Ефективни ли са топ матраците?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Ефективни ли са топ матраците?

Мнениеот red_eyes » 20 Мар 2014, 13:10

Решихме това лято да правим ремонт, но се подготвяме от сега със сглобяването на мебелите (решихме да си ги направим сами)! Стигнахме и до леглото, рамката е готова, изглежда доста добре, излезна много тънко като цена, а изглежда супер готино, но се чудим дали да си вземем нов матрак или можем да използваме топ матрак? :roll:

Старият матрак не е много зле, но се чудих до колко би могъл да бъде ефективен топ матрака? Приятелска двойка си бяха взели преди време, но беше Дормео, както се сещате топ матрака струва колкото един нов, но на друга марка!

Пред голяма дилема сме поставени, искам малко съвети за ефективността на топ матраците – марки, цени, каквото се сетите! :idea:
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Ефективни ли са топ матраците?

Мнениеот Harmony » 20 Мар 2014, 13:16

И аз стоя пред подобна дилема, но мисля, когато му дойде времето да отида в някой магазин и да пробвам на място, не мисля да поръчвам по интернет, що се отнася до Дормео, цената не винаги определя качеството, не зная как е при тях, не съм чувала никакви отзиви!
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Ефективни ли са топ матраците?

Мнениеот BravaPersona » 20 Мар 2014, 19:34

И аз се опитах да направя този номер, на всичко отгоре купих топ матрак Магнифлекс и мисля че се прецаках. Не е това което си мислех. Ако мога да дам съвет - ходи по магазини където можеш да лягаш по тях, да пробваш, да ставаш, пак да лягаш и т.н. Аз поръчах по описание от нета.
BravaPersona
 
Мнения: 8
Регистриран на: 20 Мар 2014, 19:26

Re: Ефективни ли са топ матраците?

Мнениеот lini_leni » 21 Мар 2014, 17:16

BravaPersona написа:И аз се опитах да направя този номер, на всичко отгоре купих топ матрак Магнифлекс и мисля че се прецаках. Не е това което си мислех. Ако мога да дам съвет - ходи по магазини където можеш да лягаш по тях, да пробваш, да ставаш, пак да лягаш и т.н. Аз поръчах по описание от нета.

До коолкото знам и те не са много евтини, но защо не ти харесват, каква е разликата :?
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Ефективни ли са топ матраците?

Мнениеот Snejna » 05 Дек 2014, 14:52

Само с едно лягане можеш ли да разбереш дали ще ти хареса матрака или не, пък за топ матрак, той не е сложен върху идентичен матрак вкъщи, няма как да се знае си мисля аз! Всичко е въпрос на късмет с тези матраци.. :roll:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Ефективни ли са топ матраците?

Мнениеот Slavena » 20 Мар 2015, 18:11

BravaPersona написа:И аз се опитах да направя този номер, на всичко отгоре купих топ матрак Магнифлекс и мисля че се прецаках. Не е това което си мислех. Ако мога да дам съвет - ходи по магазини където можеш да лягаш по тях, да пробваш, да ставаш, пак да лягаш и т.н. Аз поръчах по описание от нета.

И да лягаш, така или иначе - матракът, който е отдолу не е ли от значение? Все пак едно е да легнеш в/у нов топ матрак, поставен в/у нов основен матрак, а друго е да го сложиш върху стария матрак у дома. Всичко е риск. Аз бих взела нов матрак направо, а не топ. :roll:
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Ефективни ли са топ матраците?

Мнениеот kalinka-kuku » 21 Мар 2015, 10:41

Бих предпочела да си взема и двата варианта - и нов матрак и отделно топ матрак. Поне ще съм сигурна, че имам всички удобства. :lol: Но тези матраци струват колкото ремонта на банята сигурно! :|
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Ефективни ли са топ матраците?

Мнениеот Lilly_milly » 14 Май 2015, 16:07

Нашия матрак не е много зле, т.е. няма пружини, но има нужда от смяна, някак е на дупки, та си мисля, ако си взема топ матрак, то мисля, че ще е от полза и дълго време ще се изкара на него, особено ако е на Дормео..
Lilly_milly
 
Мнения: 245
Регистриран на: 16 Дек 2014, 14:32

Re: Ефективни ли са топ матраците?

Мнениеот kauda » 14 Май 2015, 16:08

marsu написа:Бих предпочела да си взема и двата варианта - и нов матрак и отделно топ матрак. Поне ще съм сигурна, че имам всички удобства. :lol: Но тези матраци струват колкото ремонта на банята сигурно! :|

Не са евтини, ние си взехме топ матрак, доволна съм, а и когато ходим някъде лесно можем да си го сгънем в колата и да спим на удобно, аз имам големи болки в кръста и задължително трябва да спя на удобно! :)
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Ефективни ли са топ матраците?

Мнениеот Snejna » 15 Май 2015, 12:07

marsu написа:Бих предпочела да си взема и двата варианта - и нов матрак и отделно топ матрак. Поне ще съм сигурна, че имам всички удобства. :lol: Но тези матраци струват колкото ремонта на банята сигурно! :|

Това е сериозна инвестиция и ако са здрави могат да те изкарат много дълго време :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Следваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта