За или против сте епидуралната упойка при раждане?

За или против сте епидуралната упойка при раждане?

Мнениеот Fancy » 18 Мар 2014, 14:23

Предстои ми раждане и когато бях при гинеколожката ме посъветва да си сложа епидурална упойка, за да мине по-безболезнено и спокойно раждането. Казано честно не зная кое е по-добре, ако трябваше да решавам сама нямаше да използвам никакви упойки, но след това предложение започнах да се замислям! :?

Това ми е първо детенце до сега не съм раждала и не мога да си представя каква е болката и колко силна е тя! :shock: :shock:
Като цяло какво мислите за епидурална упойка за или против сте? :? Зная, че се поставя в гръбнака и при точно определено разкритие това доста ме смущава, тъй като не зная какъв анестезиолог ще ми се падне!

Знаете ли и приблизителната цена на епидуралната упойка и дали има някакви странични ефекти след това, както при някои други повръщане, главоболие? :roll:
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: За или против сте епидуралната упойка при раждане?

Мнениеот mangusta » 18 Мар 2014, 14:30

Аз лично съм "за", понеже имам ужасно нисък праг на болката и много зле беше, докато не ми я сложиха, след това имах главоболие, но мисля, че след упойка е нормално ;)
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: За или против сте епидуралната упойка при раждане?

Мнениеот Mariana P » 18 Мар 2014, 21:12

Аз родих първото си дете преди три месеца,естествено и без никаква упойка. Винаги ме е било страх от този вид упойка, която се поставя в гръбнака. Смятам, че е опасно и винаги крие рискове, колкото и добър да е анестезиолога. Признавам си - имаше момент по време на раждането, в който попитах акушерката дали няма начин да ми бъде поставена такава, но за мое щастие вече беше късно. Казвам за щастие, защото в крайна сметка всичко мина успешно...
След цялото изживяване, каквото за мен беше раждането, си дадох сметка колко съвършено е създадено женското тяло и колко силна психика и воля са ни дадени на нас жените. Винаги съм си мислила, че болката е непоносима, нечовешка (каквато всъщност си е...) и факта, че осъзнато преминах през всеки етап на тази болка ме накара да се гордея със себе си и да се изненадам от това, на какво съм способна. Открих в себе си неподозирана вътрешна сила, и смятам, че тя е заложена у всяка една жена.
Искам да кажа, че е много важно за една бъдеща мама, с каква настройка ще подходи към предсоящото раждане. Важно е да е наясно дали се чувства спокойна или изпитва панически страх (ясно е, че първия път всеки го е страх). Дали не предпочита секцио пред естественото раждане. И изобщо да се вслуша в себе си и във вътрешния си глас, а не да слуша кой какво говори, защото мнения много.
Не агитирам никого, но Лично за себе си съм категорична, че следващия път пак бих избрала да родя естествено и без упойка. Успех на всички, на които им предстои! Чувството накрая е незабравимо и всичко друго остава на заден план!
Mariana P
 
Мнения: 1
Регистриран на: 24 Фев 2014, 18:40

Re: За или против сте епидуралната упойка при раждане?

Мнениеот maminka » 20 Мар 2014, 15:19

Mariana P написа:Аз родих първото си дете преди три месеца,естествено и без никаква упойка. Винаги ме е било страх от този вид упойка, която се поставя в гръбнака. Смятам, че е опасно и винаги крие рискове, колкото и добър да е анестезиолога. Признавам си - имаше момент по време на раждането, в който попитах акушерката дали няма начин да ми бъде поставена такава, но за мое щастие вече беше късно. Казвам за щастие, защото в крайна сметка всичко мина успешно...
След цялото изживяване, каквото за мен беше раждането, си дадох сметка колко съвършено е създадено женското тяло и колко силна психика и воля са ни дадени на нас жените. Винаги съм си мислила, че болката е непоносима, нечовешка (каквато всъщност си е...) и факта, че осъзнато преминах през всеки етап на тази болка ме накара да се гордея със себе си и да се изненадам от това, на какво съм способна. Открих в себе си неподозирана вътрешна сила, и смятам, че тя е заложена у всяка една жена.
Искам да кажа, че е много важно за една бъдеща мама, с каква настройка ще подходи към предсоящото раждане. Важно е да е наясно дали се чувства спокойна или изпитва панически страх (ясно е, че първия път всеки го е страх). Дали не предпочита секцио пред естественото раждане. И изобщо да се вслуша в себе си и във вътрешния си глас, а не да слуша кой какво говори, защото мнения много.
Не агитирам никого, но Лично за себе си съм категорична, че следващия път пак бих избрала да родя естествено и без упойка. Успех на всички, на които им предстои! Чувството накрая е незабравимо и всичко друго остава на заден план!

Преди 7 години родих близнаци без упойка, съгласна съм с теб, че женското тяло е създадено съвършено, тъй като съм с тесен таз, но благополучно ги износих и родих двамата калпазани (за щастие без усложнения) ;)
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

Re: За или против сте епидуралната упойка при раждане?

Мнениеот Fancy » 21 Мар 2014, 15:49

Mariana P написа:Аз родих първото си дете преди три месеца,естествено и без никаква упойка. Винаги ме е било страх от този вид упойка, която се поставя в гръбнака. Смятам, че е опасно и винаги крие рискове, колкото и добър да е анестезиолога. Признавам си - имаше момент по време на раждането, в който попитах акушерката дали няма начин да ми бъде поставена такава, но за мое щастие вече беше късно. Казвам за щастие, защото в крайна сметка всичко мина успешно...
След цялото изживяване, каквото за мен беше раждането, си дадох сметка колко съвършено е създадено женското тяло и колко силна психика и воля са ни дадени на нас жените. Винаги съм си мислила, че болката е непоносима, нечовешка (каквато всъщност си е...) и факта, че осъзнато преминах през всеки етап на тази болка ме накара да се гордея със себе си и да се изненадам от това, на какво съм способна. Открих в себе си неподозирана вътрешна сила, и смятам, че тя е заложена у всяка една жена.
Искам да кажа, че е много важно за една бъдеща мама, с каква настройка ще подходи към предсоящото раждане. Важно е да е наясно дали се чувства спокойна или изпитва панически страх (ясно е, че първия път всеки го е страх). Дали не предпочита секцио пред естественото раждане. И изобщо да се вслуша в себе си и във вътрешния си глас, а не да слуша кой какво говори, защото мнения много.
Не агитирам никого, но Лично за себе си съм категорична, че следващия път пак бих избрала да родя естествено и без упойка. Успех на всички, на които им предстои! Чувството накрая е незабравимо и всичко друго остава на заден план!

Избрала съм да родя естествено и съм много благодарна за окуражителните думи! За сега съм спокойна, от време на време ме обзема необясним страх, предполагам е нормално, тъй като това ще ми е първо дете!
Сега мисля, че съм убедена, че не е необходима епидурална упойка, но все пак до колкото разбрах има случаи, в които е особено препоръчителна. Не зная дали е възможно да се колабира по време на раждане от болката, но при хора с по-нисък праг, като Мангуста, явно много трудно се минава без нея! :(
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: За или против сте епидуралната упойка при раждане?

Мнениеот Lollipop » 27 Ное 2014, 10:40

Упойката хич не е добра услуга, честно да ви кажа! Моя приятелка ражда скоро, преди 4-5 месеца вече, решила с упойка, за да не се мъчи, в началото добре каза, но по едно време я питал анестезиологът я питал дали усеща нещо, тя казала Да, и той ѝ сложил още една упойка, а момента бил преди самото раждане и са станали някакви ужасни усложнения - тя не е усещала детето изобщо и кога са напъните и изобщо е било някаква лудница. Така че аз съм Против, може да не боли толкова, но болката от друга страна е поносима, не си мислете, че е някаква извънземна болка :lol:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: За или против сте епидуралната упойка при раждане?

Мнениеот Rali_hr » 27 Ное 2014, 17:26

Lollipop написа:Упойката хич не е добра услуга, честно да ви кажа! Моя приятелка ражда скоро, преди 4-5 месеца вече, решила с упойка, за да не се мъчи, в началото добре каза, но по едно време я питал анестезиологът я питал дали усеща нещо, тя казала Да, и той ѝ сложил още една упойка, а момента бил преди самото раждане и са станали някакви ужасни усложнения - тя не е усещала детето изобщо и кога са напъните и изобщо е било някаква лудница. Така че аз съм Против, може да не боли толкова, но болката от друга страна е поносима, не си мислете, че е някаква извънземна болка :lol:

Звучи много сериозно! Така наистина е опасно за бебето. Аз дъщеря си я раждах нормално без упойка, а синът ми за съжаление секцио, като знам как се възстанових след двете раждания бих родила още 10 пъти нормално :) Не рискувайте хора с медикаментите, затова сме жени и можем да се справим!
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: За или против сте епидуралната упойка при раждане?

Мнениеот Snejna » 27 Ное 2014, 17:45

Не бих си сложила, според мен всяка жена може да изтърпи тази болка, не е толкова страшно, а и като се случи повярвайте ми толкова нещата се променят, че всичко ще направите ;)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: За или против сте епидуралната упойка при раждане?

Мнениеот S_Milenska » 15 Фев 2015, 11:34

Аз смятам, че всеки трябва да си реши, аз лично съм раждала без упойка, беше си нормално и поносимо, в крайна сметка, след като сме се хванали на хорото, трябва да го играем. :mrgreen: Аз лично не бих си поставила такава упойка, много ме притесняват упойките в гръбнака!
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: За или против сте епидуралната упойка при раждане?

Мнениеот Lollipop » 15 Фев 2015, 12:43

Rali_hr написа:
Lollipop написа:Упойката хич не е добра услуга, честно да ви кажа! Моя приятелка ражда скоро, преди 4-5 месеца вече, решила с упойка, за да не се мъчи, в началото добре каза, но по едно време я питал анестезиологът я питал дали усеща нещо, тя казала Да, и той ѝ сложил още една упойка, а момента бил преди самото раждане и са станали някакви ужасни усложнения - тя не е усещала детето изобщо и кога са напъните и изобщо е било някаква лудница. Така че аз съм Против, може да не боли толкова, но болката от друга страна е поносима, не си мислете, че е някаква извънземна болка :lol:

Звучи много сериозно! Така наистина е опасно за бебето. Аз дъщеря си я раждах нормално без упойка, а синът ми за съжаление секцио, като знам как се възстанових след двете раждания бих родила още 10 пъти нормално :) Не рискувайте хора с медикаментите, затова сме жени и можем да се справим!

Е, не може да се спори, че и след секцио много жени се възстановяват бързо, но това е друга тема. Все пак мисля, че не е непоносима болката, по-добре без упойка, казах вече защо, а от там нататък всеки си решава :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Следваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с акушерство и гинекология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта