Суеверни ли сте,купувате ли предварително за нероденото детe

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Суеверни ли сте,купувате ли предварително за нероденото детe

Мнениеот julianne » 09 Апр 2014, 17:02

Забелязвам, че повечето млади майки не са особено суеверни и започват с покупките за бебе от най-ранни месеци, може би след критичните три?
Други пък са повече от суеверни и чакат всичко в последен момент, когато няма друг изход! Но не намирам за нормално да пращаш някой друг да купува нещата, които след това ще ползваш с години, когато вече е на лице детето.

Аз продължавам да си чакам бебко, а корема расте с всеки изминал ден, оглеждам за креватчета, колички и подобни, та се чудя кога да купя, но мисля, че ще съгреша при първата изгодна оферта!?
Какво ще ме посъветвате и колко от суеверните майки ще се включат, всъщност поради какъв страх не купувате предварително за нероденото бебе?
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Суеверни ли сте, купувате ли предварително за нероденото

Мнениеот maminka » 09 Апр 2014, 17:06

Аз не можех да се сдържа, когато виждах колко са сладки и малки всички дрешки и аксесоари, особено тези, които бяха на подобаващи цени ги отнесох рано-рано ;)
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

Re: Суеверни ли сте,купувате ли предварително за нероденото

Мнениеот xrisy_vd » 14 Апр 2014, 13:40

Не съм толкова суеверна. Ние купихме повечето неща- количка, кошара, хигиенни материали, корито, чаршафчета и още някои неща. Близките ни се бяха уговорили за другите покупки- кой- какво ще ни подари. Никой не е пазарувал вместо мен, държах сама да си избера всичко. Естествено имаше съвети да не бързаме, но според мен не е много удобно за майката да ходи да пазарува след раждането.
xrisy_vd
 
Мнения: 70
Регистриран на: 04 Мар 2014, 15:11

Re: Суеверни ли сте,купувате ли предварително за нероденото

Мнениеот utro77 » 15 Апр 2014, 09:38

Не е нужно да се купуват нещата чак след раждането. Може да е просто в деветия месец, малко преди появата на бебето.
И аз не съм суеверна, но в интерес на истината първото ми дете се роди по-рано с месец и половина точно в деня след най-първите ни покупки. Затова с второто изчакахме да вляза в деветия и тогава напазарихме.

Ето поради такъв страх не се купува по-рано!
Suffer well!
Аватар
utro77
 
Мнения: 53
Регистриран на: 23 Май 2012, 15:56

Re: Суеверни ли сте,купувате ли предварително за нероденото

Мнениеот mangusta » 15 Апр 2014, 12:54

utro77 написа:Не е нужно да се купуват нещата чак след раждането. Може да е просто в деветия месец, малко преди появата на бебето.
И аз не съм суеверна, но в интерес на истината първото ми дете се роди по-рано с месец и половина точно в деня след най-първите ни покупки. Затова с второто изчакахме да вляза в деветия и тогава напазарихме.

Ето поради такъв страх не се купува по-рано!

И не мислиш, че това е просто съвпадение? :?
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Суеверни ли сте,купувате ли предварително за нероденото

Мнениеот BravaPersona » 16 Апр 2014, 08:38

След седмия месец започнах да купувам. Аз си имам мое лично суеверие и вярвах, че купувайки и приготвяйки нещата за бебето по някакъв начин му показвам че го чакам и искам. Пазаруването на необходимите неща беше голямо удоволствие за мен и не бих се лишила от него. А след раждане със спешно секцио както в моя случай няма как да тичам по магазините след това.
BravaPersona
 
Мнения: 8
Регистриран на: 20 Мар 2014, 19:26

Re: Суеверни ли сте,купувате ли предварително за нероденото детe

Мнениеот Elica » 26 Ное 2014, 10:29

Все още нямам деца, но като гледам приятелки около мен, всички купуват по-рано, сами избират дрехите му и т.н. Все пак когато се роди детето, кога ще можеш да вземеш някакви неща, или пияния татко ще обикаля магазините. Не че бъдещите майки са особено наясно, но сякаш майчиния им инстинкт помага в пазаруването :roll:
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Суеверни ли сте,купувате ли предварително за нероденото детe

Мнениеот silver933 » 28 Ное 2014, 11:15

Ние, когато щяхме да ставаме родители преди време, бяхме приготвили всичко - кошара, шишета, биберони, дрехи шкафчета и всички глупости, които можете да измислите - голяма грешка :lol: :lol: имахме една купчина боклуци, но поне не сме суеверни :mrgreen: :mrgreen:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Суеверни ли сте,купувате ли предварително за нероденото детe

Мнениеот Elica » 18 Май 2015, 12:17

silver933 написа:Ние, когато щяхме да ставаме родители преди време, бяхме приготвили всичко - кошара, шишета, биберони, дрехи шкафчета и всички глупости, които можете да измислите - голяма грешка :lol: :lol: имахме една купчина боклуци, но поне не сме суеверни :mrgreen: :mrgreen:

Вие сте прекалили с пазара, но и аз мисля, че е нормално да се накупят поне основните неща ;)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37


Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта