Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот Elly » 17 Май 2012, 13:54

Dr Anton Mihnev написа:
Elly написа:Здравейте докторе!

" При имплантацията (вгнездяването) на оплодената яйцеклетка може да се появи прокървяване. Това е един от най-ранните симптоми. Около 6-12-тия ден от зачеването ембрионът се вгнездява в маточната стена. В този период при някои жени може да се появят коремни спазми, придружени със зацапване, подобно на това в началото и края на менструалния цикъл. "

Това вярно ли е , и задължителен признак на бременост ли е ?


Здравейте,
няма такъв признак на ранна бременност. През цялата бременност не е нормално да има каквото и да било кървене.
Всяко кървене извън цикъла или по време на бременност е повод да се потърси лекарска консултация.

Поздрави,
Д-р Михнев



Попитах ви , защото се притеснявам . Днеска е 35тия ден от цикала ми , а менструацията още не ми идва. Не съм имала рисков полов акт , но си Направих тест , на 16тия ден след половия акт , беше отрицателен , не съм бременна. Защо ми закъснява, на какво може да се дължи , края на април бях на преглед ,всичко ми е наред. не искам да ходя пак на прегледи , то вече ми стана навик .... Притеснявам се , какво да правя? Има ли начин да го предизвиквам или да не рискувам?
Elly
 
Мнения: 8
Регистриран на: 16 Апр 2012, 10:04

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот Dr Anton Mihnev » 18 Май 2012, 09:29

Elly написа:
Dr Anton Mihnev написа:
Elly написа:Здравейте докторе!

" При имплантацията (вгнездяването) на оплодената яйцеклетка може да се появи прокървяване. Това е един от най-ранните симптоми. Около 6-12-тия ден от зачеването ембрионът се вгнездява в маточната стена. В този период при някои жени може да се появят коремни спазми, придружени със зацапване, подобно на това в началото и края на менструалния цикъл. "

Това вярно ли е , и задължителен признак на бременост ли е ?


Здравейте,
няма такъв признак на ранна бременност. През цялата бременност не е нормално да има каквото и да било кървене.
Всяко кървене извън цикъла или по време на бременност е повод да се потърси лекарска консултация.

Поздрави,
Д-р Михнев



Попитах ви , защото се притеснявам . Днеска е 35тия ден от цикала ми , а менструацията още не ми идва. Не съм имала рисков полов акт , но си Направих тест , на 16тия ден след половия акт , беше отрицателен , не съм бременна. Защо ми закъснява, на какво може да се дължи , края на април бях на преглед ,всичко ми е наред. не искам да ходя пак на прегледи , то вече ми стана навик .... Притеснявам се , какво да правя? Има ли начин да го предизвиквам или да не рискувам?


Здравейте,
не сте написали каква е обикновено дължината на Вашия цикъл, за да видим колко точно Ви закъснява и дали е повод за тревога. На всяка жена й се случва цикълът й да закъснее понякога. Причините могат да бъдат много различни: стрес, промяна на климата, диета, хормонален проблем и т.н. Въпреки всичко и най-вече за Ваше спокойствие, идете при гинеколог.

Поздрави,
Д-р Михнев
Поздрави,
Ваш Д-р Михнев

http://www.gmedhospital.com/
Dr Anton Mihnev
 
Мнения: 549
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 09:12

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот albena » 20 Май 2012, 13:32

Зрдавейте Д-р Михнев ,
На 27.04 ми направиха обгаряне на "раничка" изписаха ми ципрофлоксацин за да предотвратим евнтуално възпаление , тъй като раничката била доста голяма ( около 1лв.)
На 13тия ден от обгарянето течението започна да розовее , а на 15 -тия ден започна кървене като при менструален цикъл , а не беше време за него .
От тогава кървенето не е спряло само понамаля до днес 20.05 ( датата за начало на месечния ми цикъл) .
Въпроса ми е кървенето около 15 ден може ли да е в следствие на обгарянето и ще спре ли след края на месечния цикъл или това е симптон за по сериозен проблем ?
Предварително Благодаря !
albena
 
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Май 2012, 13:05

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот Dr Anton Mihnev » 22 Май 2012, 09:07

albena написа:Зрдавейте Д-р Михнев ,
На 27.04 ми направиха обгаряне на "раничка" изписаха ми ципрофлоксацин за да предотвратим евнтуално възпаление , тъй като раничката била доста голяма ( около 1лв.)
На 13тия ден от обгарянето течението започна да розовее , а на 15 -тия ден започна кървене като при менструален цикъл , а не беше време за него .
От тогава кървенето не е спряло само понамаля до днес 20.05 ( датата за начало на месечния ми цикъл) .
Въпроса ми е кървенето около 15 ден може ли да е в следствие на обгарянето и ще спре ли след края на месечния цикъл или това е симптон за по сериозен проблем ?
Предварително Благодаря !


Здравейте,
трябва да отидете на гинеколог, за да се види точно откъде идва кървенето. Най-добре е да Ви прегледа лекарят, който Ви е направил обгарянето.

Поздрави,
Д-р Михнев
Поздрави,
Ваш Д-р Михнев

http://www.gmedhospital.com/
Dr Anton Mihnev
 
Мнения: 549
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 09:12

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот ketito002 » 25 Май 2012, 01:42

Здравейте др. Михнев искам да ви питам,защо след полов акт имам странно къркорене в областта на единия от яйчниците,чувствам го сякаш някакви мехурчета се пукат в мен,подобно усещане имам и в първите дни от цикъла ми,но сега не е време за него,едва 14 дни от началото на последната ми менструация.Имам ли повод за притеснение? И още един въпрос - ако се наложи да вземам хапче "escapelle" то дали ми вреди много на организма,понеже съм чувала двузначни мнения ( от това,че е страшно вредно за черния дроб,до това че не би навредило повече от всяко друго хапче,като аналгин примерно )

Благодаря !
ketito002
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Май 2012, 01:29

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот Dr Anton Mihnev » 28 Май 2012, 10:14

ketito002 написа:Здравейте др. Михнев искам да ви питам,защо след полов акт имам странно къркорене в областта на единия от яйчниците,чувствам го сякаш някакви мехурчета се пукат в мен,подобно усещане имам и в първите дни от цикъла ми,но сега не е време за него,едва 14 дни от началото на последната ми менструация.Имам ли повод за притеснение? И още един въпрос - ако се наложи да вземам хапче "escapelle" то дали ми вреди много на организма,понеже съм чувала двузначни мнения ( от това,че е страшно вредно за черния дроб,до това че не би навредило повече от всяко друго хапче,като аналгин примерно )

Благодаря !


Здравейте,

Ескапеле е спешен контрацептив, който се прилага след непротектиран полов акт. Това означава, че Ескапеле се взема само в спешни случаи и не се използва като редовен метод за контрацепция. С оглед на Вашето здраве, Ви съветвам наистина да се съобразявате с това!
Относно странното усещане, което описвате - твърде е възможно това да е само усещане, без да стои нещо конкретно зад него. За да сте спокойна, направете си профилактичен преглед при гинеколог.

Поздрави,
Д-р Михнев
Поздрави,
Ваш Д-р Михнев

http://www.gmedhospital.com/
Dr Anton Mihnev
 
Мнения: 549
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 09:12

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот TeodoraHB » 02 Юни 2012, 12:28

Здравейте! Имам малко особен въпрос. Родих детето си преди 4 месеца и 1 седмица (1во раждане, вагинално, с епизиотомия). Кърмя и все още не ми се е възстановил месечният цикъл, но ми се случват странни неща. Гърдите ми се промениха и детето вече много рядко ги приема.Изцеждам с помпа и давам от шише. Секс не правим със съпруга ми. Опитахме веднъж преди повече от месец, беше за кратко и прекъснахме. Еднократно имах кафяво зацапване преди около седмица. Когато легна по гръб имам подутина от дясно в долната част на корема. Не ме боли. След раждането имам оскъдно слузесто течение, но само, когато ходя до тоалетна. Тази сутрин в него имаше и тънки кървави нишки. Не знам какво става. Правих си тест за бременност 2 пъти на интервал от около 3 седмици - отрицателни са. И още нещо - когато съм по гръб и вдишам дълбоко с диафрагма, след това мога да видя и дори да усетя как стомахът ми се намества. Нормално ли е това? През главата ми мина какво ли не... :?
TeodoraHB
 
Мнения: 2
Регистриран на: 02 Юни 2012, 12:27

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот Dr Anton Mihnev » 04 Юни 2012, 09:11

TeodoraHB написа:Здравейте! Имам малко особен въпрос. Родих детето си преди 4 месеца и 1 седмица (1во раждане, вагинално, с епизиотомия). Кърмя и все още не ми се е възстановил месечният цикъл, но ми се случват странни неща. Гърдите ми се промениха и детето вече много рядко ги приема.Изцеждам с помпа и давам от шише. Секс не правим със съпруга ми. Опитахме веднъж преди повече от месец, беше за кратко и прекъснахме. Еднократно имах кафяво зацапване преди около седмица. Когато легна по гръб имам подутина от дясно в долната част на корема. Не ме боли. След раждането имам оскъдно слузесто течение, но само, когато ходя до тоалетна. Тази сутрин в него имаше и тънки кървави нишки. Не знам какво става. Правих си тест за бременност 2 пъти на интервал от около 3 седмици - отрицателни са. И още нещо - когато съм по гръб и вдишам дълбоко с диафрагма, след това мога да видя и дори да усетя как стомахът ми се намества. Нормално ли е това? През главата ми мина какво ли не... :?


Здравейте,
Когато е правена епизиотомия, след като мине възстановителният период (обикновено 3 седмици след раждането), няма проблем жената да възстанови сексуалните контакти. Препоръчва се преди първия коитус след раждането, жената да инспектира с огледало входа на влагалището, чрез въвеждане на един пръст или чист тампон във влагалището, за да провери за евентуалните анатомични промени или болезненост след зашиването му. При болки на мястото на епизиотомията може да се практикува странична сексуална поза (лъжици) или мъжът да бъде под жената.
Имайте предвид, че при кърмещите жени влагалищната лигавица често е атрофична и може да причини диспареуния (продължителна болка в женския генитален тракт преди, по време или след сексуален контакт).
По другите въпроси вместо да се притеснявате и тормозите от предполагаеми страшни неща, най-добре посетете гинеколог. А бяхте ли на преглед след раждането?

Поздрави,
Д-р Михнев
Поздрави,
Ваш Д-р Михнев

http://www.gmedhospital.com/
Dr Anton Mihnev
 
Мнения: 549
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 09:12

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот TeodoraHB » 05 Юни 2012, 00:00

Благодаря за отговора!
Бях на профилактичен преглед на 2рия месец след раждането. Днес ходих също. Оказа се че имам малка раничка на матката и от там възпаление. Но ми беше обяснено какво следва и вече съм спокойна :)
TeodoraHB
 
Мнения: 2
Регистриран на: 02 Юни 2012, 12:27

Re: Д-р Антон Михнев - акушерство и гинекология

Мнениеот mira_st1985 » 05 Юни 2012, 09:35

Здравейте доктор Михнев !

Преди около седмица бях на профилактичен преглед .В амбулаторния ми лист пише следното : БПО -б.о , Влагалище чисто , ПВКУ конично , КЦ затворен , Матка АВФ неболезнена , неуголемена , подвижна .
Аднекси и параметри б.о .К .дъгласи свободен .Правих си и цитонамазка и резултатът ми от цитонамазката е II група Пап . Гинекологът ми казва , че няма нищо притеснително . На самото изледване обаче пише - изразена възпалителна реакция и репаративни промени . Бихте ли ми казали на какво може да се дължи това и налага ли отново да се консултирам с лекар по въпроса и какви стъпки да предприема по-нататък .На 26 години съм , нераждала .
Благодаря Ви предварително за отделеното време .
mira_st1985
 
Мнения: 8
Регистриран на: 05 Юни 2012, 09:17

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron