Инцидентите ви с микровълнова - кои неща установихте, че не бива да слагате в нея?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Инцидентите ви с микровълнова - кои неща установихте, че не бива да слагате в нея?

Мнениеот dessiblond » 23 Юли 2014, 13:19

Вече от години не ползвам микровълнова и скоро бях на гости у една приятелка. Реши да претоплим пица в хартиена опаковка в микровълновата. Сложих я, при която след около минута започна да пуши и видяхме, че картона беше започнал да е пали :shock: :shock:

Едва ли аз съм такъв карък, но по принцип знам, че метални неща не се слагат в микровълнова, но за други не се сетих, явно и картона спада към тях :oops:
Не помня, докато сме ползвали микровълнова да съм имала инциденти с нея, но знам за много хора, които са се опитвали да варят яйца :D :D :D :D :oops: за по-големи балъци, май не бях чувала :D

Така де, какъв е личният ви опит с инциденти с микровълновата, кои неща сте установили, че не бива да слагате в нея? :roll:
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Инцидентите ви с микровълнова - кои неща установите, че не бива да слагате в нея?

Мнениеот annydance » 23 Юли 2014, 13:22

оооох, горчиви опити имам с тези печици, първо ми беше любимо да разтапям пластмасови кутии, а след това започнах забравям, че въобще е пусната, при което винаги резултата беше УАУ :lol: 8-)
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: Инцидентите ви с микровълнова - кои неща установите, че не бива да слагате в нея?

Мнениеот Мади Ранчева » 12 Авг 2014, 13:39

След тежък инцидент вече не слагам да претоплям доматен сос имаше и на отсрещната стена след тази случка!
Мади Ранчева
 
Мнения: 240
Регистриран на: 21 Яну 2014, 12:37

Re: Инцидентите ви с микровълнова - кои неща установите, че не бива да слагате в нея?

Мнениеот Anka » 07 Яну 2015, 17:17

Да се похваля, никога не съм имала инциденти с микровълновата! :))) Но скоро разбрах за моя приятелка, която решила да си стопли храната в пластмасова кутийка от сладолед. Не знам после как е чистила микровълновата фурна. :lol: :lol: :lol:
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Инцидентите ви с микровълнова - кои неща установите, че не бива да слагате в нея?

Мнениеот Malina » 14 Яну 2015, 16:54

Не съм правила никакви странни неща с миквровълновата си, често обаче ми се случва да я засиля за повече минути и после да имам храна навсякъде, но не и в чинията. :lol:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Инцидентите ви с микровълнова - кои неща установите, че не бива да слагате в нея?

Мнениеот ManiJani » 11 Май 2015, 14:56

Горила съм се много жестоко преди години, тъй като беше доста засилена и чинията се беше понагряла, та направо ми се лепна жестоко ръката, след това мехури и чудеса!
ManiJani
 
Мнения: 152
Регистриран на: 20 Мар 2015, 12:40

Re: Инцидентите ви с микровълнова - кои неща установите, че не бива да слагате в нея?

Мнениеот Fancy » 20 Май 2015, 13:17

Интересно ми е защо яйцата се пръскат в микровълновата, никога не съм пробвала, но съм чувала за много тежки случаи :|
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Инцидентите ви с микровълнова - кои неща установите, че не бива да слагате в нея?

Мнениеот Ваня Стойчева » 20 Май 2015, 14:23

Избягвам да използвам микровълновата, защото не ми харесва и как се стопля храната вътре. Иначе избяагвам да слагам вода вътре, защото много бързо завира
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Инцидентите ви с микровълнова - кои неща установихте, че не бива да слагате в нея?

Мнениеот Anka » 21 Май 2015, 16:55

Знам, че не трябва да слагам чинии с лъскави ленти и ръбове, нямам идея защо :)
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Инцидентите ви с микровълнова - кои неща установихте, че не бива да слагате в нея?

Мнениеот Mamacita » 25 Май 2015, 15:55

Anka написа:Знам, че не трябва да слагам чинии с лъскави ленти и ръбове, нямам идея защо :)

Ами тези лъскавите са някакво метално покритие, заради това, хубаво, че основно се продават доралексови и порцеланови съдове, вече.. :)
Mamacita
 
Мнения: 250
Регистриран на: 13 Дек 2014, 10:52

Следваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта