Зависимо ли е щастието от парите?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Зависимо ли е щастието от парите?

Мнениеот Мади Ранчева » 31 Мар 2014, 15:59

Често хората мислят, че един ден, когато имат пари едва товага ще са и истински щастливи! Но всъщност какво е щастието, което дават парите?

Съгласна съм, че са един вид спокойствие, но колко от хората, които са спечелили от някакъв вид лотария са щастливи след това, например?
Виждам как децата на заможните родители са не просто лошо възпитани, те дори нямат възпитание, за по-големите деца е вълнение да ходят ежедневно по моловете и да пръскат парите на родителите си и това е тяхното щастие, а щастието за родителите е, че могат да осигурят това забавление на децата си!

Голяма част от приятелите ми, с които съм говорила на тази тема ми казват, че ще бъдат щастливи, когато имат достатъчно пари, но колко са „достатъчно” и достатъчно за какво? Когато искаш да купиш по-голямо жилище за семейството си, за да живеят спокойно, съответно би вдигнал и стандарта си на живот и за да поддържаш това жилище би ти коствало повече пари, в един момент е възможно наличните ти да се окажат отново недостатъчни! Не би изпратил детето си в държавен университет на общежитие, а в частен и на квартира или пък в друга държава – би осигурил и щастието на децата си, като все повече покачваш стандарта му на живот, ето че парите винаги ще бъдат по този начин недостатъчни!

Къде е балансът между това да имаш пари и да бъдеш щастлив, а има ли зависимост между това?
Парите носят ли необходимото щастие, според вас или обратното – щастието купува ли се с пари?
И колко пари биха били достатъчни, за да живееш добре, дали някой може да определи?
Мади Ранчева
 
Мнения: 240
Регистриран на: 21 Яну 2014, 12:37

Re: Зависимо ли е щастието от парите?

Мнениеот dDedov » 31 Мар 2014, 16:12

Съгласен съм с теб и наистина не мисля, че има баланс, освен ако не се покаже човек като скръндза, т.е. то ще изглежда така в очите на околните, но мисля, че това е най-разумният вариант и за децата и за родителите!
dDedov
 
Мнения: 71
Регистриран на: 27 Фев 2014, 13:28

Re: Зависимо ли е щастието от парите?

Мнениеот nushi.kisyova » 01 Апр 2014, 15:16

Вярно е, че малцинствата в България са щастливи и без пари, но те си намират други способи, за да се сдобиват с необходимото им. За нормален човек от нашето общество не съм разбрала да е щастлив и без пари, така че вярвам, че хората, които имат не са нещастни! А колко е "достатъчно", не знам, никога не съм имала и на този хал достатъчно, а камо ли и с по-висок стандарт на живот! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
nushi.kisyova
 
Мнения: 252
Регистриран на: 19 Ное 2013, 12:42

Re: Зависимо ли е щастието от парите?

Мнениеот Kaya » 25 Ное 2014, 14:31

Разбира се, че има значение, колкото и да не искаме да го признаем. Все пак парите определят доброто ни настроение, а настроението влияе на щастието ни :roll:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Зависимо ли е щастието от парите?

Мнениеот mix_twix » 29 Яну 2015, 14:20

Който има пари има и щастие, спокойствие и време да се отдаде на неща, които го правят щастлив, затова мога да кажа, че парите определено доста помагат за щастието! :)
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Зависимо ли е щастието от парите?

Мнениеот S_Milenska » 24 Яну 2016, 10:30

От както изкарваме повече в моето семейство харчим повече да, но си и позволяваме повече неща, които преди бяха абсурд за нас - като посещение на кино семейно, ходене на детски кът с дъщря ми, излизаме повече. Пътуваме повече. Преди стояхме вкъщи изнервени и не си позволявахме почти нищо> затова мога да кжа, че парите носят щастие, рдуг въпрос е вече как ги управляваш :)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Зависимо ли е щастието от парите?

Мнениеот Rali_hr » 24 Яну 2016, 10:50

S_Milenska написа:От както изкарваме повече в моето семейство харчим повече да, но си и позволяваме повече неща, които преди бяха абсурд за нас - като посещение на кино семейно, ходене на детски кът с дъщря ми, излизаме повече. Пътуваме повече. Преди стояхме вкъщи изнервени и не си позволявахме почти нищо> затова мога да кжа, че парите носят щастие, рдуг въпрос е вече как ги управляваш :)

Нали! Важното е ние да управляваме парите, а не те нас. Парите са едно спокойствие, което трябвада го имаме, и това го казвам като човек, който е видял какво е дас и с 20ст в семейството си и те да са на заем. не е лесно изобщо
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Зависимо ли е щастието от парите?

Мнениеот kauda » 27 Яну 2016, 11:15

Парите определено не са всичко, но когато става въпрос за голямото нямане, то определено парите вървят до някъде ръка за ръка с щастието. Не може друго яче просто, парите си трябват, те все пак са дори и храната ни и водата и всичко. :-|
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Зависимо ли е щастието от парите?

Мнениеот zagrijena » 29 Яну 2016, 14:28

С нетърпение чакам времето, когато светът няма да се върти около парите. Казвайте рецепти как да издържа дотогава! :grin:
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Зависимо ли е щастието от парите?

Мнениеот kauda » 29 Яну 2016, 17:09

zagrijena написа:С нетърпение чакам времето, когато светът няма да се върти около парите. Казвайте рецепти как да издържа дотогава! :grin:

Да не те лъжа, до тогава сигурно ще сме ритнали камбаната. :mrgreen:
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Следваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта