Затлъстяването при децата - борба с диетолог и физкултура?!

Хранителни режими за регулиране на тегло, видове диети, хранене при заболявания

Re: Затлъстяването при децата - борба с диетолог и физкултура?!

Мнениеот Monika_Spasova » 25 Окт 2015, 09:00

silver933 написа:Въпрос на желание, ама много хора не мислят за здравето на децата си. :) А и си мислят, че дали е от магазина пилето или е от вкъщи е една и съща, и от там се качват килцата, а зимата игрите са само през телевизора. Идва пак вермето на отпуснатите кореми.

Мислят, че е здраво като се е наяло и има коремче :))
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Затлъстяването при децата - борба с диетолог и физкултура?!

Мнениеот Snejna » 25 Окт 2015, 14:42

Monika_Spasova написа:Мислят, че е здраво като се е наяло и има коремче :))

Съгласна съм, все още се приема, че едно дете е здраво и жизнено, ако има повече тлъстини, иначе е хилаво и болно..
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Затлъстяването при децата - борба с диетолог и физкултура?!

Мнениеот Rali_hr » 02 Ное 2015, 10:18

Кое е нормалното детето да има мазнини по корема или където и да е било? :shock:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Затлъстяването при децата - борба с диетолог и физкултура?!

Мнениеот mimeto90 » 02 Ное 2015, 14:49

Rali_hr написа:Кое е нормалното детето да има мазнини по корема или където и да е било? :shock:

Абе децата, че са си пухкави, така е, ама е добре да си има разграничаване, чувала съм, че мастните клетки се образуват до 5-тата година, т.е. не, че после не може да се напълнява драстично, но ще е много по-предразположено детето, ако от малко си е дебеличко.
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Затлъстяването при децата - борба с диетолог и физкултура?!

Мнениеот kauda » 07 Дек 2015, 14:40

mimeto90 написа:
Rali_hr написа:Кое е нормалното детето да има мазнини по корема или където и да е било? :shock:

Абе децата, че са си пухкави, така е, ама е добре да си има разграничаване, чувала съм, че мастните клетки се образуват до 5-тата година, т.е. не, че после не може да се напълнява драстично, но ще е много по-предразположено детето, ако от малко си е дебеличко.

Не мисля, че е така, доста деца напълняват след 5-тата годишнина точно. Най-вече към 1-2 клас масово напълняват, дали от стрес или от друго не знам, после го израстват чак в тийн годините.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Затлъстяването при децата - борба с диетолог и физкултура?!

Мнениеот sofi_black » 07 Дек 2015, 17:21

kauda написа:
mimeto90 написа:
Rali_hr написа:Кое е нормалното детето да има мазнини по корема или където и да е било? :shock:

Абе децата, че са си пухкави, така е, ама е добре да си има разграничаване, чувала съм, че мастните клетки се образуват до 5-тата година, т.е. не, че после не може да се напълнява драстично, но ще е много по-предразположено детето, ако от малко си е дебеличко.

Не мисля, че е така, доста деца напълняват след 5-тата годишнина точно. Най-вече към 1-2 клас масово напълняват, дали от стрес или от друго не знам, после го израстват чак в тийн годините.

Предполагам това си е предпубертетно състояние, чувала съм разни майки да говорят за това, не вярвах, че съществува, нооо е явно...
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Затлъстяването при децата - борба с диетолог и физкултура?!

Мнениеот Krum » 07 Дек 2015, 22:22

Ако израстнат, някои деца си остават дебели и като не са записани на никакъв спорт то няма какво да стане...
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Затлъстяването при децата - борба с диетолог и физкултура?!

Мнениеот Kaya » 08 Дек 2015, 10:49

Krum написа:Ако израстнат, някои деца си остават дебели и като не са записани на никакъв спорт то няма какво да стане...

Генът също е от значение, но си прав, че най-голямо значение има движението.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Затлъстяването при децата - борба с диетолог и физкултура?!

Мнениеот Mauritius » 29 Дек 2015, 17:38

Kaya написа:
Krum написа:Ако израстнат, някои деца си остават дебели и като не са записани на никакъв спорт то няма какво да стане...

Генът също е от значение, но си прав, че най-голямо значение има движението.

Тук са комбинирани нещата, заедно с некачествена храна и никакво внимание от страна на родителите, а вие искате децата да са като едно време.
Mauritius
 
Мнения: 282
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 13:01

Re: Затлъстяването при децата - борба с диетолог и физкултура?!

Мнениеот Pipilota » 13 Яну 2016, 10:28

Всъщност ние не искаме, аз съм наясно с новото време, но си права, че трябва отншение и то сериозно от страна на родителите.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Предишна

Назад към Диети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта