Зависимо ли е щастието от парите?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Re: Зависимо ли е щастието от парите?

Мнениеот Notification » 06 Апр 2017, 15:09

Да, до голям астепен е зависимо, от парите зависи и много от здравето ни, от почивката, от приятните занимания и какво ли още не.
Notification
 
Мнения: 67
Регистриран на: 30 Мар 2017, 14:29

Re: Зависимо ли е щастието от парите?

Мнениеот Paladin » 19 Апр 2017, 10:50

Така представено, че с всеки увеличен лев, ще увеличаваш и разхода с 2 е до някъде правилно. Но щастието е пряко свързано с парите и това е доказуемо. Вас правят ли ви щастливи разходките, почивките, пътуването по света, вечерята в ресторант, да си купите някой чифт обувки за повече от 40 лева, да имате възможност да ходите на театър, да не се притеснявате, когато ви поканят на клуб вечерта, да не трепериш колкопари ще оставиш за ток и колко ще ти останат до края на месеца. Мен всичко това ще ме направи щастлив, не като сега да плащам сметките, да знам, че тоя месец имам право 1 път да изляза на вечеря и всеки петък на клуб, с обещанието, че ще изпия само 2 бири, защото пари за повече нямам.
А за почивка почти е невъзможно да се говори..
Paladin
 
Мнения: 109
Регистриран на: 19 Апр 2017, 09:33

Re: Зависимо ли е щастието от парите?

Мнениеот silver933 » 19 Апр 2017, 12:27

Парите дават спокойствие, спокойствието е щастие. Проста математика. :mrgreen: не, че човек не може да щастлив, когато е с близките си хора, когато е здрав, но може и да е малко по-щастлив, като не мисли за всяка стотинка, която харчи.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Зависимо ли е щастието от парите?

Мнениеот Stark » 19 Апр 2017, 14:31

Парите дават спокойствие, не са всичко, но определено подпомагат щастието. То често е в приятните мигове, в случките, в пътуванията, а те сами казвате, че трябва да бъдат купени.
Аватар
Stark
 
Мнения: 260
Регистриран на: 14 Мар 2017, 12:00

Re: Зависимо ли е щастието от парите?

Мнениеот krasi_more » 19 Апр 2017, 16:11

Всичко е зависимо от парите, ако не беше така, нямаше да има етикети на всичко, което виждаме.. навсякъде.
krasi_more
 
Мнения: 115
Регистриран на: 14 Мар 2017, 16:55

Re: Зависимо ли е щастието от парите?

Мнениеот svetlozara » 20 Апр 2017, 10:49

Ние с приятеля ми не получаваме огромни заплати, но и ремонт си направихме и на екскурзии ходим, човек трябва да знае как и от какво да пести, за да може да се справи с разходите си и да си позволява всичко. Щастието е най-вече в спокойствието, което имаме, не в парите.
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Предишна

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта