Зависимо ли е щастието от парите?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Re: Зависимо ли е щастието от парите?

Мнениеот Rali_hr » 31 Мар 2016, 16:53

За мен, Алекс си напълно прав! Парите са спокойствие, но всяко излизане струва пари. Едно е любовта, друго е, че благодарение на парите по някакъв начин получавам и удобства, които са ни необходими, за да се чувстваме добре. Не може постоянно да се притесняваш за доходите си и да твърдиш, че си щастлив, щастието идва и със спокойствието. Чак да отричаме ползите на парите и т.н. е в повече вече.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Зависимо ли е щастието от парите?

Мнениеот analizatorka » 01 Апр 2016, 09:34

Всичко е обвързано с пари, но не е нужно при всяко излизане да купуваш на детето за каквото се залепи или всяка седмица да си на кино. Парите са важни, но не трябва да се вторачваме само в тях и само те да определят живота ни. Щастието за всеки е различно. Който чака само парите да го направят щастлив, да набляга само на тях :mrgreen: .
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Зависимо ли е щастието от парите?

Мнениеот Jully » 19 Апр 2016, 12:30

analizatorka написа:Всичко е обвързано с пари, но не е нужно при всяко излизане да купуваш на детето за каквото се залепи или всяка седмица да си на кино. Парите са важни, но не трябва да се вторачваме само в тях и само те да определят живота ни. Щастието за всеки е различно. Който чака само парите да го направят щастлив, да набляга само на тях :mrgreen: .

Никой не говори за бразсмислено и неразумно харчене, а за разумно определяне и разпределяне на пари :) Две различни неща !:)
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Зависимо ли е щастието от парите?

Мнениеот rabotnata pchela » 19 Апр 2016, 13:20

И аз съм на мнение, че има много голяма роля. Най-малкото за да имаш чист дом, за да имаш собствено лично пространство, за да имаш някое удоволствие - всичко е с пари в наши дни. Да, любовта е безплатна и обичта на семейството, но когато си в постоянна безизходица, кавгите са неизбежни, а те не знам точно как могат да носят щастие.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Зависимо ли е щастието от парите?

Мнениеот Локумът » 19 Апр 2016, 14:50

rabotnata pchela написа:И аз съм на мнение, че има много голяма роля. Най-малкото за да имаш чист дом, за да имаш собствено лично пространство, за да имаш някое удоволствие - всичко е с пари в наши дни. Да, любовта е безплатна и обичта на семейството, но когато си в постоянна безизходица, кавгите са неизбежни, а те не знам точно как могат да носят щастие.

Така си е. :) По съм щастлив, когато мога да покрия всичките си нужди. Иначе си е бая зор.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Зависимо ли е щастието от парите?

Мнениеот Krum » 20 Апр 2016, 08:56

Докато всичко се купува с пари, те ще са основна част от всичко и съвсем нормално, ще имат своето значение и за уж толкова елементарни неща. Без пари не може нищо. :mrgreen:
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Зависимо ли е щастието от парите?

Мнениеот penelopa » 20 Апр 2016, 09:14

Всеки го мисли и повтаря това като мантра и не мръдва и на йота от това мислене. Спомням си репортажите по телевизията, когато беше земетресението в Тибет. Въпреки нещастията, които ги сполетяха, хората се усмихваха и говореха с надежда и положителна нагласа за живота. Това ми направи силно впечатление и се замислих, че има много по-страшни неща, а ние мрънкаме за щяло и не щяло. Каква разлика само.
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: Зависимо ли е щастието от парите?

Мнениеот kauda » 22 Апр 2016, 14:57

penelopa написа:Всеки го мисли и повтаря това като мантра и не мръдва и на йота от това мислене. Спомням си репортажите по телевизията, когато беше земетресението в Тибет. Въпреки нещастията, които ги сполетяха, хората се усмихваха и говореха с надежда и положителна нагласа за живота. Това ми направи силно впечатление и се замислих, че има много по-страшни неща, а ние мрънкаме за щяло и не щяло. Каква разлика само.

Ама чакай сега, това какво общо има с другото?! Естествено, че ще си благодарен на живота, че си останал жив, но това не означава, че няма да си по-щастлив, ако нямаш малко повече възможности.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Зависимо ли е щастието от парите?

Мнениеот klara » 27 Апр 2016, 14:56

В тоя комерсиален свят е зависимо малко или много. Всичко свързваме с парите, и детке да си направиш, пак до парите опира :evil: .
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Зависимо ли е щастието от парите?

Мнениеот Krum » 14 Юни 2016, 11:42

klara написа:В тоя комерсиален свят е зависимо малко или много. Всичко свързваме с парите, и детке да си направиш, пак до парите опира :evil: .

Мдам, спокойствието ти дори е зависимо от парите, от там всичко останало. :)
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

ПредишнаСледваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта