Менопауза и невъзможност за прием на лекарства

Менопауза и невъзможност за прием на лекарства

Мнениеот Ginger » 30 Май 2014, 13:35

Привет! Преди около половин година започнаха проблемите на майка ми с менопаузата. Цикълът й не е редовен, прескача през около 2 или 3 месеца, започнаха горещите вълни, изпотяване, което й причинява огромен дискомфорт, напълня драстично, нервност и всичко, за което се сетите! :| :|

Много се изплаши и преди месец ходи на преглед при ендокринолог :idea: , всичко е идеално, след това на гинеколог :idea: , поставиха диагноза менопауза, но ми каза ми, че е решила да не пита за хапчета потушаващи симптомите.
Преди няколко години сестра й имаше злокачествено образувание на гърдата, а предполагам сте запознати, че лекарствата, които потушават дискомфорта по време на менопауза, увеличават риска за рак на гърдата. :idea: :idea:

Дори и всеки месец да ходи на мамолог, това не намалява риска за развитие на заболявания! :| Дайте ми съвет, какво да правим, как да потушим неприятените усещания при менопауза, без лекарства? Били ли сте в такава ситуация или ваш близък, как излязохте от нея? :roll:
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Re: Менопауза и невъзможност за прием на лекарства

Мнениеот LEILA » 30 Май 2014, 13:50

Какво остава друго, освен хомеопатия, до колкото знам там резултатите не са сигурни, но при консултация с терапевт, със сигурност ще знае как да потуши неприятните усещания по възможно най-безопасен начин! ;)
LEILA
 
Мнения: 160
Регистриран на: 10 Май 2014, 10:54

Re: Менопауза и невъзможност за прием на лекарства

Мнениеот FramarLekari » 03 Юни 2014, 12:36

Ginger написа:Привет! Преди около половин година започнаха проблемите на майка ми с менопаузата. Цикълът й не е редовен, прескача през около 2 или 3 месеца, започнаха горещите вълни, изпотяване, което й причинява огромен дискомфорт, напълня драстично, нервност и всичко, за което се сетите! :| :|

Много се изплаши и преди месец ходи на преглед при ендокринолог :idea: , всичко е идеално, след това на гинеколог :idea: , поставиха диагноза менопауза, но ми каза ми, че е решила да не пита за хапчета потушаващи симптомите.
Преди няколко години сестра й имаше злокачествено образувание на гърдата, а предполагам сте запознати, че лекарствата, които потушават дискомфорта по време на менопауза, увеличават риска за рак на гърдата. :idea: :idea:

Дори и всеки месец да ходи на мамолог, това не намалява риска за развитие на заболявания! :| Дайте ми съвет, какво да правим, как да потушим неприятените усещания при менопауза, без лекарства? Били ли сте в такава ситуация или ваш близък, как излязохте от нея? :roll:


Здравейте, Ginger!

Менопаузата сама по себе си е естествен процес, не е класифицирана като заболяване или разстройство на здравето и не се нуждае от лечение. Но в случаите, когато въздействието на този нормален процес окаже значително отрицателен ефект върху емоционалното и физическото състояние на жената и възпрепятства ежедневието й, могат да се предприемат мерки в промяна на живот, както и алтернативно лечение с хомеопатия, освен традиционното лечение с хормонални препарати.

Повече информация за модификацията на начина на живот при менопауза може да прочетете тук: Необходимо ли е лечение при менопауза?

С уважение,
Фрамар
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Менопауза и невъзможност за прием на лекарства

Мнениеот antonio1964 » 04 Юни 2014, 13:00

Здравейте.Проблемите с менопаузата отшумяват в рамките на 2 -3 месеца.Не са необходими хормонални препарати.Лично аз препоръчвам на моите клиентки един билков продукт който го има в България.Можете да ме потърсите за да ви направя консултация по темата.
antonio1964
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Юни 2014, 12:51

Re: Менопауза и невъзможност за прием на лекарства

Мнениеот Грохот » 04 Юни 2014, 15:09

На моята майка това й стана перманентно състояние, така че не можете да ме убедите, че преминавало всичко в рамките на няколко месеца!
Грохот
 
Мнения: 260
Регистриран на: 13 Май 2014, 13:13

Re: Менопауза и невъзможност за прием на лекарства

Мнениеот pepa1974 » 09 Юни 2014, 16:48

Грохот написа:На моята майка това й стана перманентно състояние, така че не можете да ме убедите, че преминавало всичко в рамките на няколко месеца!

ето ти един продукт под формата на хранителна добавка, който потиска симптомите :
http://bilki.bg/harmonia-dobavka-s-resv ... Jath7w_wcB
pepa1974
 
Мнения: 367
Регистриран на: 02 Дек 2013, 20:20

Re: Менопауза и невъзможност за прием на лекарства

Мнениеот zheleva212 » 09 Юни 2014, 18:06

Не разбирам защо да се приемат подобни добавки, при положение, че се продават чисти билки, които могат по много по естествен начин да облекчават подобни симптоми, ако се изключат, разбира се други заболявания :?
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с акушерство и гинекология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта