Имам нужда от съвет за съдене на подправки в саксии!

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Имам нужда от съвет за съдене на подправки в саксии!

Мнениеот Мади Ранчева » 24 Мар 2014, 14:18

Миналото лято бях на гости в една приятелка и забелязах на терасата и едни саксии с магданоз, копър, розмарин и други, които не познах!

Тази пролет, обаче, приятелката ми замина за Европа и унищожи всички подправки! Нямам семена, не зная и какви трябва да купя :? , не зная и дали трябва да са семена или има разсади, но предполагам повечето подправки се хващат от семена?! :oops:

А относно самото съдене на подправките, трябва ли да ги оставя да покълнат преди да ги заровя :roll: или направо ги слагам на плитко в саксията?! :? Имам доста въпроси, на които се надявам някой да може да ми отговори!!!
Също се чудя дали сега е момента, в който трябва да се засадят или трябва да стане на по-късна пролет, живеем на високо и слънцето е доста по-силно, съответно е и по-топло, мисля че сега би им било добре, тъй като пече през целия ден, така ли е? :?
Мади Ранчева
 
Мнения: 240
Регистриран на: 21 Яну 2014, 12:37

Re: Имам нужда от съвет за съдене на подправки в саксии!

Мнениеот Коцева » 24 Мар 2014, 14:30

Аз сях през изминалия уикенд, както и миналата пролет получава се идеално, няма от какво да се притесняваш, само си вземи български семена, саксии. Не се оставят да покълнат, направо си ги сееш на плитко, за да могат по-бързо да избият. Добре е да си вземеш от цветарските магазини малко почвено-торфена смес, за да подхраниш почвата.
Коцева
 
Мнения: 213
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:36

Re: Имам нужда от съвет за съдене на подправки в саксии!

Мнениеот djudjanka » 26 Мар 2014, 16:47

Тази пролет смятам и аз да опитам, има ли такива които са по-претенциозни?
Аватар
djudjanka
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Окт 2012, 14:12

Re: Имам нужда от съвет за съдене на подправки в саксии!

Мнениеот Lollipop » 12 Яну 2015, 10:53

Слагай ги направо в почвата и да растат, не е никак трудно, магданоза знам, че обича по-влажното време, лятото трудно расте. ;)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Имам нужда от съвет за съдене на подправки в саксии!

Мнениеот S_Milenska » 12 Яну 2015, 12:36

Аз си купувам семената от магазин и слагам в саксията, като никога не смесвам в една саксия няколко вида подправки :)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Имам нужда от съвет за съдене на подправки в саксии!

Мнениеот Kaya » 13 Яну 2015, 10:28

Аз също си гледам подправки в саксия, много лесно се грижи човек за тях, само вода им трябва, дори не се нуждаят от тор.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Имам нужда от съвет за съдене на подправки в саксии!

Мнениеот Malina » 20 Апр 2015, 15:10

Разбира се, че от семена. Отиваш в първия магазин за семена и си купуваш каквото обичаш - магданоз, босилек, розмарин, чубрица и всичко останало, което ти е любимо.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Имам нужда от съвет за съдене на подправки в саксии!

Мнениеот Krum » 20 Апр 2015, 15:37

Аз си отглеждам такива подправки, въпреки че не ги ползвам, но да ги има, ако дойде някоя мома у нас да дойде да ми готви да има разнообразие. :mrgreen:
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Имам нужда от съвет за съдене на подправки в саксии!

Мнениеот YoLindi » 07 Май 2015, 13:22

Миналата година пробвах с магданоз, но толкова бавно и малко излиза, че чак ме е яд, а понеже и саксията беше стара направо на боклука я изнесох към есента, та как си отглеждате в достатъчно количество подправки?
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Имам нужда от съвет за съдене на подправки в саксии!

Мнениеот mix_twix » 08 Май 2015, 14:28

YoLindi написа:Миналата година пробвах с магданоз, но толкова бавно и малко излиза, че чак ме е яд, а понеже и саксията беше стара направо на боклука я изнесох към есента, та как си отглеждате в достатъчно количество подправки?

Магданоза много зависи къде си го държала, забелязал съм, че той обича по-влажно време и да е на сянка, ако си го държала на слънце нормално да не ти порасне, най-добра реколта имам на есен от магданоз :)
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Следваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта