисна не ми харесва на вкус.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Сиренето, което не се разпада във вода?!

Мнениеот Ваня Стойчева » 05 Яну 2017, 16:53

Купувам сирене, което го водят домашно, 9 лева му е килограма, слагам от него не се разпада във вода, но само за опита го направих, аз също си гобичам солено.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

ПредишнаСледваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron