Инцидентите ви с микровълнова - кои неща установихте, че не бива да слагате в нея?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Re: Инцидентите ви с микровълнова - кои неща установихте, че не бива да слагате в нея?

Мнениеот Anka » 25 Май 2015, 18:09

Mamacita написа:
Anka написа:Знам, че не трябва да слагам чинии с лъскави ленти и ръбове, нямам идея защо :)

Ами тези лъскавите са някакво метално покритие, заради това, хубаво, че основно се продават доралексови и порцеланови съдове, вече.. :)

да има какво да се слага, вече използвам само стъклени или доралексови съдове.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Инцидентите ви с микровълнова - кои неща установихте, че не бива да слагате в нея?

Мнениеот annydance » 27 Яну 2017, 18:20

Не съм имала инциденти, но като съм слагала пластмасови кутии за еднократна употреба, са ставали на хармоника.
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: Инцидентите ви с микровълнова - кои неща установихте, че не бива да слагате в нея?

Мнениеот kauda » 28 Яну 2017, 10:39

Не е трудно, не слагаме хартии, кутии, това пък да се сложи храната в пластмасова кутия и то от тея еднократките, за мен е пълна глупост...
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Инцидентите ви с микровълнова - кои неща установихте, че не бива да слагате в нея?

Мнениеот rabotnata pchela » 28 Яну 2017, 15:17

С какво ли не съм имала инциденти в кухнята, но с микровълновата - никога. много ми е странно, на работа виждам хора, които си топлят храната в микровълновата, директно от кутията, никога не бих го направила.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Инцидентите ви с микровълнова - кои неща установихте, че не бива да слагате в нея?

Мнениеот Elica » 29 Яну 2017, 08:46

Никога не съм имала инциденти, с микровълновата се разбираме добре. Там правилата са ясни, а и мисля също, че е глупост да се сложи нещо пластмасово или запалимо, при положение, че вътре всичко с енагрява и то немалко. :!: Все едно някой да тръгне да си готви яденето в обикновената фурна в пластмасова чиния, или да пържи с нея на котлона
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Инцидентите ви с микровълнова - кои неща установихте, че не бива да слагате в нея?

Мнениеот Malina » 29 Яну 2017, 11:05

Представих си просто, как се готвят яйцата там и как експлодират! :) Или как си запалваш подложката на пицата, може би и ти се разтича супата. наистина е странно да се допускат подобен род грешки!
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Инцидентите ви с микровълнова - кои неща установихте, че не бива да слагате в нея?

Мнениеот ivoblinc » 30 Яну 2017, 13:25

Това с яйцата най-редовно съм го правил :lol: . Така и не мога да оцеля колко да го държа, за да не стане на парчета из цялата микровълнова. Ама пусти мързел!
ivoblinc
 
Мнения: 223
Регистриран на: 23 Окт 2013, 12:28

Re: Инцидентите ви с микровълнова - кои неща установихте, че не бива да слагате в нея?

Мнениеот Lili_gagarin » 06 Апр 2017, 14:03

Яйца си пържа в микровълновата редовно и не съм имал проблеми никога, стават за минута - две.
Lili_gagarin
 
Мнения: 135
Регистриран на: 27 Яну 2016, 16:01

Re: Инцидентите ви с микровълнова - кои неща установихте, че не бива да слагате в нея?

Мнениеот kauda » 27 Апр 2017, 11:16

Lili_gagarin написа:Яйца си пържа в микровълновата редовно и не съм имал проблеми никога, стават за минута - две.

Много хитро, аз също съм пробвала, когато се спука жълтъка яйцата и не гърмят, само че няма как да станат рохки, но е добър вариант, когато бързаш.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Инцидентите ви с микровълнова - кои неща установихте, че не бива да слагате в нея?

Мнениеот kalina_216 » 23 Май 2017, 14:11

Не ми се е случвало, аз доста пазя микровълновата, полезен уред ми е и не мога да рискувам. Веднъж бях сложила един гювеч да се пече имах проблеми с него, че се спука, н одруги инциденти не сме имали, от както преминах на стъклена посуда.
Аватар
kalina_216
 
Мнения: 292
Регистриран на: 23 Мар 2017, 12:24

ПредишнаСледваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта