Зависимо ли е щастието от парите?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Re: Зависимо ли е щастието от парите?

Мнениеот Jully » 29 Яну 2016, 17:14

Да, вреемето, когато парите няма да имат значение е адски далеч, няма да дойде изобщо скоро.. :roll: Макар че е готино , като идея, но няма приложение. :mrgreen: Все ще трябват пари тва е! :) Свиквайте ;)
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Зависимо ли е щастието от парите?

Мнениеот iwoni » 01 Фев 2016, 14:48

Стига сме се вталявали само с тия пари! Има неща, които и без пари са стойностни. Да гледаш звездното небе, да прегърнеш някой, да помогнеш!
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Зависимо ли е щастието от парите?

Мнениеот Jully » 01 Фев 2016, 15:44

iwoni написа:Стига сме се вталявали само с тия пари! Има неща, които и без пари са стойностни. Да гледаш звездното небе, да прегърнеш някой, да помогнеш!

Разбира се и да се приберете в кашона и да ядете храна от коша. Със сигност там се крие много истинска и чиста любов. :) Никой не може да ме убеди, че двете неща не са свързани.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Зависимо ли е щастието от парите?

Мнениеот kauda » 03 Фев 2016, 11:41

Точно, че в наши дни без пари не може. Била съм и без пукнат лев и с голяма любов до себе си, не съм била особено щастлива, когато имаш поне малко сигурно е друго. Не може да си щастлив и да знаеш, че не можеш дас и позволиш да излезеш на разходка да речем, щото нямаш пари.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Зависимо ли е щастието от парите?

Мнениеот miron » 03 Фев 2016, 11:57

kauda написа:Точно, че в наши дни без пари не може. Била съм и без пукнат лев и с голяма любов до себе си, не съм била особено щастлива, когато имаш поне малко сигурно е друго. Не може да си щастлив и да знаеш, че не можеш дас и позволиш да излезеш на разходка да речем, щото нямаш пари.

Даже и филия не можеш дас и намажеш без пари. :mrgreen: Тъй че трябва да има малко поне, че да поддържа някакви нормални нива на живот, за да има къде да се гради щастието. Защтоо хората без пари са изнервени, ядосани, унищожени психически, там е трудно да се гради щастие. Да, може разбира се, да си дрънкаме с кутията цигари в джоба и да обясняваме колко незначителни са парите, ама не са. :darkcloud:
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Зависимо ли е щастието от парите?

Мнениеот irka » 04 Фев 2016, 11:41

Замислих се възможно ли е в така устроения ни свят да живееш без пари? Буквално да живееш. Сигурно само племената в джунглата го постигат това нещо.
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Зависимо ли е щастието от парите?

Мнениеот miron » 31 Мар 2016, 12:59

irka написа:Замислих се възможно ли е в така устроения ни свят да живееш без пари? Буквално да живееш. Сигурно само племената в джунглата го постигат това нещо.

Живеят, щото не знаят какво е интернет, тогава вече всичко свършва. :) Поне за него трябва да изкараш пари. :lol:
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Зависимо ли е щастието от парите?

Мнениеот Jully » 31 Мар 2016, 13:50

Ей това е, интернета проваля всичко. :) Но като цяло парите имат някакво значение, най-вече за спокойствието, което могат да ни осигурят, а и възможностите, които ни дават, било то като шанс за развлечения или друго. Липсата на пари мноо ограничава и изнервя, тъй като абсолютно всичко е пари в наши дни :(
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Зависимо ли е щастието от парите?

Мнениеот roksana » 31 Мар 2016, 14:30

За мен не. Щастието ми не се определя от парите, колко ги имам или какви неща съм си купила. Парите единствено ми дават спокойствието, че има с какво да храня детето си и да посрещам неотложните нужди. В един момент може да имаш много пари, в следващия да нямаш, но това е кръговрата на живота. Това не означава, че когато имам много , съм много щастлива и обратното. Човек трябва да може да се оправя и с 2, и с 200 :grin: .
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Зависимо ли е щастието от парите?

Мнениеот Alex_mor » 31 Мар 2016, 16:15

roksana написа:За мен не. Щастието ми не се определя от парите, колко ги имам или какви неща съм си купила. Парите единствено ми дават спокойствието, че има с какво да храня детето си и да посрещам неотложните нужди. В един момент може да имаш много пари, в следващия да нямаш, но това е кръговрата на живота. Това не означава, че когато имам много , съм много щастлива и обратното. Човек трябва да може да се оправя и с 2, и с 200 :grin: .

ДОбре, кажи ми... :) как си щастлива - когато имаш пари да изведеш детето си навън, когато имаш пари да купиш оная блуза, която си харесала, когато имаш пари да покриеш нуждите си. Или си щастлива, защото изпитваш същата любов, но отказваш на детето си разходка, от притеснения дали няма да поиска нещо, когато му казваш, че не може да отиде на рождения ден на приятелчето си, защото нямате пари да му отделите за подарък, когато купуваш най-евтината стока, когато не ходите на кино, защото нямате пари. Но имате любов.... Е КАК да не е обвързано?!
Alex_mor
 
Мнения: 390
Регистриран на: 18 Юни 2015, 09:39

ПредишнаСледваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта