Ползвал ли е някой абсорбатор без външен отвод?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Ползвал ли е някой абсорбатор без външен отвод?

Мнениеот red_eyes » 13 Май 2014, 13:59

Нова квартира - нов проблем. Преди седмица се нанесохме в новата квартира, но с каква изненада установхме, че няма външен отвод за абсорбатор, нито комин в кухнята - не мога да ви опиша!Сега готвя и цялата къща мирише на манджи, включително и дрехите ни, все едно съм излезнала от кухята на китайски ресторант!



Както и да е, оплаках ви се, ама малко по-сериозно - рових из нета и намерих, че съществуват абсорбатори, които не се нуждаят от външен отвод :shock: :shock: :o Единственото, което не доумявам е как биха били ефективни абсорбаторите без външен отвод, след като циркулират единствено въздуха в стаята! :o 

Чакам всякакви предложения, с изключения: без каквито и да било интервенции от сорта на дупчене и събаряне, а който е ползвал абсорбатор без външен отвод да не се скатава, а да пише!!!


Благодари ви предварително!

 ;)
П.С. Не знам само толкова трудно ли им е било на хазяите да си пробият една дупка в прозореца?!!

Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Ползвал ли е някой абсорбатор без външен отвод?

Мнениеот Ginger » 13 Май 2014, 14:01

Какъв е смисълът на подобно нещо, въобще не си харчи парите, тези абсорбатори имат филтър с активен въглен, който не знам колко е активен, но не мисля, че би имал ефект!
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Re: Ползвал ли е някой абсорбатор без външен отвод?

Мнениеот pepa1974 » 13 Май 2014, 15:46

Защо да не върши работа? Както и химическите тоалетни, така и абсорбаторите с активен въглен са си алтернатива при липса на нормални.
pepa1974
 
Мнения: 367
Регистриран на: 02 Дек 2013, 20:20

Re: Ползвал ли е някой абсорбатор без външен отвод?

Мнениеот Snejna » 08 Яну 2015, 14:44

Не знаех, че има такива абсорбатори, аз съм любопитна също, лятото ще правим ремонт на терасата-кухня в апартамента на моята баба и няма да имаме възможност да ѝ заделим пари за нова дограма, но ако може такъв абсорбатор да се сложи ще е супер, защото сега е уплътнено със силикон и влагата остава там.. :roll:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41


Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта