Затлъстяването при децата - борба с диетолог и физкултура?!

Хранителни режими за регулиране на тегло, видове диети, хранене при заболявания

Re: Затлъстяването при децата - борба с диетолог и физкултура?!

Мнениеот dejavu » 27 Юли 2015, 13:57

Явно идеята бързо е отпаднала, поне скоро нищо подобно не съм чувала, но е жалко, че на децата се гледа като на добичета :( Ама на мен ми е странно, аз съм забравила, как така на децата им попадат звънчовци и подобни в детската градина, откъде се вземат тези боклуци? :roll:
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Затлъстяването при децата - борба с диетолог и физкултура?!

Мнениеот Mon_ton » 27 Юли 2015, 16:39

Носят ги другите родители, ако са решили да направят нещо добро да се почерпят децата.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Затлъстяването при децата - борба с диетолог и физкултура?!

Мнениеот dessiblond » 28 Юли 2015, 09:47

Винаги проблемът е бил в родителите, независимо дали става дума за хранителни навици или поведение, по-скоро се изумявам, че продължава да се толерират и двете :idea:
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Затлъстяването при децата - борба с диетолог и физкултура?!

Мнениеот Rali_hr » 07 Авг 2015, 09:59

dessiblond написа:Винаги проблемът е бил в родителите, независимо дали става дума за хранителни навици или поведение, по-скоро се изумявам, че продължава да се толерират и двете :idea:

Знаеш, че имах проблеми с дъщеря ми отностно килограмите. Да съгласна съм, че родителите имаме до голяма степен вина, но децата ми са различни. Синът ми няма никакви проблеми с килограмите, а с него подхождам по същия начин, както с дъщеря ми. Разликата е там, че тя си търси утеха в яденето, не обича да тича, винаги е била по-кротко и мързеливо дете, обича да седне, да говори, да играе кротко, докато синът ми няма момент в който да стои мирен!
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Затлъстяването при децата - борба с диетолог и физкултура?!

Мнениеот Mon_ton » 07 Авг 2015, 10:32

Така е и децата са различни, но затова може би и диетата им трябва да е различна, а не да се оставят да се тъпчат, или ако ще ядат нещо то да е морков и краставица, а не чипс.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Затлъстяването при децата - борба с диетолог и физкултура?!

Мнениеот YoLindi » 07 Авг 2015, 12:43

Mon_ton написа:Така е и децата са различни, но затова може би и диетата им трябва да е различна, а не да се оставят да се тъпчат, или ако ще ядат нещо то да е морков и краставица, а не чипс.
Не виждам едно дете свикнало да хапва чипс докато гледа анимации, как ше го залъжеш с морков, но работата е в това, че не трябва да се свикват мъниците с гадна храна и после да се чудим как да ги отвикнем :idea:
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Затлъстяването при децата - борба с диетолог и физкултура?!

Мнениеот Malina » 07 Авг 2015, 13:08

YoLindi написа:
Mon_ton написа:Така е и децата са различни, но затова може би и диетата им трябва да е различна, а не да се оставят да се тъпчат, или ако ще ядат нещо то да е морков и краставица, а не чипс.
Не виждам едно дете свикнало да хапва чипс докато гледа анимации, как ше го залъжеш с морков, но работата е в това, че не трябва да се свикват мъниците с гадна храна и после да се чудим как да ги отвикнем :idea:

Никога не е късно да се промени храненето, едва ли не ако се сетят родителите по-късно или не са били информирани със здравословното хранене вече са бита карта и няма смисъл да се променят ли? Щото вече са яли чипс, значи не стават.. :roll:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Затлъстяването при децата - борба с диетолог и физкултура?!

Мнениеот Snejna » 07 Авг 2015, 14:57

И аз съм съгласна във секи един момент хората могат да се променят и себе си и начина си на живот а децата толкова лесно се приучават, те вярват в това, че нещо е вредно и по-лесно и от нас могат да се научат да не го искат.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Затлъстяването при децата - борба с диетолог и физкултура?!

Мнениеот Pipilota » 10 Авг 2015, 07:47

Така е и виждаме много примери за хора, които започват да живеят здравословно и променят коренно живота си, а децата са толкова лесни за учене! :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Затлъстяването при децата - борба с диетолог и физкултура?!

Мнениеот Anka » 10 Авг 2015, 08:15

Самите родители са виновни, хранят постоянно децата с глупости, на детските площадки колко виждате с плод или зеленчук в ръка и колко виждате да ядат пакетирани боклуци?
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

ПредишнаСледваща

Назад към Диети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта