Какво се изисква за отглеждане на лаврово дърво?

Споделеното удоволствие - двойно удоволствие. Кулинарни постижения. шивашки талант, градинарски тайни и всичко, с което запълвате свободното си време.

Какво се изисква за отглеждане на лаврово дърво?

Мнениеот M.Tasheva » 11 Авг 2014, 11:23

Преди няколко седмици ми подариха едно лаврово дърво, но явно не мога да се справям с него. Не се разбираме с него, не зная как изисква отглеждането му!
Когато ми го донесоха ми обясниха как горе-долу трябва да се гледа лавровото дърво, избрахме му място, но нещо не му харесва и не зная какво повече изисква от нас като грижа?

Възможно ли е да му е прекалено горещо? Също ми казаха, че е добре да се пръска с вода, когато се сетя, но дали сега го пръскам прекалено често, затова да е така тъжно :? или му е малка саксията, но знам, че сега не е много добро времето за пресаждане, поне есента трябва да се изчака, нали?
laurus_nobilis7643.jpg
laurus_nobilis7643.jpg (24.69 KiB) Прегледано 1387 пъти

Моля ви да ми обясните какви по-специални грижи изисква лавровото дърво при отглеждане!
П.П. това ще е третото цвете, което съм уморила на една и съща приятелка, вече ми е неудобно :oops:
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Какво се изисква за отглеждане на лаврово дърво?

Мнениеот Fancy » 11 Авг 2014, 11:30

Преди години майка ми отглеждаше лаврово дърво у тях, помня, че за разлика от всички други растения, то беше в северната част на апартамента и на по-сумрачно, не на пряка слънчева светлина и трябва да се подрязва, но предполагам са ти го донесли подкастрено ;)
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Какво се изисква за отглеждане на лаврово дърво?

Мнениеот MollyDolly » 13 Авг 2014, 15:48

за тези дръвчета зная, че трябва да има слой пясък и накрая да се завърши отново с пръст, явно не трябва да се задържа влагата по никакъв начин :roll:
MollyDolly
 
Мнения: 309
Регистриран на: 18 Окт 2013, 12:18

Re: Какво се изисква за отглеждане на лаврово дърво?

Мнениеот rabotnata pchela » 20 Яну 2015, 14:31

Никога не съм отглеждала такова растение, мисля си обаче, че съм виждала и все по тъмните ъгли, сигурно не обича много да му е слънчево.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Какво се изисква за отглеждане на лаврово дърво?

Мнениеот Kaya » 20 Яну 2015, 23:11

Много ги харесвам, но не съм много на ясно как точно се отглежда, иначе изглеждат много добре :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Какво се изисква за отглеждане на лаврово дърво?

Мнениеот Мади Ранчева » 21 Яну 2015, 11:29

Какво пък му е на купешкия дафинов лист, предпочитам такъв, пред това само да моря растения :mrgreen: :mrgreen:
Мади Ранчева
 
Мнения: 240
Регистриран на: 21 Яну 2014, 12:37

Re: Какво се изисква за отглеждане на лаврово дърво?

Мнениеот Kaya » 21 Яну 2015, 11:43

Мади Ранчева написа:Какво пък му е на купешкия дафинов лист, предпочитам такъв, пред това само да моря растения :mrgreen: :mrgreen:
,
И това го има :mrgreen:
На мен ми харесва как изглежда самото дърво, иначе по дафинов лист изобщо не си падам. :geek:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52


Назад към Хоби и развлечения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта