Зелено училище или лагер в първи клас?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Зелено училище или лагер в първи клас?

Мнениеот maminka » 20 Мар 2014, 15:29

Имаме направена оферта, както за лагер, така и за зелено училище на деца първи клас. Учителката им е млада и се нави да отидат и на двете, от тук нататък от нас зависи дали това ще се случи!

Не мога да си представя да пусна детето си за седмица далеч от мен.
Според мен това е прекрасно, че се организира, независимо дали ще е лагер или зелено училище, но се опасявам дали ще се справи.
От друга страна като се сетя как беше при нас – много готино, от първи клас двете с една приятелка тръгнахме с други училища по лагери на море.

Чух, от други майки, че искали да си вземат стаи в същия хотел, за да ги наблюдавали децата си, иначе съвсем самостоятелни щели да ги оставят, за мен няма по-безсмислена постъпка от това, какво ли не правят майките за спокойствието си!
Бихте ли пуснали децата си на лагер или зелено училище през лятото на първи срещу втори клас?
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

Re: Зелено училище или лагер в първи клас?

Мнениеот M.Tasheva » 20 Мар 2014, 15:36

Като зная моята глезла година по-малка, как не може да се справя с някои неща, предпочитам да я запазя цяла! Иначе е доста индивидуално, който смята детето си за достатъчно самостоятелно защо не, а ако не е достатъчно пак е вариант да стане такова! ;)
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Зелено училище или лагер в първи клас?

Мнениеот lanawar » 20 Мар 2014, 16:08

Моята дъщеря е 6 клас вече, от първи клас ходи по зелени училища и лагери, първия път си донесе дрехите намачкани на топка, беше обличала само два комплекта, но пък на родителската среща разменяхме, чехли, бельо и обувки. Летния лагер беше още по-голямо предизвикателство имаше конферентна връзка между мен, нея и учителката постоянно, но в крайна сметка се върна пълна с емоции и невероятно щастлива и... горда, че е била сама на море. Моя съвет, като кален в битката родител е - "Не спирайте децата си, така изграждат самостоятелност и добиват самоувереност. Няма по-добър учител от опита!"
lanawar
 
Мнения: 2
Регистриран на: 20 Мар 2014, 16:00

Re: Зелено училище или лагер в първи клас?

Мнениеот Fancy » 21 Мар 2014, 15:11

lanawar написа:Моята дъщеря е 6 клас вече, от първи клас ходи по зелени училища и лагери, първия път си донесе дрехите намачкани на топка, беше обличала само два комплекта, но пък на родителската среща разменяхме, чехли, бельо и обувки. Летния лагер беше още по-голямо предизвикателство имаше конферентна връзка между мен, нея и учителката постоянно, но в крайна сметка се върна пълна с емоции и невероятно щастлива и... горда, че е била сама на море. Моя съвет, като кален в битката родител е - "Не спирайте децата си, така изграждат самостоятелност и добиват самоувереност. Няма по-добър учител от опита!"

Все още не съм родител, но и аз бих взела това решение, мисля че е добре да стават самостоятелни децата от рано и да не чакат винаги на мама и татко! ;)
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Зелено училище или лагер в първи клас?

Мнениеот Krum » 03 Дек 2014, 15:42

Със сигурност е по-добре децата да се справят сами и да ходят на такива места, аз с радост бих пуснал детето си един ден, а и като сложим, че в наши дни има мобилни телефони и по всяко време можеш да се чуеш с детето си останалото е параноя.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Зелено училище или лагер в първи клас?

Мнениеот S_Milenska » 09 Мар 2015, 14:20

Страшно ми изглежда, това са още малки деца, те трябва да могат поне малко да носят отговорността за себе си, защото една учителка колко ще ги гледа. Когато пораснат става да ходят по лагери.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Зелено училище или лагер в първи клас?

Мнениеот Rali_hr » 09 Мар 2015, 14:48

Дъщеря ми я пуснах за първи път на лагер още във 2-ри клас ;) не сме имали проблеми! Трябва да свикват да се разделяме ;)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Зелено училище или лагер в първи клас?

Мнениеот Andrey » 09 Мар 2015, 15:38

Аз бях на зелено училище за първи път, когато бях 3-4 клас, не беше зле, но голям рев му дръпнах за мама. :lol: :lol: :lol:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Зелено училище или лагер в първи клас?

Мнениеот rabotnata pchela » 09 Мар 2015, 17:11

Пратих моят син тая година за първи път на лагер, беше само на 5г. :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Зелено училище или лагер в първи клас?

Мнениеот Elica » 09 Мар 2015, 17:57

rabotnata pchela написа:Пратих моят син тая година за първи път на лагер, беше само на 5г. :)

Много малко ми се вижда това, още на 5г и да ходи на лагер самичко! :roll:
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Следваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта