Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот vesile » 24 Апр 2012, 16:41

Здравейте искам да попитам преди около година ми обгаряха раничка ими откриха малко срастване. Имам 1 дете искаме с моя съпруг даси имаме още 1 дете.Ще имамли някакъв проблем от страна на това обгаряне и това срастване.Благодаряви предварително.
vesile
 
Мнения: 1
Регистриран на: 24 Апр 2012, 16:27

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот Dr Anton Mihnev » 25 Апр 2012, 09:07

vesile написа:Здравейте искам да попитам преди около година ми обгаряха раничка ими откриха малко срастване. Имам 1 дете искаме с моя съпруг даси имаме още 1 дете.Ще имамли някакъв проблем от страна на това обгаряне и това срастване.Благодаряви предварително.


Здравейте,
така без преглед, няма как да отговоря на въпроса Ви. Нищо не Ви пречи да започенете да опитвате за бебе. Ако в следващите няколко месеца не се получи, добре е да посетите гинеколог.Желая Ви успех!

Поздрави,
Д-р Михнев
Поздрави,
Ваш Д-р Михнев

http://www.gmedhospital.com/
Dr Anton Mihnev
 
Мнения: 549
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 09:12

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот cioccolatini » 28 Апр 2012, 17:05

Здравейте!
Тъй като какаовото масло се използва често като вехикулум в доста от вагиналните глобули, правилно ли е да се използва като лубрикант?
Прекомерната употреба на лубрикантите при положение, че сухота на влагалището липсва води ли до по-лесно хващане на гъбички...нали обичат влажните места :!: :?:
Мерси, предварително!
Аватар
cioccolatini
 
Мнения: 11
Регистриран на: 07 Окт 2011, 18:06

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот donka_85 » 01 Май 2012, 09:32

Здравейте д-р Михнев. Искам да ви питам следното: със съпруга ми се опитваме от година да имаме дете,всички изследвания са нормални с изключение на леко разминаване между LH и FSH въпреки което имам добре нарастващ фоликул и настъпваща овулация, и въпреки това не се получава. Та въпроса ми е следния - има ли възможност влагалищната среда да е прекалено киселинна и да убива сперматозоидите още преди да са навлезли в цервикалния канал? Освен с въпросните ръкавици които се рекламират по сайтовете и форумите има ли друг начин за изследване на ph-то и ако да къде може да се направи такова изследване?
Предварително Ви благодаря!
donka_85
 
Мнения: 1
Регистриран на: 01 Май 2012, 09:21

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот Dr Anton Mihnev » 02 Май 2012, 09:28

cioccolatini написа:Здравейте!
Тъй като какаовото масло се използва често като вехикулум в доста от вагиналните глобули, правилно ли е да се използва като лубрикант?
Прекомерната употреба на лубрикантите при положение, че сухота на влагалището липсва води ли до по-лесно хващане на гъбички...нали обичат влажните места :!: :?:
Мерси, предварително!


Здравейте,
не мисля, че какаовото масло ще свърши добра работа като лубрикант. Най-добре потърсете някой готов продукт - пазарът изоблиства от такива. Можете да се насочите към лубриканти на водна основа. Те имат хидратиращо и хипоалергенно действие, допълват естественото овлажняване, имат неутрално РН, може да ги изберете например без миризма, цвят, вкус. Те не нарушават структурата на презервативите. Осигуряват необходимата гладкост на проникване, без да са лепкави, предотвратяват протривания и наранявания на тъканите.
По отношение на гъбичките - независимо дали ползват лубриканти или не, някои жени са по-склонни от други към развитието на микози. Всичко е много индивидуално.

Поздрави,
Д-р Михнев
Поздрави,
Ваш Д-р Михнев

http://www.gmedhospital.com/
Dr Anton Mihnev
 
Мнения: 549
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 09:12

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот Dr Anton Mihnev » 02 Май 2012, 09:35

donka_85 написа:Здравейте д-р Михнев. Искам да ви питам следното: със съпруга ми се опитваме от година да имаме дете,всички изследвания са нормални с изключение на леко разминаване между LH и FSH въпреки което имам добре нарастващ фоликул и настъпваща овулация, и въпреки това не се получава. Та въпроса ми е следния - има ли възможност влагалищната среда да е прекалено киселинна и да убива сперматозоидите още преди да са навлезли в цервикалния канал? Освен с въпросните ръкавици които се рекламират по сайтовете и форумите има ли друг начин за изследване на ph-то и ако да къде може да се направи такова изследване?
Предварително Ви благодаря!


Здравейте,
за да не се стига до забременяване, може да има много причини. Най-добре е да се насочите към специалист в репродуктивната медицина, който да обследва всичко и да ви предложи възможности за решаването на проблема. Желая Ви успех!

Поздрави,
Д-р Михнев
Поздрави,
Ваш Д-р Михнев

http://www.gmedhospital.com/
Dr Anton Mihnev
 
Мнения: 549
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 09:12

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот SANI » 10 Май 2012, 12:02

Здравейте др. - Михнев, имам един въпрос и се надявам да съм го задала на точното място. Казвам се Александра и съм на 22 год. От 20 дни съм на хранителен режим, така познатата 90 дневна диета, която определено не значи гладуване, а здравословно хранене. Отслабнала съм с 3 кг, като сега съм 56 кг и не съм смъквала рязко, да шокирам организма си. Чувствам се добре, нямам никакви забележки, но цикълът ми закъснява с 2 седмици, до сега не съм имала такива проблеми. Винаги ми е бил точен, около 28 - 30 ден. Според Вас, възможно ли е това да е в резултат на диетата или по скоро на други фактори. Правих си тест за бременност - отрицателен . Има ли нужда да посетя доктор и ако да, то дали да е личния ми лекар или гинеколог? Благодаря Ви предварително.
SANI
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Май 2012, 11:43

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот Dr Anton Mihnev » 11 Май 2012, 11:30

SANI написа:Здравейте др. - Михнев, имам един въпрос и се надявам да съм го задала на точното място. Казвам се Александра и съм на 22 год. От 20 дни съм на хранителен режим, така познатата 90 дневна диета, която определено не значи гладуване, а здравословно хранене. Отслабнала съм с 3 кг, като сега съм 56 кг и не съм смъквала рязко, да шокирам организма си. Чувствам се добре, нямам никакви забележки, но цикълът ми закъснява с 2 седмици, до сега не съм имала такива проблеми. Винаги ми е бил точен, около 28 - 30 ден. Според Вас, възможно ли е това да е в резултат на диетата или по скоро на други фактори. Правих си тест за бременност - отрицателен . Има ли нужда да посетя доктор и ако да, то дали да е личния ми лекар или гинеколог? Благодаря Ви предварително.


Здравейте Александра,
задължително трябва да отидете на гинекологичен преглед. Възможно е закъснението да се дължи на диетата, но може и да е хормонален проблем или друго.

Поздрави,
Д-р Михнев
Поздрави,
Ваш Д-р Михнев

http://www.gmedhospital.com/
Dr Anton Mihnev
 
Мнения: 549
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 09:12

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот Elly » 14 Май 2012, 14:59

Здравейте докторе!

" При имплантацията (вгнездяването) на оплодената яйцеклетка може да се появи прокървяване. Това е един от най-ранните симптоми. Около 6-12-тия ден от зачеването ембрионът се вгнездява в маточната стена. В този период при някои жени може да се появят коремни спазми, придружени със зацапване, подобно на това в началото и края на менструалния цикъл. "

Това вярно ли е , и задължителен признак на бременост ли е ?
Elly
 
Мнения: 8
Регистриран на: 16 Апр 2012, 10:04

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот Dr Anton Mihnev » 15 Май 2012, 08:49

Elly написа:Здравейте докторе!

" При имплантацията (вгнездяването) на оплодената яйцеклетка може да се появи прокървяване. Това е един от най-ранните симптоми. Около 6-12-тия ден от зачеването ембрионът се вгнездява в маточната стена. В този период при някои жени може да се появят коремни спазми, придружени със зацапване, подобно на това в началото и края на менструалния цикъл. "

Това вярно ли е , и задължителен признак на бременост ли е ?


Здравейте,
няма такъв признак на ранна бременност. През цялата бременност не е нормално да има каквото и да било кървене.
Всяко кървене извън цикъла или по време на бременност е повод да се потърси лекарска консултация.

Поздрави,
Д-р Михнев
Поздрави,
Ваш Д-р Михнев

http://www.gmedhospital.com/
Dr Anton Mihnev
 
Мнения: 549
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 09:12

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron