Промените в сексуалното желаниe възможно ли е да се дължат на болест?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Промените в сексуалното желаниe възможно ли е да се дължат на болест?

Мнениеот niya_mazova » 23 Юли 2014, 15:46

С половинката ми изпаднахме в един период на бебеправене и явно на него това не му влияе особено положително или поне се надявам да е от това...

От преди две седмици стана изключително особен в интимно отношение, има някакви постоянни промени в сексуалното желание. Докато гледаме филм си говорим едно, като си легнем казва, че иска да си почива. :( Това ме кара да се чувствам ужасно, като нимфо, а не съм, нормална жена съм.

Притеснявам се, че промените в сексуалното желание понякога се дължат на болест, някъде из интернет го бях чела :x знам, че не е добре да чета по тези места, но съм притеснена и трябва да разбера защо се случва тази промяна в сексуалното желание на половинката ми. Според вас възможно ли е да е симптом за болест или промяна в организма му или по-скоро всичко е в главата му?
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Промените в сексуалното желаниe възможно ли е да се дължат на болест?

Мнениеот Nightmare » 23 Юли 2014, 15:50

Преди да си вадиш изводи, знаеш, че е най-добре да поговориш с него и да ти обясни ако има проблем, кажи му, че това те притеснява и за двамата ще е по-добре ако нещо се случва да го знаете и двамата. Щом си чела в нета, може и да има болести, на които да бъде симптом промяната в сексуалното желание, но предполагам са рядкост, та.... спокойно :!:
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Промените в сексуалното желаниe възможно ли е да се дължат на болест?

Мнениеот FramarLekari » 11 Авг 2014, 13:13

Здравейте, niya_mazova!

Промените в сексуалното желание могат да бъдат породени както от заболяване, така и от психическо и емоционално натоварване! Много вероятно е във Вашия случай причината да е психологическа. Поговорете с половинката си и му обяснете притесненията си, не го притискайте, обсъдете ситуацията спокойно. Успех!

Поздрави,
Фрамар
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България


Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта