Не мога да различавам парфюмите – оригинал или фалшификат?

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Не мога да различавам парфюмите – оригинал или фалшификат?

Мнениеот dessiblond » 24 Юли 2014, 11:13

Преди няколко дни влизам в магазин за козметика и си търся опреден парфюм с малко странен аромат. Магазинът е голям, дълго се лутам и най-накрая попадам на това, което търся.

Пробвах тестера отново, за да съм сигурна, че това е аромата, уверих се и го купих. Когато се прибрах и си сложих от него, твърде много ми миришеше на спирт :evil: и кожата ми започна да се зачервява :evil:
дразня се, че купувам фалшификати на фантастични цени, като оригинал и най-вече ме притеснява това, че кожата ми е доста чувствителна, съответно изложена на подобни влияния, очаквам какви ли не реакции от фалшификатите, опасно е!

По какви други критерии се различават фалшивите парфюми, които продават за оригинални, вече ми писна да ме правят на луда?!
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Не мога да различавам парфюмите – оригинал или фалшификат?

Мнениеот niya_mazova » 24 Юли 2014, 11:16

обикновено се различават по цената, но при положение, че ти продават фалшив за оригинал е меко казано подло. Трябва да отидеш да им се скараш, не е честно така да се случва, някой може голяма беля да си докара, заради алчността на търговците.
Ами щом правят такива номера единствения вариант е, когато си купуваш да го отваряш на място, ако ти хареса тогава да купуваш!
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Не мога да различавам парфюмите – оригинал или фалшификат?

Мнениеот julianne » 24 Юли 2014, 11:57

Не съм виждала, но съм чувала, че на шишенцата на фалшивите парфюми в самото стъкло има балончета, което подсказвало, че нещо не е както трябва :roll: дали е такаа...
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Не мога да различавам парфюмите – оригинал или фалшификат?

Мнениеот xrisy_vd » 25 Юли 2014, 10:19

Аз спрях да купувам парфюми от магазините, не рядко ми се случваше тестера в магазина да ме подведе, а когато отворя опаковката да мирише на стар застоял парфюм от скрина на баба. Последния срам с който чашата преля, беше един парфюм за подарък. Разбира се върнах го, но защо е нужно да си причинявам излишни главоболия. До колкото съм забелязала по шишенцата оригиналните са по- изпипани, самото стъкло при правенето на шишенцето е добре оформено, при фалшивите съм забелязала ръбове, все едно стъклото е изливано в калъп, като кубчета лед при които е сложено повече вода във формата и се появяват разни ръбчета. Капачките не стоят хубаво, или изобщо не захващат, или са по- малки по размер. Аз си намерих от къде да си купувам тестери, хората зареждат и скъпите парфюмерии, естествено продават и оригиналните продукти. От тогава не съм имала проблем с парфюм, който иска да пише на лично да кажа от къде. ;)
xrisy_vd
 
Мнения: 70
Регистриран на: 04 Мар 2014, 15:11

Re: Не мога да различавам парфюмите – оригинал или фалшификат?

Мнениеот franky » 25 Юли 2014, 11:12

xrisy_vd написа:Аз спрях да купувам парфюми от магазините, не рядко ми се случваше тестера в магазина да ме подведе, а когато отворя опаковката да мирише на стар застоял парфюм от скрина на баба. Последния срам с който чашата преля, беше един парфюм за подарък. Разбира се върнах го, но защо е нужно да си причинявам излишни главоболия. До колкото съм забелязала по шишенцата оригиналните са по- изпипани, самото стъкло при правенето на шишенцето е добре оформено, при фалшивите съм забелязала ръбове, все едно стъклото е изливано в калъп, като кубчета лед при които е сложено повече вода във формата и се появяват разни ръбчета. Капачките не стоят хубаво, или изобщо не захващат, или са по- малки по размер. Аз си намерих от къде да си купувам тестери, хората зареждат и скъпите парфюмерии, естествено продават и оригиналните продукти. От тогава не съм имала проблем с парфюм, който иска да пише на лично да кажа от къде. ;)

да и аз съм попадала на такива шишета с ръбове, но го откривам, чак като се прибера вкъщи и почти не ми се вярва, че са ми пробутали някакъв фейк :( ама в крайна сметка става ясно :(
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Не мога да различавам парфюмите – оригинал или фалшификат?

Мнениеот xrisy_vd » 25 Юли 2014, 11:28

Кофти тръпка Франки :| Не знам дали в Комисията за защита на потребителя приемат такива оплаквания, сигурно може, но как ще докажем, че е фалшив парфюма, ако документацията на магазина е изрядна?
xrisy_vd
 
Мнения: 70
Регистриран на: 04 Мар 2014, 15:11

Re: Не мога да различавам парфюмите – оригинал или фалшификат?

Мнениеот franky » 25 Юли 2014, 11:51

xrisy_vd написа:Кофти тръпка Франки :| Не знам дали в Комисията за защита на потребителя приемат такива оплаквания, сигурно може, но как ще докажем, че е фалшив парфюма, ако документацията на магазина е изрядна?

Предполагам приемат, въпросът е след това какво ще се случи, понеже за всяка закупена стока може да се твърди, че при закупуването е била ок, че след това е подменена или повредена от теб и т.н., но трябва някой да ни защити :!: не може така :!:
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Не мога да различавам парфюмите – оригинал или фалшификат?

Мнениеот Lollipop » 03 Дек 2014, 10:45

Само оплакване помага в такива случаи, или по-скоро няма да навреди, както и гласност от кой магазин е купен фалшификата, трябва да се научат! :!:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Не мога да различавам парфюмите – оригинал или фалшификат?

Мнениеот Slavena » 10 Яну 2015, 15:27

Никога не мога да ги различа, но не ми пречи, защото така или иначе не мога да си позволя скъп парфюм, а си вземам по-обикновени :)
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Не мога да различавам парфюмите – оригинал или фалшификат?

Мнениеот Elica » 14 Яну 2015, 16:41

Мястото, от което си купувате парфюмите не е ли достатъчен признак?
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Следваща

Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта